Nikusha Nikusha komentáře u knih

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Trpím docela nočními děsy a mám v noci jakoby halucinace. No samozřejmě, že byl jednu noc v posteli bazilišek. Na to budu vzpomínat :D.

19.07.2020 5 z 5

Bábovky Bábovky Radka Třeštíková

Mně se knížka hodně líbila. Úplně si dokážu představit paní spisovatelku jak si sama musela ten spletenec někde "nakreslit". Takové surové, chvílemi lítostivé, ale i vtipné nahlédnutí do několika životů, které se až absurdně spojují. Jedna věta mě obzvláště pobavila. "Nedávno se postavil před lednici a otráveně se mě zeptal, jestli se bude dneska šu*at anebo nakupovat hovězí zadní..." :D

27.06.2020 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Jak obměkčit srdce starého mrzouta.. hezký příběh s kapkou humoru a dojemným koncem.

29.09.2019 4 z 5

Kafe @ cigárko Kafe @ cigárko Marie Doležalová

Dokážu si představit, že bych tuto knihu darovala někomu kdo studuje na DAMU nebo se zajímá o okolí divadla a filmu. Hezky napsané, ale pro mně ne tolik zajímavé.

07.08.2019 2 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Chris nezklamal. Čtivá, poutavá, s napínavým koncem a zajímavým rozuzlením. Jen jsem udělala malou chybu, že jsem ji četla, až po přečtení dalších čtyř dílů. Autor se časem zdokonaluje, takže tahle kniha mě vrátila o nějaký kus zpátky. Doporučuji číst postupně :)

23.11.2018 5 z 5

Dlouhá trnitá cesta z pekla Dlouhá trnitá cesta z pekla Neil Strauss

Je mi ho docela líto, protože podle toho, čeho jsem se v knize dočetla, nezažil v životě nic moc pěkného. Kniha plná deprese, zvrácenosti (té je tam opravdu opravdu dost) , vzteku a pohrdání vlastně všemi. Kniha je to skvělá, ale pro mé empatické srdce příliš velká nálož negace. Nicméně dávám 5z5, jelikož kniha sama o sobě stojí za přečtení.

11.12.2017 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Rozhodně zajímavý nápad. Ještě jsem se nesetkala s takovým rozuzlením. Chudák kluk.

09.02.2024 4 z 5

Válka světů Válka světů Herbert George Wells

Film jsem viděla, moc se mi líbil a netušila jsem, že předloha je z tak dávné doby. Tohle miluju. Když čtu něco tak starého a překoná to tak svou dobu. Jak autor popisuje okolí, oděv a celkově všechny okolnosti, které jim tehdy přišly normální. Číst to v 21.století a nechat se přenést do té doby je okouzlující. A přidaná hodnota perfektního sci-fi, 5* !

02.01.2024 5 z 5

Deník citového vyděrače Deník citového vyděrače Simona Monyová (p)

Do půlky mi to přišlo takové nic moc, protože na mně působilo to vyprávění tak, že by ta žena ani nějak extra ve vztahu netrpěla. Ale po druhé půlce to nějak do sebe všechno zapadlo, asi tam měla být cítit ta rezignace a jak byla zmanipulovaná. Povedlo se. Je to hrůza pomyslet, že se tohle opravdu děje. /// Teď jsem si přečetla osud paní spisovatelky. Achjo, to jsem netušila. Určitě si přečtu nějaká její další díla, z hluboké úcty.

29.10.2023 5 z 5

Dům tajemných stínů Dům tajemných stínů Darcy Coates

Nedávno jsem dočetla Černou zimu a přišlo mi, že čtu nějaké pokračování. Joseph mi strašně připomínal Dorrana a celkově všechny situace jakoby se opakovaly. Měla jsem si nechat delší pauzu, možná, že bych si to užila víc. Ale za mně asi nejhorší kousek. Ale taky možná, že už těch strašidelných domů bylo moc.

08.05.2023 2 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Pan Barker má talent navodit zvláštní atmosféru a dokáže vytvořit geniální zápletku. Už u čtvrté opice mě o tom přesvědčil, a když jsem viděla v knihkupectví tuto knihu, ani chvíli jsem neváhala. A udělala jsem dobře.

20.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Určitě byl dobrý tah vrátit se k Erice. Dobře se to čte, pěkně to odsejpá a kapitoly na sebe přímo navazují, bez jakýkoliv skoků z postavy na postavu. Pustila jsem se do tohoto dílu i z principu, protože jsem zatím přečetla všechny předešlé a budu v tom i určitě pokračovat. Ale kurde něco mi tam vadilo, takže na plný počet to není.

20.02.2023 4 z 5

Kniha hřbitova Kniha hřbitova Neil Gaiman

Gaiman dokáže do každého díla dát takové to kouzlo. Škoda, že jsem to nečetla jako dítě. Zajímalo by mě, jak bych to vnímala a jestli by mě to bavilo.

17.01.2023 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Filmové zpracování jsem neviděla, ale určitě kouknu. Neil má úžasnou fantazii a nápady. Miluju jeho knížky pro tu originalitu a celkové vyjadřování. Je to prostě magické, kouzelné.

20.07.2022 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Paní Hooverová si umí vybrat silné téma, ale zrovna u této knížky to bylo moc obalené zbytečnou omáčkou. Moc sexu, moc sténání, moc tvrdého přirážení. Pro dospívající slečny zřejmě super, ale já už jsem asi stará vydra, že jsem ty milostné scény ani nečetla. Dočetla jsem to, protože mě zajímalo jak to dopadne s Rachel a to jsem vlastně nakonec taky nějak tušila.

13.06.2022 3 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

No já teda nevím, musím jít proti proudu. Přišlo mi to chvílema takové utahané, moc mě to nebavilo. Třeba tu historii hotelu jsem přeskakovala...měla jsem podobný pocit jako u "To" , taky mě to bavilo, ale zároveň vlastně ne.

03.06.2022 3 z 5

Planeta opic Planeta opic Pierre Boulle

Planetu opic měl vždycky moc rád můj taťka a já jsem se toho jako děcko strašně bála. Ty gorily byly fakt děsivé. Teď po letech jsem narazila na knižní předlohu, o které jsem ani nevěděla a je to bomba. Opravdu nadčasové, skvěle vykreslené, člověk může popustit uzdu fantazie. Film jsem neviděla mnoho mnoho let, takže se mi scény vybavovaly jen mlhavě, což je podle mně velká výhoda. Skvělý nápad a knize se asi nikdy žádný film nevyrovná (viděla jsem pak nějaký film s tím opičákem Ceasarem a za mně nic moc)

16.05.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Proboha to fakt nikomu nevadilo jaký je Elsa smrad?!? Každá věta co vypustila z pusy mě akorát vytočila. Arogantní, drzá, pořád jen třískala dveřma, ničila interiér auta a čím krmila toho psa, tak k tomu se ani nebudu vyjadřovat. Fakt mi to zkazilo celý dojem z knihy, poněvadž nápad to byl dobrý. Postupné odkrývání babiččiné minulosti, mělo to působit dojemně, hrát na city, ale já byla tak vytočená kvůli té žáby, že se to ke mě vůbec nedostalo. Ove byl super, ale Elsu nepřekousnu.

15.02.2022 2 z 5

Ztráty a nálezy Ztráty a nálezy Aleš Brichta

Po dlouhé době jsem sáhla po biografii muzikanta a tentokrát jsem zvolila našince Aleše. A jako jo super. Netušila jsem, že je tak inteligentní (nebo spíše chytrý, vychytralý). Taky mě zaujalo vyprávění toho, jak to chodilo s "děláním" muziky, co všechno museli absolvovat, aby si vůbec mohli zahrát. Jediné co mi tak trochu vadilo, byla ta kvanta jmen. Já to vlastně jen přelétla očima a stejně jsem neměla ponětí kdo je kdo, pokud nešlo vyloženě o slavnou osobnost. Ale chápu, že pro něj třeba byli důležití. Když to shrnu určitě doporučuju fanouškům.

11.02.2022 4 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Zase mě to moc bavilo. Jednoduché, krátké, ale dobře promyšlené, poutavé. Tahle duchařská série je fajn.

27.01.2022 5 z 5