niki-chan niki-chan komentáře u knih

Frame-Up: Zločiny podle komiksu Frame-Up: Zločiny podle komiksu Meghan Scott Molin

Hlavní hrdinka je zajímavá postava a dobře se s ní dá ztotožnit, jestli jste geek. Námět příběhu se mi také líbil, ale celkové podání a příliš potrhlé scény kvalitě ubraly.

24.01.2023 3 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Příběh lehce naivní a idealistický, ale kresby byly opravdu povedené a výmluvné. Komiks nejen pro teens.

16.01.2023 4 z 5

Příšera z jezera - příběhy Čtyřlístku 1984-86 Příšera z jezera - příběhy Čtyřlístku 1984-86 Ljuba Štíplová

Hezké a milé příběhy a vzpomínky na dětství :)

14.01.2023 4 z 5

Jih proti Severu 2 Jih proti Severu 2 Margaret Mitchell

Skvělé pokračování prvního dílu. Ani hodnost, ani vyloženě čistě zlost Scarlett mě nepřestane udivovat a fascinovat zároveň. Zároveň mě fascinují lidská moudra, která se v příběhu skrývají, stejně jako různé nenadálé osudy a pozdní uvědomění si sebe sama i svého okolí.

13.01.2023 5 z 5

Královský hřích Královský hřích Robin Maxwell

Špatné to nebylo, ale skoky z vyprávění jedné osoby na druhou mi přišlo rušivé a často i odvádělo od aktuálního děje. Plus za doslov dle historie.

07.01.2023 3 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Některé byly vtipné, jiné slabší. Ale vzhledem k názvu jsem čekala více koček.

29.12.2022 3 z 5

Hugo a Vánoce pod psa Hugo a Vánoce pod psa Sophie Pembroke

Milý a hezký vánoční příběh, který zahřeje u srdce. A i když jste opuštěný buldoček bez rodiny zrovna na Vánoce, neztrácejte naději - protože i v takové situaci může malý pejsek být tím správným zázrakem pro své okolí.

28.12.2022 4 z 5

Slečna Pettigrewová začíná žít Slečna Pettigrewová začíná žít Winifred Watson

Kniha mě velmi pobavila a Pettigrewové jsem celou dobu fandila.

07.12.2022 4 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Krásný popis dobových zvyků a myšlení, včetně hrůz které přináší válka a jejích dopadů na všechny. Velmi se mi líbila postava Scarlett, která ač se zdá jako ta zlá a zasluhující trest, se umí postavit na obranu svého života a svých blízkých a nevzdává to. Komplexnost této postavy dává románu 5 hvězdiček.

02.12.2022 5 z 5

Mystický bojovník Mystický bojovník Tracy Hickman

Líbila se mi čtivost a různorodost postav a jejich pohnutek. Ze začátku bylo zvláštní a těžší se do příběhu položit, hlavně u Galena a Mimica. Postupem se ale začalo něco opravdu dít a i když mě mrzí, že Berkita neměla více prostoru, líbilo se mi, jak se na konci příběhy prolnuly v sobě.

13.11.2022 4 z 5

Snílek Neznámý Snílek Neznámý Laini Taylor

Příběh i postava Lazla se mi líbily. Škoda byla, že se příběh rozvíjel dost pomalu a místy až otravně, prolog byl dle mého názoru zbytečný a linka v Pláči měla dostat mnohem více prostoru. Naopak se mi líbilo, jaký svět a jeho bohatou historii autorka svedla stvořit. Občas mi přišly skoky do minulosti zmatečné, ale jako celek hodnotím 3 a půl *.

06.11.2022 3 z 5

Západočeské lázně Západočeské lázně Martin Hurin

Pěkné fotografie.

02.11.2022 4 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Strašení v domě bylo zajímavé a leckdy i napínavé. Postavy mi přišly často úplně mimo - chováním, postoji atd. Atmosféra domu na mě při čtení dýchla, ale zůstalo jen u toho. Konec byl vyloženě useknutý a příběhu vůbec nepomohl...

31.10.2022 3 z 5

Skrýš Skrýš Masasumi Kakizaki

Příběh ze začátku trochu neuchopitelný, ale postupně dobře gradující. Líbila se mi kresba, podzemí nahánělo hrůzu. Jediný rušivý element byly skoky do minulosti, které přerušovaly dějovou a akční linku.

27.10.2022 4 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

Líbila se mi podstata příběhu a jeho umístění do Orlických hor. Zajímavé bylo také rozřešení a strašidelné etapy byly také super. O něco méně se mi líbil místy špatně uchopený jazyk a kapitoly s policií. Konec byl honem honem a takový neuzavřený. Ale jako celek lze opravdu doporučit, dobrá strašidelná četba z českých luhů a hájů.

20.10.2022 3 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Celkově byla kniha napsána trochu zvláštně, ale konec byl naprosto skvělý. Popis morálky společnosti a jejích postojů k určitým lidem je dobový a věcný i dnes. Pohnuté osudy lidi opravdu provází od nepaměti a trest nemusí být vždy jen ten dle zákona.

06.10.2022 4 z 5

Templáři. Fakta a mýty Templáři. Fakta a mýty Michael Haag

Kniha se mi velmi líbila, hlavně proto, že se držela faktů a uváděla na pravou míru domněnky, které o Templářích putují. Trochu více se autor mohl věnovat úpadku a soudům - tato část mi přišla hodně krátká, povrchní. Místy byly rušivé překlepy. Ale celkově jsem s tímto podáním historie spokojená.

04.10.2022 4 z 5

Narcis v řetězech Narcis v řetězech Laurell K. Hamilton

Tak tady mi přišlo, že kvalita příběhů Anity (a důvod, proč jsem je četla) začíná rapidně klesat. A to způsobem naprosto šíleným.

14.09.2022 2 z 5

Ze života bulíka Ze života bulíka Romana Skálová

Hezká a vtipná knížka o životě bulíka v rodině a jejich společných příhodách. Doplněná fotografiemi s příslušnou tematikou. Zkrátka a dobře je prostě bullží.

13.09.2022 4 z 5

Cirkusák Cirkusák John Francome

Dobrá detektivka, jak prostředím a příběhem, tak i jeho rozuzlením.

06.09.2022 4 z 5