Nielada Nielada komentáře u knih

Odkud se bere sníh Odkud se bere sníh Taras Prochasko

Moc krásná kniha. Vtipný příběh, poklidné tempo vyprávění, pohoda a nádherné ilustrace. Vřele doporučuji!

28.12.2023 5 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Musím říct, že po prvním díle pro mě přišlo zklamání. Kniha se vlekla a děj ani postavy na mě nepůsobily věrohodně. Dočetla jsem jen z rozhodnutí a opravdu nevím, jestli budu pokračovat v dalších dílech.

26.12.2023 2 z 5

Slečna Stinnesová na cestě kolem světa Slečna Stinnesová na cestě kolem světa Lina Jansen

Skvělá kniha, která obsahuje mnoho z toho, co se mi na knihách líbí - pěkný jazyk, dobrodružství spojené s poznáváním, osobní příběh zajímavé a silné osobnosti. Asi to bude jedna z mých srdcovek.

16.11.2023 5 z 5

Povídání u povidel / O vakeriben paš o lekvaris Povídání u povidel / O vakeriben paš o lekvaris Květoslava Podhradská

Opravdu pěkné povídání o životě Romů, vhodné i pro menší děti. Oceňuji celkové provedení knihy, včetně ilustrací.

08.08.2023 5 z 5

Nikolina cesta Nikolina cesta Michaela Fišarová

Myslím si, že by si měli přečíst nejen děti, ale také dospělí - a hlavně ti, co pracují s dětmi. Kniha je vážně krásně napsaná. Někdo tu již napsal, že to je přijatelné i pro citlivky, tak se k tomu připojuji, protože obzvláště těžce nesu příběhy, kde je popisováno násilí na dětech. Tento příběh jsem ale dala a nejen to, hluboce se mě dotkl. Paní Fišarová pojala dané téma neuvěřitelně citlivě a přitom uvěřitelně, nevtíravým způsobem nabízí také doporučení či povzbuzení pro všechny, kdo se v podobné situaci ocitají.

28.07.2021 5 z 5

Gustav a Anton Gustav a Anton Rose Tremain

Přidávám se k předchozím komentářům - mé dojmy jsou rozpaky. Příběh je napsaný skvěle, což o to, ale kniha se do mě nějak "nezařízla". V důsledku silných emotivních scén jsem stále očekávala velké osvobozující vyústění, které se ale dle mého osobního prožitku nedostavilo.

18.02.2021 3 z 5

Sirotek, bestie, špiónka Sirotek, bestie, špiónka Matt Killeen

Kniha se mi vážně moc líbila. Originálně pojatý příběh, plný zajímavých informací, skvěle napsaný. Doporučuji!

19.08.2020 5 z 5

Dokud jsou slzy Dokud jsou slzy Hannelore Grünberg-Klein

Jsem ráda, že jsem knihu přečetla. Přínosem pro mě byl popis událostí okolo emigrantských lodí na Kubu (které moc pěkně zpracovává např. kniha Uprchlík). Autorka tuto část historie sama prožila a navíc vysvětlila její politické pozadí. Při čtení to občas drhlo - styl autorky je nevyrovnaný, někde čtivé, jindy zdlouhavé. Pokud to ale člověk bere jako vyprávění starší paní o svém životě a o strašných věcech, které na vlastní kůži zažila, je to prostě síla.

19.08.2020 3 z 5

Šťastné dny Šťastné dny Sigrid Undset

Knihu jsem četla během příprav na maturitu - pro uklidnění, na dobrou noc. Je to už tedy docela dlouho, ale dodnes si pamatuji, jak mi u ní bylo dobře. Zároveň cítím mráz na zádech - s vědomím toho, jak se dařilo dětem Sigrid Undestové, když už nebyly dětmi.

16.01.2018 5 z 5

Děvčátko Momo a ukradený čas Děvčátko Momo a ukradený čas Michael Ende

Četli jsme s dcerami (8 a 10 let), ale nedočetli jsme. Kniha má bezesporu kvality, krásný jazyk, kouzelnou atmosféru, nadčasovoé myšlenky o čase, je inspirativní. Chvílemi se ale vlekla, napínavé pasáže střídaly ty zdlouhavější, kterými jsme se těžko prokousávali. I tak mi některé postavy vážně přirostly k srdci a někdy na ně vzpomínám, obzlváště když nestíhám.

14.09.2017 4 z 5

Střapáček Střapáček Khoa Le

Krásná. Stojí za prohlédnutí i přečtení.

24.08.2017 5 z 5

Meduňka Meduňka Khoa Le

Okouzlující kniha.

24.08.2017 5 z 5

Postav hlídku Postav hlídku Harper Lee

Jako nadšenná čtenářka "ptáčka", jsem se na tuto knihu neskutečně těšila. Oproti prvně jmenované na mě ovšem působí nevyrovnaně, nepřehledně a až nudně. Určitě k tomu přispívá fakt, že se nevyznám příliš v otázkách rasových bojů probíhajících v Americe tehdejší doby, často jsem se v textu ztrácela a to, co mělo působit jako zlom příběhu mi přišlo špatně nepochopitelné. Ale to, že to nechápu já, nevypovídá nic o příběhu a autorovi. Styl autorčina vyprávění si čtenář sice může vychutnat, ale řekla bych že je to jen taková malá ochutnávka. Už bych si to znovu nedala.

13.08.2017 3 z 5

Zlaté ruce Zlaté ruce Cecil Murphey

Tuhle knihu jsem si sehnala poté, co jsem se podívala na film. Příběh Bena Carsona mě fascinuje. To jakým způsobem se vypracoval, jak ho ovlivnila jeho maminka svými postoji, výchovou a hlavně - jak ho změnilo čtení knih!!! Kromě skvělé lékařské kariéry byl v posledních amerických volbách na prezidenta dokonce jedním z kandidátů. Zážietek mi trochu kazil fakt, že jsem se dočetla na internetu, že ne všechny věci v knize jsou pravdivé. Možná je to pravda, možná ne. To asi nevyřeším. Chci si ale ještě jednou knihu prolistovat a zapsat si některé jeho postřehy k práci a způsobu studia. Závěrečný souhr zásad Think big si asi okopíruju a zalaminuju:-) Chtěla bych myslet big a ráda bych, aby tento příběh inspiroval co nejvíc puberťáků i dospěláků.

27.04.2017 5 z 5

Cesty ke čtenářství (Vyprávějte si s námi) Cesty ke čtenářství (Vyprávějte si s námi) Květuše Lepilová

Tématika čtenářství mě přirozeně zajímá, ale mám dojem, že v této publikaci je podána dosti nezáživně. Autorka k problému přistupuje velmi vědecky. Možná až moc. Nevím, jestli je to mou nechápavostí či zbytečnou rozvleklostí stylu, jakým je napsána, ale nedokázala jsem ji dočíst. Jistě se v ní dá najít ispirace, hlavně pro učitelky mateřských škola a rodiče malých dětí. Ještě jsem nedokoukala celé CD, které je v knize přiloženo - tak třeba mě to příjemně překvapí. Pro ty, kteří se o čtenářství zajímají, doporučuji, ale asi bez ní přežijete.

20.02.2017 3 z 5

Jirka dvojčetem Jirka dvojčetem Richmal Crompton

Byla to již naše třetí "Jirkovka" a opět jsme byli spokojeni. Jejímu humoru více rozumí má desetiletá dcera než tak osmiletá - pro tu je to trochu ještě složité a někdy nechápe, že je to legrace. I tak se nám příběhy moc líbily a obzvláště ten poslední, kdy Jirka hraje Shakespeara, mi přijde prostě geniální.

06.02.2017 5 z 5

Odpad Odpad Andy Mulligan

Z knihy jsem naprosto nadšená. Je napsána jednoduchým a přesto poutavým stylem, kterému velmi svědčí střídání vypravěčů. Autor skvěle popisuje prostředí skládky a života nejchudších obyvatel Brazílie. Zápletka je strhující, ale kniha nabízí mnohem více. Například zamyšlení nad tím, jak peníze vládnou světu. Nebo nad tím, jak je možné, že jedna skupina lidí je označována za odpad, protože je nemá, a jiná za elitu, protože je vlastní. A přitom to může být právě naopak. Moc doporučuji všem starším dětem (tak od 12) a rozhodně i dospělým. A těším se na film.

14.12.2016 5 z 5

Evička a Monoklíček se vrací Evička a Monoklíček se vrací Miloš Nesvadba

Kniha bez textu pro nejmenší čtenáře, kteří ještě číst neumí. Každá miniepizoda je rozdělena do pěti políček a končí nějakou překvapivou pointou - jsou to v podstatě kreslené vtipy. Já tuto knížku považuji za geniální - čtu ji se svým téměř tříletým synem a v podstatě si spolu na základě obrázků povídáme příběhy. A můj syn se učí vyprávět! Je nám u toho spolu moc dobře.

29.10.2016 5 z 5

Nápadník aktivit pro trénink komunikace a komunikačních kompetencí Nápadník aktivit pro trénink komunikace a komunikačních kompetencí Heinz Klippert

Kniha je skvělým rádcem pro všechny pedagogy, především pro učitele slohové a komunikační výchovy. Je přehledná, pěkně vysvětluje problematiku komunikačních dovedností dětí a mládeže, nabízí spousty návodů, her, příkladových hodin a projektů. Vychází z praxe. Je vážně skvělá. Doporučuji.

19.10.2016 5 z 5

Samson a Roberto - Dědictví po strýčkovi Samson a Roberto - Dědictví po strýčkovi Ingvar Ambjørnsen

Knížku jsme četly se dcerami (8 a 10 let) před spaním a vždycky jsme se u ní moc dobře bavily. V Norsku prý vyšly ještě další díly, což mi do příběhu vnáší poněkud více smyslu, protože mi přišel trochu neukončený, ale v tomto směru jsem tedy uklidněna - je ještě na co se těšit. A my se tedy těšíme.

29.08.2016 5 z 5