Noisette73 Noisette73 komentáře u knih

Rivalky : souboj o lásku a moc Rivalky : souboj o lásku a moc Ulrike Grunewald

Laciné, to je jediné co mě k tomu napadá.

23.08.2022 2 z 5

Alžběta II.: Život moderní panovnice Alžběta II.: Život moderní panovnice Sally Bedell Smith

Tohle byla opravdu velmi hezky podaná biografie , velice čtivá a povedená , grafické zpracování chválím též.

23.08.2022 5 z 5

Deníček prince George Deníček prince George Clare Bennett

Četla jsem, když mi bylo 17 a tehdy se mi to líbilo a bylo to také místy i vtipné, dnes už bych byla kritičtější, ale je to vtipně podaný pohled dvouletého dítěte.

23.08.2022 3 z 5

Francouzky umí žít Francouzky umí žít Mireille Guiliano

To se mi líbilo, drobné radůstky jsou nejlepší.

Jak Francouzky hledají štěstí Jak Francouzky hledají štěstí Jamie Cat Callan

Kniha o tom jak se cítit dobře ve své kůži, o pocitu štěstí, oddechové čtení co se čte velice hezky dodává naději a dobrou náladu.

Francouzky neztrácejí šmrnc Francouzky neztrácejí šmrnc Jamie Cat Callan

Kniha o ženskosti, hlavně se zde dává prostor parfémům a spravnému výběru spodního prádla.
Napsané je to hezky, já si ráda pročetla jak být více ženou.

20.08.2022 5 z 5

Tvrdý úder Tvrdý úder Dick Francis (p)

Skvělé, jedna z nejlepších, ale zase se zde ubližuje zvířátkum , takže pozor, pozor...

20.08.2022 5 z 5

Rozcestí Rozcestí Dick Francis (p)

Skvělé a téma architektury neotřelé.

20.08.2022 5 z 5

Oheň a bič Oheň a bič Dick Francis (p)

Skvěle a sugestivně napsané, ale tedy u scén týrání koňíků jsem musela přeskakovat nebo přivírat obě oči, kdo je jako já citlivý na násilí na zvířatech, může tato kniha být náročná.

20.08.2022 5 z 5

Křížová palba Křížová palba Dick Francis (p)

Tahle se mi moc líbila, dozvěděla jsem se něco o armádě, byli zde hezky popsány mezilidské vztahy a zajímavá zápletka, bylo to fajn počtení.

20.08.2022 4 z 5

7 návyků šťastné rodiny 7 návyků šťastné rodiny Stephen R. Covey

Tuto knížku jsem si přečetla docela ráda, ale nebudu ji hodnotit hvězdičkami, protože na problematiku popsanou v knize nejde aplikovat žádná šablona a člověku nestačí jen si toto přečíst, musí mít v sobě cosi zakořeněné, co ho bude motivovat na vztazích pracovat, nelze toto brát jako nějaký manuál podle kterého se musí člověk řídit, to by mu vydrželo při hodně dobré vůli tak týden a pak by to bylo odsouzeno k zániku, navíc by člověk dosáhl možná i nějakého znechucení.
To, že se má člověk chovat slušně k lidem, zvláště pak těm jemu blízkým, je snad jasné i bez této knihy, navíc je to knížka která má svá léta a to co oni považovali v 90. letech za alarmující, je dnes pro rodiny jen pohádkovou představou, času je ještě méně, peníze hýbou světem ještě víc, techniky je daleko víc a je běžná, to není nic špatného a kdo chce čas si i dnes nejde a techniku na chvílí odloží, takže ne že by to byla knížka úplně zbytečná, ale recept na šťastnou rodinu v ní nehledejte, ten najdete jen ve spolupráci s ostatními sami u sebe.

19.05.2021

Má poslední vévodkyně Má poslední vévodkyně Daisy Goodwin

Blahobyt, blahobyt a zase blahobyt... zhýčkaní přistěhovalci, rozmary nejvyššího kalibru,
Takhle bych shrnula tuto knihu.

21.08.2020 4 z 5

Galerie zločinu Galerie zločinu Miroslav Kučera

Moc se mi kniha líbila, pan autor má můj obdiv, že všem ukázal, že i o takových hrůzách se dá psát citlivě a nemusí u toho být přítomny hektolitry krve.

21.05.2020 5 z 5

Dívky beze jména Dívky beze jména Martha Hall Kelly

Všechny tři osudy měly něco poutavého co mě nutilo číst dál, jistě, že Hertě člověk rozumět nemůže, ale i tak byl její pohled na dobu něčím zajímavý, Caroline byla mě osobě vzdálená a její příběh mě zaujal nejméně, ta dostaveníčka s ženatým mužem, no..... nic co bych chtěla pochopit, Kasia komplikovaná a občas uštěpačná, ale silná osůbka, její příběh byl nejvíc dojemný a takový k zamyšlení.

01.04.2020 4 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Mě se to moc líbilo, jen jsem čekala, že více nahlédneme pod pokličku chodu hotelu Sacher, ale nevadí.

01.04.2020 5 z 5

V ženskom rode: 30 rozhovorov s inšpiratívnymi ženami V ženskom rode: 30 rozhovorov s inšpiratívnymi ženami Katarína Strýčková

Toto byl velký oříšek, všechny rozhovory působily jako vytržené z kontextu, byly dost krátké a plytké na to jak závažná témata byla snaha v nich rozebrat. Alespoň jsem tedy poznala mozaiku opravdu různorodých pohledů na život, nejvíce mi dal rozhovor s Veronikou Homolovou -Thótovou nejméně pak rozhovor s chorvatskou utečenkyní.

27.02.2024 3 z 5

Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Paměti důvěrnice císařovny Alžběty Marie Louise Von Larisch-Wallersee

Nelíbilo se mi to, vůbec to nebylo to co jsem čekala.

04.09.2023 1 z 5

Macecha Macecha Claire Seeber

No, zvrácená pohádka pro dospělé, tupá hlavní hrdinka, otravný hlavní hrdina, který mě oslovení kotě na každé stránce neskutečně štval a Kayu bych s chutí nakopla, nic moc.

22.07.2023 3 z 5

Carevna Carevna C. W. Gortner

Krásné čtení.

01.10.2022 5 z 5

Manželství jako trvalý stres Manželství jako trvalý stres Tomáš Novák

Dobrá kniha, srozumitelná a člověka připraví na to, že problémy byť přijdou se dají řešit.

16.09.2022 5 z 5