Nikolka001 Nikolka001 komentáře u knih

Smečka Smečka Andrea R. Cremer

(SPOILER) Nevím, proč se mi Smečka ze začátku nelíbila. Rozečetla jsem jí už loni, skončila na straně 50, a nemohla se odhodlat v pokračování. Dlouho jsem váhala, jestli se do knihy pustím, a ejhle, zbylých 350 stránek jsem přečetla během pár dní.

Bylo to skvělé, velmi čtivé a poutavé. Hlavní hrdinka si není jistá, jestli se rozhodne pro Rena, který ji byl určen strážci, nebo pro Shaye, neznámého kluka, na kterém ji od začátku něco přitahuje. Takže z toho vyplývá, že většina knihy se točí kolem milostného trojúhelníku, odhalováním pravdy a porušováním pravidel. V závěru však byly všechny postavy sympatické a zajímá mě, jak se budou jejich osudy vyvíjet dále.

Je sice pravda, že děj byl trošku předvídatelný, ale konec nezklamal, ba naopak, čekala jsem, že vše dopadne úplně jinak. Uvidíme, co přinese pokračování.

25.03.2022 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Čtivost a rychle utíkající děj jsou plusem. Rozuzlení překvapivé, postavy sympatické.

02.02.2019 3 z 5

Mezopotamie Mezopotamie Richard Weiner

Průměrná básnická sbírka.

05.04.2018 1 z 5

Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Pozdě k ránu / Mstivá kantiléna Karel Hlaváček

Velmi smutná a srdcervoucí básnická sbírka.

01.01.2018 4 z 5

Josef Jungmann: Život obrozence Josef Jungmann: Život obrozence Robert Sak

Velmi zajímavá kniha.

29.09.2016 2 z 5

Osud člověka Osud člověka Michail Alexandrovič Šolochov

Čtivá, hezky napsaná novela o 2. sv. válce.

07.04.2016 4 z 5

Elusion Elusion Claudia Gabel

Jakmile jsem se dozvěděla, že má kniha vyjít, tak jsem věděla, že bude zdobit mou knihovnu. Kniha nezaujme pouze svou obálkou, která je nádherná, ale také velice lákavou anotací.
Jakmile jsem začala knihu číst, byla jsem zklamaná. Prvních 60 stran překypovalo pouze nudných a nezáživným dějem. Pak ale následoval zvrat, který z děje vytvořil něco nečekaného a velice poutavého. Kniha obsahuje mnoho překvapivých momentů a otevřený konec, který láká čtenáře na pokračování, které bude zajisté skvělé, jelikož konec byl z celé knihy nejvíce překvapivý. Knihu můžu jedině doporučit, jelikož dobrodružství hlavních hrdinů je plné tajemství a krásného prostředí, které je úžasné si představit. Postavy si ihned oblíbíte, ačkoliv na ně v průběhu knihy změníte názor. :)

17.04.2015 4 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Dle mého názoru je Hrej férově zatím nejlepším dílem této série. Abbi přináší čtenáři neuvěřitelný příběh plný bolesti, zoufalství, prohry, boje a znovu objevení světla. Velice poutavý příběh zanechá ve čtenáři rozporuplné pocity a je mu velkou inspirací. Za mě rozhodně doporučuji! :)

03.04.2015 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Královna Tearlingu je velice čtivá kniha. Hlavní hrdinka knihy Kelsea je velice statečné děvče, dokáže změnit celé království a přivede vše k lepšímu. Tento příběh je o hrdosti, přátelství a oddanosti.

15.01.2015 4 z 5

Zbožňuju Londýn Zbožňuju Londýn Lindsey Kelk

Čtivá, vtipná a velice příjemná kniha, která své čtenáře jistě nezklame. Hlavní hrdinka je velice milá slečna, která si své čtenáře získá především povahou. Čtení na večery, odreagování se.

05.10.2014 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Asylum byla velice očekávaná kniha, která slibovala akci, napětí a strach. Bohužel jsem se dočkala děje, ve kterém vystupují mladí hlavní hrdinové, kteří to v životě nemají srovnané a tajemství léčebny, které strach nenahánělo. Knihu obohacuje nádherná obálka a ilustrace, které jsou rozhodně na celé knize nejstrašidelnější.

02.08.2014 3 z 5

Zlá žena Zlá žena Marc Pastor

Co se týče děje této knihy, tak jsem opravdu velice zklamaná. Očekávala jsem napětí a knihu, která mě bude bavit. Bohužel mě bavila pouze na některých stránkách a po zbytek knihy jsem se modlila, aby již skončila. Jsem zklamaná. Hodnotím třemi hvězdičkami z toho důvodu, že tu třetí získala knížka za nádherné zpracování a obálku.

06.07.2014 3 z 5

Hon Hon Andrew Fukuda

Jsem překvapena. Čtivá kniha, která má velice zajímavý a nepředvídatelný děj. Od začátku až do konce jsem se nenudila a těším se na další díly. :)

30.06.2014 4 z 5

Dračí znamení Dračí znamení Lucie Fidlerová

Opravdu skvělé počtení. :) Smekám nad mladou autorkou, která napsala tuto skvělou knihu. Rozhodně doporučuji a těším se na další díl, tedy doufám, že bude. :)

26.06.2014 4 z 5

Jako led Jako led J. Lynn (p)

Nemám slov. Velice čtivý, vtipný příběh, který Vás již na prvních stranách vtáhne do děje, nadchne a uchvátí. Rozhodně doporučuji. :)

08.06.2014 5 z 5

Kdo miluje jinak Kdo miluje jinak Karin Fossum

Čtivá detektivka se zápletkami, které jsou jak předvídatelné, tak nepředvídatelné. Je to čtení na dva večery. :)

29.05.2014 3 z 5

L. N. Tolstoj - Anna Karenina L. N. Tolstoj - Anna Karenina Václav Dušek

Příběh, který Vás uchvátí. :)

31.03.2014 4 z 5

Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Letopisy Vukogvazdské družiny – svazek druhý Jan Kravčík

Tento díl byl pro mě menším zklamáním. Čekala jsem stejné napětí, skvělou zápletku, jak u prvního dílu, ale bohužel jsem se ji nedočkala. Místy byla kniha nudná a zdlouhavá.
Napsaná byla ale skvěle a propracovaná taky. :)

13.02.2014 3 z 5

Před záhrobím Před záhrobím Jeaniene Frost

Čekala jsem, že se mi to bude líbit. Bohužel to nebylo zase tak skvělé, jak jsem si myslela. :/

31.01.2014 3 z 5

Měsíc Gomrathu Měsíc Gomrathu Alan Garner

Musím uznat, že po přečtení prvního dílu jsem nedoufala, že by druhý mohl být lepší. Jde vidět, že se autor zlepšuje. Kniha byla napsána lépe a byla napínavější. Líbila se mi. :)

07.01.2014 3 z 5