Nikusscha Nikusscha komentáře u knih

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Carter opět boduje. Já jsem nadšená. Opět excelentní zápletka. A konec byl hodně dobře zakončený. Hunter a Garcia opět dostali do těla nicméně opět ukázali, že si s nima nemá nikdo zahrávat. Kniha NENÍ PRO SLABÉ POVAHY. Opět plný počet hvězdiček. Jde se na další díl... Galerie mrtvých..

19.07.2019 5 z 5

Ztracený chlapec Ztracený chlapec Dave Pelzer

Kniha ve mě opět vyvolala velký smutek a lítost. Život se s Davidem vůbec nemazlil. I přesto, že unikl od své ,,matky" tak to neměl v životě vůbec snadné. Musel se rvát jako lev a za to má můj velký obdiv. Je smutné, jak měl i po té době pořád sny o tom, že jeho matka uzná chybu, omluví se mu a hlavně mu řekne, že ho má ráda. David na to neustále čekal. A nejvíc mě rmoutilo, že si autor dlouho myslel, že je to všechno jeho vina, že je zlobivé dítě. U vyvíjejícího se dítěte je psychika velice křehká. Bohužel Davidovi ji zcela pošlapala jeho vlastní ,,matka".
Slovo matka píšu do uvozovek, protože jí tak říkám zcela nerada. Ona si v žádném případě nezaslouží žádné oslovení typu matka nebo rodič. Protože ona selhala na plné čáře. Jen doufám, že netrpěli i Davidovi ostatní sourozenci.

06.02.2019 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

Knížka se mi moc líbila. Náhodou jsem šla do obchodu a zaujal mě obal této knihy a název. Začetla jsem se a byla jsem nadšená. Hned jsem si jí koupila a přečetla jedním dechem. Každý má rád něco jiného, a řekněme si rovnou, všem tahle knížka sednout nemusí. Tak to prostě je. Každý má rád něco jiného. Mě osobně se tato knížka moc líbila a přečtu ji jistě ještě raz.. :-)

30.10.2011 5 z 5

Veselé pohádky a říkadla Veselé pohádky a říkadla Michail Alexandrovič Bulatov

Moje oblíbená knížka z dětství. Babička mi ji četla před spaním :-)

03.12.2019 5 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Wau, wau, wau...Naprosto brilantní kniha. Kdyby šlo dát více hvězdiček tak to udělám. Kniha se četla prakticky sama. Excelentní příběh, sympatické postavy. Já jsem nadšená. Určitě si přečtu od autorky další knihy. Nemohla jsem se od knihy odtrhnout a četla jsem klidně i do půlnoci, hlavně posledních 10 stran. Jsem ráda, že jsem po delší době našla opravdu vynikající knihu se zajímavým příběhem.

23.03.2019 5 z 5

Zmije a křídla noci Zmije a křídla noci Carissa Broadbent

Psali, že je to něco jako Hunger games. Psali, že jsou tam upíří. Psali, že je tam magie. Psali, že je to sakra dobré čtení. A já nemůžu nic z toho vyvrátit. Naopak. Čím se knížka blížila do samotného finále, tím jsem knížku nemohla odložit. V první půlce jsem měla jisté obavy jak to s hlavními hrdiny dopadne, ale zdá se že autorka to má velmi dobře promyšlené.
Autorka má svůj styl psaní, na který jsem si musela zvyknout. Ačkoli mám ráda spíš styl Maas tak i tohle dílo není k zahození. Rozhodně to má potenciál.
Hlavní hrdinka příběhu Oraya to neměla vůbec snadné a její rozporuplné pocity naprosto chápu. Co se týče Raihna tak ten mě bavil hned od začátku. Byla zde i romantická/ erotická linka. Nijak extra mě to nerušilo. Autorka to pojala hezky a důstojně bez klišé.
No co mě hrozně zajímalo, jak to vlastně celé dopadne..jak se to autorka rozhodne vyřešit..no myslím že to zvládla dobře. Žádný wau efekt se nekonal, ani slza neukápla, ale to nic nemění na tom, že tohle dílo si zaslouží náležitou pozornost a uznání.

17.03.2024 4 z 5

Zvrhlý král Zvrhlý král Rina Kent

Děj se mi líbil a autorka to napsala velmi čtivé takže musíte číst a číst. Jsem zvědavá na druhý díl, který má vyjít na konci března

14.03.2023 5 z 5

Květ odvahy Květ odvahy Shannon Drake (p)

Dlouho jsem přemýšlela jaké dát tomuto příběhu hodnocení. Hlavní hrdinka mi od začátku moc nesedla. Na mě byla příliš hrdá, místy až hysterická. Jeremy mi přišel v pohodě. Téma indiánů Komančů bylo zajímavé. Celou dobu jsem čekala na vyústění celého příběhu, protože únavný popis jednotlivých činností mě nudil.
Jindy se mi knížky od Shannon Drake líbí, tato si ode mě zaslouží pouze 3 hvězdičky.
Knížka mohla být klidně kratší,na mě zbytečně dlouhá, občas jsem se musela nutit do čtení.

31.07.2020 3 z 5

Pirátova milenka Pirátova milenka Shannon Drake (p)

Panečku, to byl nádherný příběh. Tento díl se autorce moc povedl. Mé srdce jásá. Já to vysoké hodnocení chápu na 100%.
Ihned jsem si zamilovala hlavní postavy. Ohledně Jestřába jsem měla jasno hned.
Teď jsem knížku dočetla a ještě teď se z toho třesu. Knížku jsem přečetla doslova jedním dechem. Ten nápad, ta pointa, wau ... Klaním se paní Drake :)

21.01.2020 5 z 5

Princezna ohně Princezna ohně Shannon Drake (p)

Příběh se mi líbil. I to, že Fallon byla velmi hrdá a bojovala jak se říká do poslední chvíle. Děj poměrně rychle ubíhal, více méně jsou autorčiny knížky jako přes kopírák..jen jiné postavy a trošku jiný děj. Jinak je to hodně podobné - vzdor-vzdor-zrada - zamilovaná zápletka-dítě-happy end :-)

06.01.2020 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Knihu jsem četla pouze kvůli maturitě. Děj zajímavý, ale jak se říká jednou a dost ;)

27.08.2013 3 z 5

Šťastně až po smrti Šťastně až po smrti Eleanor Corvin (p)

PANEBOŽE!!!! ....
To byla jízda. Teď jsem ji dočetla a nemůžu zastavit slzy. Už dlouho se mi nestalo, že by na mě knížka udělala takový dojem. Emoce se mnou cloumají a já si říkám, že autorka musí mít dar od boha. Protože něco takového vymyslet to je prostě neskutečné. A ten konec mě úplně rozsekal. To už mi slzy tekly proudem a říkala jsem si, že prostě nechci aby byl konec, že nechci odejít z Ruin. Hrozně moc se mi bude stýskat po úžasných hlavních postavách.
Já nemůžu knížce ani samotnému příběhu nic vytknout a ani nechci. Tohle si prostě musíte přečíst a hlavně to prožít s hlavními hrdiny.
Zaslouženě a právem si autorka vydobila první místo mezi mými favority a už tam navždy zůstane.

09.03.2024 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Jelikož jsem četla dva předchozí díly, musela jsem nutně vědět jak to s hlavními hrdiny dopadne. Autorka má neuvěřitelný potenciál psát fantasy příběhy, protože to co vytvořila v tomto díle bylo něco neskutečného.
Tento díl má mnoho stran a trošku mě ze začátku děsilo. Je pravda, že autorka nás seznamuje opět velmi podrobně s dějem, s hlavními hrdiny i vedlejšími postavami a také prostředí, ve kterém se děj odehrává. Takže to opravdu zabere pár set stránek.
Ale ten konec to byl masakr. V životě jsem u knížky nebrečela a teď se to stalo. I jsem knížku musela na chvíli odložit, abych to vše zpracovala a vstřebala. Nebo začínám být měkota. :)
Opět úžasná Feyre a Rhysand, ty dva miluju nejvíc na světě.
Cassian a Azriel byli neskuteční. Jejich obětavost byla legendární.
Kapitola, kde se Mor svěřuje Feyre mě velmi dojala a i další vedlejší postava mi byla zas o něco blíž.
Tamlin i přes všechny zrady nakonec dokázal, že není takový zbabělec a zrádce jak to na první pohled vypadalo.
Jsem moc ráda, že se ke mě dostala tahle trilogie a rozhodně to nebyla ztráta času. Autorce velmi tleskám za její originálitu a když přijde na řadu akce tak to autorka umí pěkně rozjet.

05.09.2023 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Český autor, moje poprvé, moje PREMIÉRA! A musím říct že BOMBA.
Rozhodně jsem nesáhla vedle nebo špatně.
Knížka je velmi dynamická a tak skvěle napsaná a popsaná, že jsem si dlouho říkala proč jsem české autory tak opomíjela.
Děj se mi moc líbil. Je to vlastně celé takový paradox ten konec. Určitě si od tohoto autora ještě něco přečtu.

28.11.2022 5 z 5

Pán touhy Pán touhy Kinley MacGregor (p)

Příběh se mi moc líbil. Oba hlavní hrdinové mi byly od začátku velmi sympatičtí. Hlavně Emily, že to nevzdala s Dravenem.

22.03.2022 5 z 5

Ten pravý Ten pravý Shannon Drake (p)

Příběh se mi líbil. Ze začátku mi vadilo, že Skylar neřekla Jestřábovi celou pravdu, ale potom by to přeci nebylo napínavé že? :-)
Začátek vypadal hodně slibně, scény v lovecké chatě se mi líbily.
První přepadení Skylar bylo napínavé, druhé už bylo trošku nudné.
Příběh hodnotím kladně a byla to příjemná změna (téma Indiáni) a proto 4 hvězdičky.

21.07.2020 4 z 5

Síla lásky Síla lásky Johanna Lindsey

Příběh se mi líbil. Nic náročného. Sympatické hlavní postavy a na konci happy end :)

01.07.2020 5 z 5

Otrokyně lásky Otrokyně lásky Bertrice Small

Aach...To byl tak nádherný příběh. Už dlouho jsem nečetla tak čtivou a skvělou knížku. To napětí jestli se milenci ještě někdy setkají a za jakých okolností. Já nemám slov. Příběh mě chytl za srdce a velmi se mi líbil. Doufám, že budu mít někdy příležitost si přečíst ještě podobně skvělý příběh. Za mě oprávněných 5 hvězdiček a kdyby to šlo tak dám víc :))))

20.05.2020 5 z 5

Zajatá nevěsta Zajatá nevěsta Johanna Lindsey

Knížku hodnotím pozitivně, ano líbila se mi, ale....
Na začátku máme dobře se odehrávající děj, krásná Christina cestuje s bratrem do Londýna. O případných nápadnících nechce ani slyšet. Pak pozná na jednom večírku Philipa a je otřesena jeho chováním a arogancí vůči ostatním ženám. Jelikož o něm neslyší nic dobrého tak ani ona ho nechce nějak více poznat.
Philip je mladý dobře vypadající muž, který netouží po vdavchtivých paničkách a tak je vůči všem ženám naprosto chladný. Do doby než uvidí Christinu. Ta ho naprosto očaruje a usmyslí si, že ji musí získat. Bez jakýkoliv okolků jí požádá o ruku (přitom se ani pořádně neznají). Christina je otřesená a z večírku uteče. Philip si řekl, že ji když ji nezíská po dobrém tak ji prostě unese do svého kmenu, který se nachází v Egyptě.
Christinin bratr John je povolán do Egypta a tak se Christina vydává společně s ním do Egypta. Celé je to ovšem bouda a Christina je ještě téhož večera unesena z hotelového pokoje.
Ocitne se uprostřed pouště, uprostřed ničeho, v cizím táboře, kde nikoho nezná. Šejk Abu ji hned vysvětlí jak se věcí mají a Christina už předem ví, že bez úhony odtud nevyjde. Plánuje dokonce několik útěků, ale marně.
Mnozí z vás si už domysleli, kdo je šejk Abu.
A tak se Chrisina stane šejkovou sexuální zajatkyní, nic víc nic míň.
Tohle mi jako romantika moc nepřipadá. Za prvé se Christina vzdala moc rychle (měla víc bojovat o svoji čest) a za druhé velice rychle si zvykla na tamní život a zvyklosti.
Když už konečně vypadalo, že se stane nějaký zlom, akce, napětí tak to autorka totálně zabila - rychle to přehrkala, šup šup a bylo po všem. Za mě velká škoda.
A trvalo jim snad 200 stránek než si konečně vyznali lásku, vlastně to bylo snad až na předposlední stránce.
Kladně hodnotím námět a nové prostředí.

29.03.2020 4 z 5

Mistr svádění Mistr svádění Sherrilyn Kenyon

Příběh se mi líbil, ALE.....?? Začátek a prostředek knihy mě bavil a vše bylo důmyslně vymyšlené. Příběh měl šťávu a grády. To samé se bohužel nedá říct o konci knížky. Ten mi přišel dost urychlený, nedoladěný a až odfláknutý. Je to velká škoda, protože jinak měl příběh dobrou pointu.
Když bych měla hodnotit čtivost příběhu tak ji dám tak 80%.
Bohužel ten konec, kde jako zázrakem všechno skončilo happy endem mi dost zkazil požitek z celé knihy.

10.03.2020 3 z 5