niki-chan niki-chan komentáře u knih

Cirkusák Cirkusák John Francome

Dobrá detektivka, jak prostředím a příběhem, tak i jeho rozuzlením.

06.09.2022 4 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Celá kniha byla taková divná. Příběh byl zajímavý a četl se sám. Ale styl mi přišel nemastný neslaný, postavy by občas měly navštívit nemocnici s bílými pokoji a jestli tohle měl být příklad přátelství, tak to bych radši byla sama...

30.08.2022 2 z 5

A hvězdy mlčí A hvězdy mlčí Archibald Joseph Cronin

Velmi kvalitní četba, především co se týká rozdílů mezi majetnými a nemajetnými, poctivými a neřády. Některé prvky jsou až děsivě dobové...

17.08.2022 5 z 5

Hotel Sacher Hotel Sacher Rodica Doehnert

Láska a Smrt byly zajímavé a jejich protnutí příběhem taktéž. Celkově se mi příběh jako dobový a romance líbil, hezké odpočinkové čtení. Určitě doporučuji i televizní film.

04.08.2022 3 z 5

Polární stanice Polární stanice Matthew Reilly

Ze začátku jsem knize úplně nefandila, ale během čtení jsem se do příběhu dost vžila. Mrazivé téma v tomto počasí přišlo vhod, stejně jako akční scény. Celou dobu jsem držela palce hlavně Wendy a jsem moc ráda, že příběh dopadl (se všemi hrdiny) tak, jak dopadl.

02.08.2022 4 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Násilné, morbidní, děsivé s pro mě nečekaným závěrem.

29.07.2022 4 z 5

Místo činu Písek Místo činu Písek Jan Lipšanský

Některé povídky byly dobré, jiné trochu slabší, ale celkově se jedná o povedený výběr detektivních příběhů. Potěší hlavně milovníky Písku.

25.07.2022 3 z 5

Hygge a polibky Hygge a polibky Clara Christensen

Kniha se mi celkem líbila, měla hezkou obálku a trochu jsem se při čtení i ochladila. Příběh neměl žádné složitosti a relativně byl i očekávaný, hlavní postava trochu mimo, ale celkově se mi koncept hygge v knize líbil, k létu i zimě dobré čtení.

24.07.2022 3 z 5

Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona Velká zdivočelá kniha Barta Simpsona Tony DiGerolamo

Vtipné komiksové příběhy s Bartem, ten nejlepší pro mě byl s roztleskávačkami.

23.07.2022 4 z 5

Tereza Tereza Magda Váňová

Ženské čtení o běžných vztahových problémech a jejich řešení.

18.07.2022 3 z 5

Bouřková sezóna Bouřková sezóna Andrzej Sapkowski

Ze začátku jsem knize moc nefandila, přeci jen to nebyl ten klasický Zaklínač. Ale zhruba od poloviny mě příběh začal bavit a místy i rozesmál. A když nastoupily do děje příšery opravdové i lidské, byla jsem knihou pohlcena. Takže 5 * dostává oprávněně.

13.07.2022 5 z 5

Paní jezera Paní jezera Andrzej Sapkowski

Závěrečný díl byl skvělý, lepší než předchozí. Zprvu jsem byla trochu zmatená ze skákání mezi dimenzemi a časy, ale poté vše do sebe zapadlo. Surovost míst i postav mě rmoutila a zároveň umožnila se opravdu vcítit do příběhu. A samotný závěr? Nečekaný, ale jsem ráda, že se postavy mohly vymanit.

21.06.2022 5 z 5

My a naše planeta My a naše planeta kolektiv autorů

Krásná publikace o bydlení a jeho možnostech být udržitelným. Zároveň obsahuje fotky domácností z různých koutů světa, což jsem při četbě velmi ocenila.

05.06.2022 4 z 5

Les sebevrahů Les sebevrahů Jeremy Bates

Ze začátku příběh těžce o ničem, plný slintů mezi jednotlivými postavami. Děj se tedy vlekl jako natahovaná žvýkačka a o něčem začal být kolem strany 300. Kolem strany 400 už se začalo opravdu něco dít a přišel zřejmě hororový okamžik plný násilí. Naprostý konec mi ale přišel mimo a vložený vyloženě násilně.

26.05.2022 3 z 5

Námět velmi smutný, ale je dobře, že se o této události začalo psát a seznamovat svět s ní. Přílohy k příběhu dodaly na autenticitě, stejně jako výpovědi jednotlivých účastníků. Nicméně jsem ze stylu podání (kus příběh, kus fakta, kus obrazové přílohy) rozčarovaná a zmatená. Celkově mě to během čtení rušilo a jednolitý příběh bych ocenila více. Přesto kvalitní a zajímavá kniha.

23.05.2022 3 z 5

Ollo - Země sváru Ollo - Země sváru Háta Kreisinger-Komňacká

Myslím, že této knize nejvíce uškodilo označení česká GOT. Od tohoto označení máte velká očekávání, která se ale rozplynou už s prvními stránkami. Mnoho postav, které byly popsány velmi povrchně, přeskakování v ději a ne vždy logické návaznosti mě často od čtení odrazovalo. Celkem podařená závěrečná bitva. Ale konec nekonec mě opět vrátil k prvotním dojmům.

19.05.2022 3 z 5

Velká iluze Velká iluze Mika Waltari

I přes relativně jednoduchou zápletku má knihu velmi velkou hloubku, stejně jako jednotlivé postavy. Rozdělení příběhu na 2 části také bylo zajímavé a z celkového pohledu i vhodné. Líbilo se mi, jak byly jednotlivé země popsány vůči dané době a co v ní znamenaly.

13.05.2022 5 z 5

Věž vlaštovky Věž vlaštovky Andrzej Sapkowski

Pokračování zajímavé i přes fakt, že tento díl je plný vedlejších odboček a postav. A během čtení mám pocit, že ani nevím, která bije :D Tak už se nemohu dočkat velkého finále.

06.05.2022 5 z 5

Sok Sok Iain Reid

Začátek a celkové jednání hlavních postav je zvláštní a místy trochu ucourané, ale konec a rozuzlení zápletky je famózní. Celá pointa příběhu čtenáři dojde až se závěrečnou kapitolou a to překvapení poté - ojoj.

02.05.2022 4 z 5

Balady Balady Johann Wolfgang Goethe

Tvorba více než různorodá, ale všechny básně byly skvělé.

01.05.2022 5 z 5