Noname007 Noname007 komentáře u knih

Silo Silo Hugh Howey

Ke knize mě zlákaly dobré recenze, ale v závěru mě docela zklamala. Příběh mi přišel hodně vleklý a trvalo mi poměrně dlouho se přinutit k dočtení příběhu. Myšlenka dobrá, ale zpracování mě nenadchlo...

01.12.2019 1 z 5

Úžasná knížka. Bavily mě oba příběhy od začátku až do konce. V některých pasážích jsem se nemohla přestat smát, jiné mi přišly vcelku zajímavé. Určitě doporučuji.

17.04.2019 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Trvalo mi poměrně dlouho se do knihy začíst, ale nakonec se mi příběh poměrně líbil. Jazyk mi přišel trochu složitější a mnoho nových vymyšlených pojmů mi občas dělalo problém, když jsem knihu na chvíli odložila. Ovšem nápad velmi zajímavý a určitě si přečtu i knihu II.

05.03.2022 4 z 5

Dracul Dracul Dacre Stoker

Od tohoto díla jsem nečekala moc jako ostatně od většiny "pokračování" knih. Ale v závěru jsem rozhodně zklamaná nebyla. Příběh měl spád a poměrně mě i bavil. Avšak původnímu Draculovi se nevyrovnal. Možná už i proto, že jsem tak trochu věděla, co čekat.

15.07.2021 5 z 5

Drakula Drakula Bram Stoker

Dílo se mi velmi líbilo. Příběh se celou dobu odvíjel, nikde nevázl a byl velmi působivý. Určitě doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

Naprosto skvělá knížka. Příběh byl moc zajímavý, i když místy docela smutný. Určitě stojí za přečtení.

10.04.2019 5 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem dostala jako dárek k Vánocům. Od autorky jsem již četla Dívku ve vlaku a příběh mě zaujal. Ovšem tento příběh se mi zdál ještě lepší. Sice bylo zde mnoho postav, ale časem se v nich člověk zorientuje a kniha je velmi čtivá.

08.03.2019 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nejhorší kniha o upírech, co jsem kdy četla. Nikdy více! Kniha mě nebavila, autorka píše hůř než holky na Wattpadu. Postavy naprosto otřesné, chování Belly dětinské a naivní.

21.08.2021 1 z 5

Kdo chytá v žitě Kdo chytá v žitě J. D. Salinger (p)

Ke knize jsem se dostala vcelku náhodou a jelikož byla krátká, rozhodla jsem se, že si ji přečtu, i když z komentářů a recenzí mě moc nelákala. A výsledek? Naprosto o ničem, ztracený čas, žádný děj, myšlenka, nic. Nehodlám se k ní již nikdy vrátit.

27.02.2021 odpad!

Historie včel Historie včel Maja Lunde

Velmi zajímavě napsaná kniha s netradičním tématem. Jelikož jsem od autorky četla již Modrou, tak jsem se na čtení tohoto díla hodně těšila. Nezklamala a vše bylo opět skvěle vyprávěné a dobře se četlo. Je ale trošku děsivé se zamyslet nad větou, jestli nás opravdu čeká taková budoucnost.

03.12.2019 4 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Kniha mě příliš neoslovila. Nepřišlo mi v tom nic příliš zajímavého, ale alespoň to byla oddechová četba. Nenadchla, ale ani neurazila.

23.03.2019 3 z 5

Morfeův gen Morfeův gen Tibor Rode

Kniha byla naprosto skvělá! Velmi brzy jsem se začetla a najednou jsem byla u konce. S překladem jsem žádný problém neměla, ani se zápletkou a příběhem. I myšlenka mi přišla skvělá a měla jsem dojem, že všechno do sebe zapadalo a příběh byl i poměrně napínavý.
Rozhodně si velmi brzy přečtu i Mona Lisa virus, protože toto byla opravdu jízda a určitě se k této knize zase někdy vrátím!

25.08.2021 5 z 5

Zero - Oni to vědí Zero - Oni to vědí Marc Elsberg (p)

Elsberg mě jako obvykle nezklamal. Knihou jsem byla nadšená a přečetla jsem ji za dvě odpoledne jedním dechem. Pocit, že by se nás to mohlo brzy také týkat mě trochu zamrazil. Skvěle napsané dílo. Rozhodně doporučuji!

11.05.2021 5 z 5

Dcery jezera Dcery jezera Wendy Webb

Na knihu jsem narazila v rámci akce v Dobrovském a ihned mě zaujala. Po zakoupení jsem se jí jala číst a velmi brzy jsem byla již v poslední kapitole. Téma mě poměrně zaujalo, nadpřirozeno v knihách mě velmi baví. Příběh byl zajímavý a četl se sám. Určitě doporučuji k přečtení.

08.05.2021 5 z 5

Sedm rozchodů Amy a Craiga Sedm rozchodů Amy a Craiga Don Zolidis

Knihu jsem dostala jako e-knihu v rámci akce. A v závěru opravdu nic moc, nemělo to žádný spád, žádný příběh. Pořád dokola se v podstatě dělo to samé a nedalo se čekat nic moc nového, jelikož už skoro v každé kapitole byl jen rozchod. Hlavní hrdinové se chovali neskutečně dětinsky. Nikdy více!

16.11.2020 odpad!

Fantom Opery Fantom Opery Gaston Leroux

Moc dobré dílo, velmi mě zaujalo a nadchlo. Moc dobře vyprávěné. Stojí za přečtení.

03.12.2019 4 z 5

Inkarceron Inkarceron Catherine Fisher

Ke knize jsem se dlouho nemohla dostat, ale když jsem ji začala číst, nemohla jsem přestat. Příběh byl velmi čtivý, prostředí i postavy velmi dobře vykreslené. Napětí prakticky po celou dobu. Doporučuji.

30.03.2019 5 z 5

Bird Box Bird Box Josh Malerman

Kniha se mi vcelku líbila, hezky se četla. Postavy mi byly vcelku sympatické. Kniha mi někdy až moc připomínala Den trifidů.

29.08.2021 4 z 5

Aréna Aréna Simon Scarrow

Na knihu jsem narazila v Levných knihách. Jelikož mě historické romány poměrně baví a zasazení děje do starověkého Říma mě velmi zlákalo, dílo jsem si koupila. Celý příběh mě poměrně bavil, v některých částech mi to přišlo hodně drsné, ale to se dalo vzhledem k tématu čekat. Vcelku snadno jsem se začetla. Akorát mi přišlo, že hlavní hrdina Pavo má až moc velké štěstí, ale chápu, že autoři ho autoři nechtěli nechat umřít a nahradit jiným. Určitě si od autorů nějakou další historickou knihu brzy přečtu.

04.07.2021 4 z 5

Pirátova zajatkyně Pirátova zajatkyně Sherrilyn Kenyon

Hledala jsem knihu o pirátech a narazila na tuto. Jelikož není moc dlouhá, tak jsem se dala do čtení a byla jsem strašně moc ráda, když to skončilo, jinak bych to odložila. V podstatě o ničem, žádné napětí ani překvapení, konec naprosto příšerný. Od autorky už nikdy nic číst neplánuji.

07.06.2021 1 z 5