Nermal Nermal komentáře u knih

Sladký nepřítel Sladký nepřítel Kristen Callihan

Opět hezký romantický příběh, o něco méně povedený než Drahý nepřítel a hlavně o hodně méně reálný - myslím tím pečícího exhokejistu. Jinak ale povedený, s moudrou babičkou, Salem a kámošem Brommym.
Teď si budu muset dát něco méně proslazeného.

27.10.2023 4 z 5

Slabikář Slabikář Jarmila Hřebejková

Na texty o prvomájovém průvodu a pionýrech už si většina tehdejších dětí ani nevzpomene. Ale že Ema má mísu a máma mele maso, to si pamatuje každý. Tak proč furt řešit politiku u knížek pro děti? Samozřejmě chápu tu propagandu kolem, ale proč si kazit vzpomínky na dětství? Protože tím největším pokladem je, že jsme se podle něj naučili číst. A můžeme tak sami posoudit, co a jak.

26.08.2023 5 z 5

Přiznání Přiznání Kristen Callihan

Tak tohle byla tedy jízda! Vášeň, skrytá touha, spalující žár! Celá série si drží vysokou laťku a i tento díl ji potvrzuje. Výjimečná čtivost, stránky jenom letí.
Brenna a Rye - neskutečná chemie, vzájemná vyhladovělost a pozvolně se stupňující důvěra vyústí v nádherné fyzické souznění.
Tohle si určitě chcete přečíst!

27.02.2023 5 z 5

Navždy a věčně Navždy a věčně Jennifer L. Armentrout

Už jsem od autorky přečetl dva romány, ale žádný z nich nebyl tak skvělý jako tento.
Hned od začátku vás příběh psaný až mystickým způsobem vtáhne a nepustí. Prosvištíte prvním stem stránek, ani nevíte jak. Krásně popsáno, jak se Mallory pozvolna prokousává svými traumaty z minulosti a vrací se do běžného života jako normální holka. Rider je jí velkou celoživotní oporou.
Připojuji se k ostatním - citlivé, dojemné, velmi pěkné. Jen je potřeba nechat se unášet vyprávěním, číst srdcem a vcítit se do vnitřního prožívání světa dospívající hrdinky.

24.02.2023 5 z 5

Rovnice lásky Rovnice lásky Christina Lauren

Po několika předešlých knihách, které se nepovedly zdaleka tolik, jako série Božský, jsem už už chtěl nad autorkami zlomit hůl, ale naštěstí přišla v pravý čas tato kniha.
Nesmíte se nechat odradit drhnoucím rozjezdem zaviněným prostředím a tématem, do nichž autorky svůj román umístily. (Takže si to žádalo na úvod trochu osvětlení.)
Pak ovšem zjistíte, že přichází perla; alespoň pro ty z vás, kteří máte rádi postupně klíčící romantický vztah.
Sympatické postavy - jak kamarádka Fizzy, tak dcerka Juno, nebo i její děda, máte pocit, že sedíte s nimi rovnou uprostřed příběhu.
A River? No, ten musí vás i Jess přesvědčit, že on je ten pravý, ne jen výsledek nějakého vědeckého dotazníku. Což se mu ale, počítám, snadno podaří.

19.02.2023 5 z 5

Když jsme se poznali Když jsme se poznali Sarina Bowen

Kniha z autorčiných prvopočátků, takže měla těžkopádný rozjezd a méně propracovaný příběh. Ale nakonec přece jen začne děj ubíhat.
Na druhou stranu velmi pěkně zpracovaný handicap holky na vozíčku, která se přes těžkosti nevzdává a bojuje s tím, a čtenáři si mohou "vyzkoušet", jak nepříjemné to asi je. Nakonec to bylo lepší, než to vypadalo na začátku.

01.10.2022 3 z 5

Nevděčný Nevděčný Penelope Ward

Mně se kupodivu tahle kniha velice líbila. Nestává se mi často, že bych hned na čtvrté stránce knihy věděl, že mě to bude bavit. A to jsem původně tento příběh vůbec číst nechtěl. Ale opět se mi potvrdilo, že není vždycky dobré dát na názory čtenářů, pokud mám k autorce důvěru.
Takže nakonec jsem knížku přečetl velice rychle a v závěru už jsem ji nechtěl odložit. Příběh Aspyn a Troye se mi velice líbil, možná také kvůli tomu, že jsem moc neřešil minulost těch dvou; stejně to nemá u tohoto žánru moc smysl. Soustředil jsem se jen na romantický příběh a ten mě oslovil víc, než jsem čekal.

22.12.2023 5 z 5

Tři něžná slůvka Tři něžná slůvka Nikki Sloane

Páni, tak tohle byla zase jízda!
Dva lidé, kteří se pořád milují, i když se před léty vlastně nedopatřením rozešli, a tak společně rozjíždějí druhou šanci. A protože základem dobrého sexu je vzájemná důvěra, umožňuje jim to vyzkoušet navzájem všechno, po čem kdy toužili, nebo jen snili. Příběh je plný láskyplné erotiky Kyleho a Ruby, kteří mají oči jen jeden pro druhého, i když si to zpočátku nechtějí vnitřně přiznat.
Rozhodně doporučuji jako hodně rozevláté i přímočaré čtení, které je velmi pěkně napsané.

18.10.2023 5 z 5

Nové vyhlídky Nové vyhlídky Lilly Lucas

Po přečtení detektivky jsem sáhl po čtvrtém dílu Green Valley, ačkoli jsem pochyboval, že mi přinese něco nového. Ale hned po rozečtení pár řádek jsem si připadal jako ve známém prostředí a byl jsem mile překvapen příběhem, který pro nás autorka připravila. Cole musel těžce rozbourávat bariéru, kterou si kolem sebe Annie postavila.
Není lehké si v dnešní akční době oblíbit tuto zvolna plynoucí sérii. Ale pokud se vám podaří naladit se na stejnou vlnu, jste těmito příběhy polapeni.

30.09.2023 5 z 5

Archerův hlas Archerův hlas Mia Sheridan

Po přečtení této knížky mám hodně rozporuplné pocity. Archer a Bree jsou rozhodně sympatické postavy. Prostředí malého městečka bylo vykresleno rovněž velmi pěkně. Co mi lezlo na nervy, byl styl autorčina vyprávění, který se mi zdál velmi nevyzrálý. Často jsem si při čtení říkal, jak by se asi příběhu zhostila jiná autorka. Tady se mi zdál nevyužitý potenciál, větší rozvinutí vedlejších postav by nebylo na škodu, aby celý příběh nebyl tak přímočarý a předvídatelný.
Romantické duše budou jistě velmi spokojeny, zkušenější čtenáři budou muset přimhouřit oko. Souhlasím s názory, že tady toho popisného sexu nemuselo být tolik.
Konec už byl velmi přeslazený, nebýt posledních kapitol, byl by i reálnější. Čekal jsem, kdy se objeví Štěpánka Haničincová a řekne: "Pozor, milé děti, tohle je jen takový sladký příběh, v životě to takhle určitě nechodí!" Čímž jsem se vlastně zpronevěřil tomu, co zde dlouhodobě tvrdím - v rámci tohoto žánru se hlavně ničemu nedivte a užívejte si krásný příběh alespoň v knížkách.

01.09.2023 3 z 5

Toužím po tobě Toužím po tobě J. T. Geissinger

Tak mám za sebou i třetí díl série Vzplanutí, která sérií vůbec být nemusela. Navíc druhý díl dost vynikal nad ostatními dvěma. Přiznám se, že jsem od autorky čekal víc, tohle byla víc taková červená knihovna, ale zasazená do současnosti.
Hlavní hrdinka Kimber měla pěkně prořízlou pusu, byla takový citový cholerik - spíš jako Italka než Američanka. Číst se to dalo, ale měl jsem pocit, že se v ději střídá všechno a nic.

23.04.2023 3 z 5

Zvrácené království Zvrácené království Rina Kent

Ve třetím dílu se všechno teprve pořádně rozeběhlo, takže ho hodnotím jako nejlepší. Co jsme tušili, se začalo rýsovat. Opět velmi čtivé. Vzhledem k temnosti příběhu už ale budu potřebovat změnu a rád si zase přečtu něco jiného, normálního.

26.04.2024 5 z 5

Ocelová princezna Ocelová princezna Rina Kent

Po prvním dílu už vlastně není co hodnotit. Příběh pokračuje dál, stejně temný; postupně se dozvídáme další věci. Za mě možná mohl být ze dvou dílů jeden, dost se tu opakuje podobné schéma jako v prvním dílu. Očekávám, že třetí díl bude velké finále.
Každopádně je třeba si sehnat všechny tři díly najednou.

18.04.2024 4 z 5

Strážce Strážce Nika Peas (p)

Mně se kupodivu tento díl docela líbil, byl takový roztomile romantický. Někdy je potřeba hodit realitu všedního dne za hlavu a nechat se unášet příběhem. Kdo na to přistoupil, dostal milý oddechový příběh.
Komu nevadilo to, co se dělo na Kapverdách v minulém dílu, toho nemohlo rozladit ani toto.

11.03.2024 5 z 5

Záměna Záměna Nika Peas (p)

Příjemné překvapení. Přesně ten typ oddechovky, kterou si chcete přečíst ve chvíli volna a oddechu - příjemně se čte a lehce plyne. V českých vodách docela zjevení. Než jsem knihu objevil, dočkala se už třetího vydání a na obzoru je už další novinka od autorky. Zkusím přečíst i ostatní díly tetralogie.

25.02.2024 4 z 5

Znamení Blíženců Znamení Blíženců Lenka Lanczová

Čím to je, že i po těch letech mi připadají knížky autorky tak čtivé? Dřív jsem si sem tam nějakou její knížku přečetl, postupně se snažím přečíst zbytek (a že jich je!), jsou sice hodně podobné, ale působí na mě takovým uklidňujícím dojmem. To ty vzpomínky na mládí.

10.01.2024 5 z 5

Pan Náladový Pan Náladový Penelope Ward

Téma masérky, která přichází ke klientovi domů, mi připadalo trochu laciné, ale jen než jsem začal číst. Osvědčená autorka opět nezklamala a i příběh se mi zdál neotřelý a povedený. Byl psaný trochu zádumčivou formou, asi proto, že byl moody. Pěkné čtení nejen na pošmourný víkend.

08.12.2023 4 z 5

Zas tak moc souzeni si nejsme Zas tak moc souzeni si nejsme Meghan Quinn

Každý další autorčin román se mi zdá lepší než ten předešlý. Moc se mi to líbilo. Při čtení stránky ubíhají jako splašené, přestože jich má kniha opravdu hodně.
Můžete si přečíst, co se odehrává v chlapovi, jehož láska a touha k jeho milované není opětována. A jak pak vyvádí a škádlí svou vyvolenou, když jsou jeho city konečně naplněny. JP to s Kelsey nemá jednoduché, ale přesto vytrvá ve svém snažení.
Doporučuji všem romantickým duším.

30.10.2023 5 z 5

S láskou, Chloe S láskou, Chloe Alessandra Torre

Moje první setkání s touto autorkou, ale po přečtení anotace jsem si říkal, že by mě to mohlo bavit.
Trochu jsem se bál, aby to nebyl moc vyumělkovaný příběh, ale obavy nebyly na místě. To, o čem se mluvilo v anotaci, bylo rychle odbyto na prvních pár stránkách (nemám rád, když se všechno prozradí na zadní straně obálky) a pak už plynul povedený příběh. Krátké kapitoly nabádají přečíst si přece jen ještě kousek dál, a tak se to rychle čte.
Ocenil jsem, že vše je popsáno z pohledu Chloe - zpočátku tak byl příběh hodně holčičí, ale jak byla holka nucena postavit se na vlastní nohy, bylo možné sledovat její pozvolné vyzrávání a touhu po porozumění.
Vlastně jsem nečekal nic velkého a nakonec jsem si knížku velice užil, rozhodně si ještě něco od autorky zkusím přečíst.

11.10.2023 4 z 5

Zas tak moc ho nežeru Zas tak moc ho nežeru Meghan Quinn

Knihu jsem kupoval s vědomím, že se jedná o autorku druhého sledu, která mě však doposud ještě nezklamala tím, jak píše. Téma nebylo nijak originální, ani příběh nebyl nějak košatě rozvinutý. Žádné velké odbočky, ani žádná spousta postav.
Myslím ale, že to nebylo na škodu, protože o to více místa zbylo na příběh samotný, který byl humorný, okořeněný erotikou a kdy jste chtěli stále vědět, co se bude dít dál.
Takže jsem spokojen, autorka drží stále laťku svých knih, a protože jde o sérii, nezbývá než čekat, co přijde dál u ostatních sourozenců.

28.05.2023 4 z 5