nela3812 nela3812 komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Naprostá pecka. Upřímně, knihu jsem si koupila především kvůli krásnému obalu, kterému jsem neodolala....
Ale příběh mě opravdu vtáhl a nemohla jsem přestat číst. Krásný romantický příběh zasazený do Londýna dob dávno minulých. Ideální na zimní i letní večery. Milý příběh ke kterému se ráda vrátím a který mám nastále v hlavě.

31.12.2020 5 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Tohle je krásná, občas bolestná romantika v podání mladších hlavních hrdinů. Ačkoliv jsem už spíše fanoušek starších hlavních hrdinů, tak mi tito dva byli velmi sympatičtí a jsou na svůj věk opravdu rozumní. Možná právě díky tomu, co je oba v životě potkalo.

Dopisování na hřbitově může znít sice trochu zvláštně, ale má to svoje kouzlo. Zvláštní kouzlo přítomného okamžiku. Kdo se rozhodně si knihu přečíst, tak pochopí. Dopisování není žádná novinka, ale tady je to uchopení způsobem, který vás rozhodně chytne za srdce.

Příběhem jsem byla velmi mile překvapena a rozhodně jej doporučuji dál. Jsem si jistá, že se vám bude líbit a určitě s ním neuděláte chybu!

Hodnotím 5/5

15.08.2023 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nemějte mi to za zlé, ale ten mrzutý dědek mi tolikrát lezl krkem! Jeho mrzuté, negativní a neustále se opakující myšlenky! A neříkejte mi, že vám ani trošku nehnul žlučí! Nevěřím!

Příběh, který je pro mnoho čtenářů emoční houpačkou byl pro mě příběhem lásky, radosti a spojení. Ani chvíli jsem nepocitovala lítost či smutek, ale naopak jsem se s každou další stránkou usmívala. Ten nerudnej dědek má totiž obrovské srdce! Metaforicly i doopravdy. A já ho žeru, protože je to neskutečný superhrdina. Já bych si přála, abychom takových měli na světě víc!

Kromě Oveho je v průběhu poměrně dost podobně mrzutých jedinců, které vyvažují jedinci plní energie. Budu upřímná, když řeknu, že mi krkem lezli všichni! To jsou takové extrémy, až jsem tomu nevěřila. Ale oni byli opravdu skvělý a dokonale k sobě zapadli!

Víc takových knih! A víc takových hrdinů! Svět to potřebuje! Obojí!

Moc doporučuji! Nebudete litovat ani jediné stránky a jediné minuty, kterou tomuhle morousovi věnujete. Sama sebe jsem překvapila, jak moc se mi příběh líbil.

08.08.2023 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

(SPOILER) Moje prvotina od autorky, které mě velmi mile překvapila svým tématem, jeho hloubkou i celkovým zpracováním.

Příběh je napsán velmi detailně a emotivně. Ačkoli jsem zpočátku bojovala se sympatiemi k hlavní hrdince, která mi přišla velmi sobecka, nakonec jsem se do příběhu zcela ponořila. A to asi především díky Grahamovi a jeho neskutečně vřelému srdci.

Je jistě těžké vžít se do situace, kterou ohledně neplodnosti hlavní hodinové prožívali, pokud člověk nemá vlastní zkušenost. Nicméně další pasáže, které zobrazovali komplikace ve vztahu, náročnost komunikace, tajemství a smutek....to bude jistě blízké mnoha čtenářům. A autorka to zpracovala velmi dobře. Natolik, aby to mě samotnou nutilo pozastavit se a přemýšlet, o své součastnosti i minulosti.

Dlouho mě žádné kniha po emocionální stránce nezasahla tolik jako právě tato. Moc doporučuji přečíst všem, kdo se tohoto tématu nebojí. Přiznávám že je to místy opravdu velká emocionální dráha.

5/5

02.07.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Kniha může být pro některé čtenáře docela silné kafe, sama jsem se nad některými scénami musela pozastavit a popřemýšlet. Věřím, že nejeden z nás, si u tohoto příběhu uvědomí, že má vlastně šťastný život a pláče zcela zbytečně. Tím ale výčet pozitiv končí. Vím, že je spousta čtenářů nadšená, ale skutečně tleskají tomuto konkrétnímu příběhu nebo jen tomu, kdo ho napsal?

Zhruba 2/3 příběhu se neustále točí v kruhu, a příběh nijak negraduje. Kdykoliv jsem měla pocit, že se blížíme k zajímavé zápletce, bylo to velmi rychle zameteno pod koberec. Neustále se chodí kolem horké kaše a nikdo nic neřekne na přímo, na pořádně upřímná slova a nějaké informace si jako čtenář musíte počkat až na posledních 5 stran. Ty jsou dějově nabité k prasknutí, ale co ten zbytek? Zoufale nevyvážené.

Při zpětném ohlédnutí na celý příběh je konec přitažený za vlasy. Celou dobu je hlavní hrdinka nemastná, neslaná a věčně ukňouraná. Ano, kolikrát k tomu měla skutečně důvod, ale často kňučí (především v dospělosti) jen proto, že má pocit, že k tomu má nějaká velká práva. Najednou jí pak přeskočí, a rázem se všechno změní. Nejde o nějaké postupné uvědomění, ale spíše blesk z čistého nebe. Mám pocit, že autorce v příběhu začala chybět akce a zoufale ji tam potřebovala dát.

Hlavní postavy přesně pasující k celému „vibu“ příběhu, všechny jsou protivné, zakřiknuté a divné. Nedokázala jsem si k nim najít žádný vztah, ani u jedné mě nezajímal její osud. Bavila mě jedna jediná vedlejší postava hospodský, který se objeví ke konci knihy.

Očekávala jsem realističtější příběh, něco bolestivého ze života s šokujícím odhalením, co položí celou rodinu. Ale tady ve výsledku nacházím reality opravdu málo. Někteří jedinci tak asi opravdu žijí, ale pochybuji, že jejich život (ne)graduje tímto způsobem. Kniha byla čtivá, ale příběh mě neoslovil.

Hodnocení: 1,5/5

21.09.2023 1 z 5

Rty s příchutí vína Rty s příchutí vína Aleš Novotný

(SPOILER) Přiznám se, že jsem po předchozích zkušenostech byla dost skeptická a příliš očekávání jsem od romantiky, z pohledu muže, neměla. Zároveň jsem však měla velké naděje v autora, jež píše naprosto peckové YA thrillery, a kterého chválím všude, kam jen vejdu. Moje spíšené pocity e po dočtení proměnili v naprosté nadšení. Mé dosavadní zkušenosti s muži a romantikou budiž vyvráceny!

Svižný romantický příběh z vinic si jistě získá každého čtenáře romantiky, který po něm sáhne. V příběhu nechybí romantika, s citem popsané sexuální scény, víno a ani krásy moravské krajiny a místních vinic. Na tak malém počtu stran zvládl autor strhnout všechny zmíněné body, a navíc přidat také silný příběh spojený s homofobií. Lehce naťukne také sexualitu, rodinná dramata, výchovy a LBTQ+. Za všechna toto témata palec nahoru.

Jediné mínus vidím v hloubce vztahu mezi Elenou a Nikolasem. Na tak malém počtu stran se jejich vztah nestačil příliš vyvinout do hloubky a nebylo tolik prostoru na dialogy, které by k prohloubení vztahu byly potřeba, ačkoliv v posteli prohlubování opravdu neflákali. S ohledem na konec celého příběhu je však jejich vztah na opravdovém začátku, a tak to zůstane až do konce. Tohle je spoiler, za který mě možná budete nenávidět nebo právě naopak: ale díky za to, že tenhle romantický příběh, neskončí vyznáním lásky, ale je ukončen tak nějak v průběhu cesty ke štěstí.

Má to své mušky, ale je to krásný příběh na jedno či dvě odpoledne, který vás opravdu vtáhne a zanechá ve vás stopu uvědomení, když v něm narazíte na tvrdou realitu.

PS: Kde je jako nějaké vzrušující a detailní propojení mezi hlavními hrdiny a vinicí? Opravdu tam znatelně chybí konkrétní scéna! Kdo si knihu přečte, jistě bude tušit, co tím myslím.

Za knihu děkuji nakladatelství Grada a Cosmopolis

28.08.2023 4 z 5

Hořím pro tebe Hořím pro tebe J. T. Geissinger

Popravdě ani několik týdnů po dočtení knihy nemám slov, kterými bych své nadšení zvládla vyjádřit.

Tahle kniha má všechno co si jen čtenář může přát – svižné rozhovory, zajímavou dějovou linku, nebroušený humor, nepředvídatelné zvraty. A velmi zvláštní recepty navrch.

Vztah bohatý a chudá je sice už poměrně velké klišé, ale díky prořízlé puse hlavní hrdinky dostalo toto klišé úplně jinou úroveň. Autorka dokázala klišé pozvednout na novou úroveň a naservírovat to čtenáři tak, že si toho vlastně ani nevšimne. A právě nebroušený humor hlavní hrdinky mě na stránkách této knihy bavil nejvíce.

Kniha obsahovala mnohem více receptů a mnohem méně erotických scén, než jsem při jejím otevření očekávala. Nicméně erotické a obecně milostné scény, které autorka napsala, alespoň stály za to, protože si na tom dala pořádně záležet.

Upřímně mě až mrzí, že nás v dalším díle série čeká úplně jiný pár, protože Bianka a Jackson tvoří neuvěřitelně jiskřivý pár, o kterém bych mohla číst stále dokola. Obě postavy jsou skvělé, nejsou ploché a jejich energie vás strhne hned na první stránce.

Rozhodně 5/5 a těším se na další díl ze série!

04.10.2021 5 z 5

Kaštánek Kaštánek Søren Sveistrup

Osobně jsem byla z knížky nadšená. Líbila se mi zápletka, která byla neotřelá. Děj byl strhující od začátku do konce. Přečetla jsem jedním dechem a těším se, že se ke knížce časem zase vrátím.

31.12.2020 5 z 5

Příchuť zla Příchuť zla Wendy Dranfield

Tato série si nastavila laťku vysoko a nehodlá se jí pustit. Také do třetice si mě autorka, od první strany, získala svým vyprávěním. Děj je svižný, napínavý a především také nepředvídatelný. Co víc si od detektivního příběhu přát?

V průběhu celého příběhu sem tam narazíme na odkazy z minulých dílů. Autorka je vždy stručně, ale přesto velmi trefně vysvětlí a jede se dál. Jsem až překvapená, jak málo slov jí stačí k tomu, aby vystihla situaci z předchozích dílů - ale je to prostě tak! Pokud tedy předchozí díly přeskočíte, určitě se v ději neztratíte.

Chybějící detektivní činnost, z předchozího dílu, mi zde byla naplno vynahrazena. Naprosto skvělá zápletka, jejíž rozuzlení jsem až do samého konce nedokázala předvídat. Bylo to skvěle zamotané a propojené, díky čemuž jsem opět zvládla vytvořit nespočet různých teorií. Pátrání mě naprosto pohltilo, přesně tak, jak by to u detektivky mělo být.

Těšila jsem se, že se pustíme do pátrání v Nateově minulosti, poté co jsme ve "Volání o pomoc" odhalili, co se stalo Madison. Když to však porovnám, tak byla tato linka velmi odbytá a v celé knize úplně zanikla. Bylo to sice šokující a zvrácené, ale během pár stran byl konec. Neměli jsme možnost se v tomto případu více pošťourat a vychutnat si skrze Natea pomstu, o které tak dlouho mluví. Nicméně je pořád možné, že se případ v dalším pokračování znovu otevře. Zdejší právní systém má totiž spoustu mezer...

Už teď se moc těším na pokračování a jsem zvědavá, co dalšího si autorka připraví. Zatím jsou případy originální, napínavé a překvapivé.

Hodnocení: 4/5

07.12.2023 4 z 5

Knihomolové Knihomolové Emily Henry

Pokud mi na této knize bylo něco opravdu sympatické, tak hlavní hrdinové Nora a Charlie. Dospělost a především vyspělost hlavních hrdinů byla neskutečně sexy, hravá, vtipná, ale také vážná. Díky nim měl příběh vše, co si jen čtenář od oddechového letního čtení může přát. A vlastně i něco navíc!

Je to jeden z těch příběhů, kde již konec od samého začátku tušíte, ale stejně vám autorka naservíruje tolik pochybností, že možná....? Bude mít i tento příběh stejný sladký a šťastný konec jako všechny ostatní? Do posledního okamžiku netušíte, protože když dva neskončí spolu, neznamená to přeci, že konec není šťastný. Krásná romantická linka plná humoru mi několikrát zamotala hlavu v tom nejlepším slova smyslu.

Příběh těchto dvou je navíc doplněn o náhled do literárního světa a toho, jak vznikají knihy. Jak náročná práce na knize je, a že komunikace s autory není prostě jen tak. Stejně jako komunikace s agenty a dalšími zainteresovanými stranami. Vznik jedné knihy stojí tolik úsilí, že si jej lze jen těžko představit. No a my ji pak zhltneme z jedno či dvě odpoledne!

Moc doporučuji! Krásně zpracovaný příběh, u kterého se rozhodně nebude nudit, ale zároveň po vás nevyžaduje řešení světových otázek.

Hodnocení: 5/5

25.07.2023 5 z 5

Tom má na vyprávění opravdu talent a hned od prvních stran si dokázal získat mou plnou pozornost pro příběh, který vyprávěl. Potvrzuje to i fakt, že jsem celou knihu přečetla za méně než 24 hodin, tak moc mě to pohltilo!

Radosti i strasti podává s nadhledem, upřímnosti, humorem i uvědoměním sobě vlastním. Především v první polovině knihy jsem se nasmála jako dlouho ne a obohatila jsem se o další zajímavá fakty z natáčení HP. Skrze Toma jsem navíc měla možnost blíže poznat i další herce z HP a bylo to milým překvapením. V druhé polovině knihy, a především pak v jejím závěru, především Tom důležité poselství a čtení je náročnější. I přesto se toho však ujal skvěle a i přes těžké téma si udržel mou plnou pozornost. Hltala jsem každou stránku, každé slovo, jen abych věděla jak to všechno zvládl.

Upřímně a otevřené vyprávění, ve kterém si každý čtenář určitě najde části, které jeho mysl obohatí. Ať už je to boj se sebou samým, herecké začátky či zajímavosti z HP.

Vyprávění Toma je skutečně obohacující a velmi chytlavé. Jakmile se do čtení pustíte, budete stěží odkládat.

Hodnotím 4,5/5. Jediné mínus jsou za mě fotografie, které nejsou v průběhu celé knihy, ale jen hromadně ve 2 částech. Uvítala bych je v průběhu vyprávění, aby Tomova slova doplnily.

04.06.2023 4 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Tahle kniha, to je prostě jízda. Dostala jsem přesně to, co od erotického románu očekávám. Z počátku nám autorka naservíruje trochu tajemna, lehké seznámení s prostředím a hlavní hrdinkou...no a ani nemrkneme a ta holka už je v tom až po uši!

Ale opravdu, tohle si musíte přečíst. Za poslední dobu jsem přečetla spoustu erotických románů, takže si troufnu říct, že mám s čím srovnávat, a tenhle je za mě úplný strop. Erotické scény jsou perfektně popsané, nejsou jako přes kopírák a hlavně, až na pár detailů dávají smysl. ‍️ Co bych scénám vytkla: Scény v autě se mi zdáli nereálné, opravdu nechápu, jak by chlap zvládl jen tak přehodit celou ženskou přes středový panel bez toho, aniž mi se hlavou praštila o strop nebo nohama o panel. Leda by ta holky měla 20 kilo, jinak nevím.‍️

Tempo příběhu je svižné, zápletka má smysl a vedlejší postavy si zamilujete i přesto, že o nich vlastně nevíte vůbec nic. Troufám si říct, že tenhle příběh vám skutečně přiroste k srdci od samého začátku. A až dočtete? Pravděpodobně budete proklínat celý svět za to, že další díl ještě nemáme k dispozici. Protože ten konec? Wow! Napínavé, tajemné a vzrušující od začátku do konce.

Místy mi příběh připomínal scény z Rychle a zběsile. Nicméně jsem to ocenila mnohem více, než nějaké mafiánské přestřelky v průmyslových skladech.

Sean a Dominik. Mají všechno, po čem obvykle ženské srdce touží – romantickou i tajemnou duši zároveň. Svaly i šibalský úsměv. Humor i respekt. Inteligenci i spontálnost. Každý z nich je jiný a opravdu skvěle se doplňují. Co Vám budu, Cecílie má fakt kliku, že je má. A věřte mi, že to nejsou jediní dva sympaťáci v knize.

Cecílie je skrytá ďáblice. Tohle léto je pro ní výzva a ona se toho skutečně chytí. Zpočátku se vám bude zdát trochu upjatá, nemastná, neslaná. Ale dejte jí čas a ukáže vám svou pravou osobnost, kterou v ní ti dva probudí. I když se z ní stane malý ďáblík, pořád je to rozumná, vtipná a chytrá holka. Skutečně mi byla sympatická.

Sečteno podtrženo 4,5/5 ⭐. Tuhle knihu nesmíte minout!

27.01.2022 5 z 5

Nové začátky Nové začátky Lilly Lucas

Jestli mě na této knize něco okouzlilo, bylo to prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává. Malé městečko na mě hned z prvních stran dýchlo naprosto kouzelnou atmosférou, která mě až do poslední strany nepustila. Kouzlo bylo to o větší s přibývajícím sněhem. Prostě pohádka.

Hlavní hrdinové a chemie mezi nimi mě také neskutečně bavila. Autorka tuto „slow burn“ romantici napsala velmi čtivě a já se od čtení nemohla odtrhnout. Ačkoliv jsem z počátku trochu zápasila s naivitou Leny. To se však záhy změnilo a já si její postoje a názory téměř oblíbila.

Před čtením jsem nečetla anotaci, takže jsem byla poměrně dlouho napnutá, proč je Ryan takový mrzout a co se mu vlastně stalo. Nicméně se z něj pak stal poměrně velký sympaťák, dokud Leně i nám čtenářům nevrazil kudlu do zad. To jsem vážně nečekala! I tak mi ale oba hlavní hrdinové přirostli k srdci (stejně tak i všechny vedlejší postavy).

Dlouho mě žádná romantická kniha tolik nevtáhla a nepřipadala mi natolik reálná, abych měla pocit, že děj prožívám s hlavními hrdiny. Hodnotím 5/5. Už teď se moc těším na pokračování a další díly

06.10.2021 5 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Druhá kniha od autorky a opět skvělý zážitek! Bylo to napínavé, promyšlené - prostě geniální, opravdu jsem z toho nadšená, jako dlouho z žádného thrilleru. Autorka čtenáře napíná od samého začátku a zkušeně jim zamotává hlavu...

Některé odpovědi je možné poodohalit již velmi brzo. Nicméně promyšlenost celé zápletky vám nedovolí přijít okamžitě na vývoj celého příběhu, a přitom to do sebe opravdu krásně zapadá. Jediné čemu jsem nepřišla na chuť je mysteriózní prvek spojení a Alice a dívkou v pokoji. Osobně bych to tam mít nemusela a do celkového příběhu se mi to nehodí. Bylo to zajímavé a dala bych tomu prostor v samostatném příběhu.

I po dočtení ve vás zůstane mrazení z toho, že "Ti druzí" skutečně existují a jejich moc je nekonečná. Začarovaný kruh, který nelze přerušit, nelze jej zničit a velmi těžko se z něj vymaníte. Tuto myšlenku budu mít v paměti ještě dlouho - skvělý prvek příběhu.

Malé mínus také za postavy, které sice ladili k pochmurnosti příběhu, ale všechny mi přišli tak nějak "na jedno brdo". Jsou osamocené, smutné, bloumající životem hodinu po hodině. Hodně depresivní, ale do thrillerů se to hodí, jen bych uvítala nějakou rozmanitost mezi jednotlivými charaktery. Postavy se pak dají lépe odlišit.

Celkově jsem s příběhem moc spokojená a nechci vám nic vyzradit, tak se do něj určitě pusťte a nebudete zklamaní!

Hodnocení: 4/5

09.01.2024 4 z 5

Kláru si chce koupit každý Kláru si chce koupit každý Heliodor Šimanik

První polovina knihy se četla úplně sama. V ději bylo sice několik věcí, nad kterými jsem kroutila hlavou, ale relativně to dohromady dávalo smysl. Předpokládám, ze účelem bylo především šokovat, nikoliv dlouhodobě zaujmout čtenáře. Ve druhé polovině se to zlomilo. Několik desítek stran bylo dlouhé ticho a moc se toho nestalo, až najednou další šokující zvraty, kterých bylo požehnaně. Na jednu knihu o necelých 200 stranách toho tam na mě bylo prostě moc.

Autor slibuje, že má kniha poselství. Já ho tam bohužel neviděla. Bylo tam toho tolik, že netuším, co z toho všeho bych měla jako poselství vnímat. Vražda, znásilnění, autonehoda, vydírání, striptýz, prodávání vlastního těla, zvláštní rodinné vztahy, náboženství, poselství, souhra temna a světla. Na pouhých 200 stran ej to opravdu až příliš různých faktorů, které příběh ovlivňovali. Ano, život se s některými z nás prostě nemazlí, ale čtenář chce mít v příběhu alespoň nějaký přehled.

A kolem výše zmíněného byla jen bezemociální omáčka. Pokud už jste si přečetli nějaké recenze nebo přímo knihu, tak si možná budete myslet, že nemám soucit s Klárou. Ale to ne. Je jen nefandím tomuto příběhu a především tomu, jakým způsobem se snaží být prodán. Údajně se má jednat o osudy skutečných lidí, inspiraci skutečnými událostmi, ale o to víc nepravděpodobné mi všechno připadá.

Dle slov autora se v knize údajně najde každý, kdo si prožil nějaké trauma. Kdo žádné neměl, pravděpodobně příběh nepochopí. Troufám si říct, že jsem toho prožila dost a některé zážitky skutečně nebyli pěkné (jsou dokonce i v knize zmíněné), a já přesto celkový příběh nedokážu uchopit.

Kniha má z 90% pozitivní ohlasy, pokud vás tedy zaujala, tak jen do ní. Já za sebe jí doporučit nemohu.

Hodnocení: 1,5/5

03.10.2023 2 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čtivost se příběhu nedá upřít a za dvě odpoledne bylo opět hotovo, nicméně mám spoustu ALE, kvůli kterým bych tuto knihu nezařadila mezi thrillery, které nesmíte minout.

V první řadě tu máme celkem 5 charakterově velmi podobných postav. Zpočátku vypadají odlišně, ale v průběhu čtení zjistíte, že jsou si všichni mnohem víc podobní, než byste čekali. Vlastně všichni holdují alkoholu a nějaké opička pro ně není problém, všichni všechny sledují a rozhodně to nikdo z nich nemá v hlavě v pořádku. To jak jednají, v domnění, že je to správném, je až děsivé. Velmi divná společnost.

Další mínus za to, kolik prostoru věnovala autorka hlavní hrdince a jejím alkoholovým radovánkám. Kéžby se víc věnovala myšlenkám vraha než aby opakovaně rozebírala závislost hlavní hrdinky, která si je svého problému plně vědoma a odmítá to řešit. Alkohol pro mě není řešením žádné situace, proto jistě nikoho nepřekvapí, že jsem k hlavní hrdince nepociťovala ani nejmenší sympatie nebo lítost.

Zápletka samotná je napínavá a dobře propracovaná, bohužel je však až moc upozaděná za opičkami naší hlavní hrdinky. Jistě, mělo se jednat o postupné vzpomínání, ale ona chlastá vážně pořád, až to je (byť jen ze čtenářského hlediska) velmi nepříjemné. Musím však pochválit vyvrcholení příběhu, které mělo skvělý spád a střípky, která nám autorka postupně ukazovala, do sebe opravdu krásně zapadli.

Hodnotím 3/5 - prapracovanost a zápletky a čtivost se knize nedá upřít.

12.10.2022 3 z 5

Exodus Exodus Kate Stewart

Za poskytnutím knihy k recenzi v rámci ambasadorství děkuji @knihydobrovsky.

Hejno havranů nasadilo poměrně vysokou laťku, na kterou Exodus jen tak tak dosáhl. Zpočátku to vypadalo, že si bude příběh držet stejnou energii, napětí a tempo.

To se však poměrně brzy změnilo, když nám autorka z hlavní hrdinky udělala úplnou husu. Holku, která se doslova plazí za chlapama a do hlavy si neustále vsugerovava, že to nedělá. Tady šla vášeň stranou a nastoupila posedlost. Posedlost muži, posedlost minulostí, posedlost coby kdyby. O několik stran později se skutečně srovnala, aby do toho pak spadla znovu. Chyběla mi ta její energie, za kterou schovala strach a minulost. Kde je naše Cec, kterou známe z prvního dílu?

O nadupané sexuální scény jsme přišli. Nahradil je velmi pozvolný náhled do fungování Havraního bratrstva, který z velké části vypadal jako "ty víš proč ti to nemůžu říct" a " já vím proč". Ale my jako čtenáři víme leda prd. Ovšem postupně nám toho bylo odhaleno víc, než jsem očekávala. Alespoň že tak.

Oproti prvnímu dílu se zde však dočkáme několika velkých zvratů, které opakovaně zatočí s příběhem. A některé doslova vezmou dech. Skvěle napsané scény, ve kterých do poslední vteřiny věříte v naprosto jiný vývoj událostí.

Na závěr toho dílu nám autorka připravila sladkou tečku. Moc milé, ale do původní energie příběhu to nesedí. Zakončení prvního dílu bylo mnohem lákavější, nemohu však říct, že bych po pokračování nesáhla. Právě naopak, jsem zvědavá co hlavní hrdiny čeká nyní. Konec nám mnoho nepřiblížil.

Hodnotím 3,75/5 ⭐️

13.07.2022 4 z 5

Na jedné vlně Na jedné vlně Jenn Bennett

Ano, kniha je předvídatelná. A ano, autorka hned v anotaci prozrazuje skutečnou indentitu Alexe. Díky tomu se však více než na pátrání po skryté indetitě můžeme jako čtenáři soustředit na příběh a vývoj jednotlivých postav. Bailey i Alex mají před sebou mnoho překážek a zvratů, se kterými se musí vypořádat. Oba si ze své minulosti nesou těžká břemena, která komplikují přítomnost, včetně navazování vztahů. Vývoj všech postav v příběhu byl přirozený a příjemně gradoval. Líbí se mi, že autorka přišla s (z mého pohledu) originálními zvraty, jak v minulosti, tak v současnosti.

Tento „Hate to Love“ příběh, jak se tomu nyní odborně říká, mě bavil a knihu jsem přečetla jedním dechem. Tohle je přesně to co jsem potřebovala po náročném zkouškovém období. Až mě nyní mrzí, že jsem si jí více nešetřila. V knize autorka nejen vypráví příběh, ale na začátku každé kapitoly najdete citát z filmu, který je s kapitolou svázaný. Mile mě překvapil výběr filmů jak ze současnosti, tak z minulosti a také, že nevybírala jen největší a nejznámější hity.

Trochu mě v příběhu štvala postava Davyho. Z principu mi nebyl sympatický. Ačkoliv na druhou stranu k příběhu patří a jeho role je tam více než důležitá.

Knihu Vám doporučuji celým svým srdcem a dávám jí ve svém hodnocení 5/5 .

24.06.2021 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

POSLECHNUTO JAKO AUDIOKNIHA (- moc doporučuji, skvěle namluveno)

Líbí se mi svižný styl vyprávění, který autorka má. Dokáže opravdu dobře zamotat hlavu a donutit čtenáře k vytvoření mnoha alternativních scénářů. Opět mám ale pocit, že autorka jen klouzala po povrchu a nikdy nešla skutečně do hloubky.

Od krimi/thrilleru očekávám jistou dávku napětí a mrazivých scén. Právě to autorka v příběhu několikrát naťukla, ale nikdy to zcela nedotáhla. Mrazivých scén je zde opravdu málo, a to samé platí pro napětí. Spoustu nevyužitého potenciálu v naprosto skvělém prostředí českých lesů, které vyzývá k prohloubení pochmurné atmosféry. Často si s námi autorka hraje jako kočka s myší, ale nikdy to nevyvrcholí.

Naprosto zbytečně se opakovaně motáme v myšlenkách hlavní hrdinky. Dokonce putujeme do vzdálené minulosti, která je pro samotný příběh naprosto irelevantní a pouze ubírá prostor "současnosti" a charakterům hlavních postav. Vnitřních monologů hlavní hrdinky bych klidně ubrala. Chápu kam s nimi autorka mířila, ale zbytečně tak, při jejich opakování, ukrajovala z atmosféry příběhu.

Nejvíce fandím otevřenému konci příběhu, který nechává prostor pro vlastní interpretaci celé vyeskalované situace. Z velké části je jasné, kam autorka míří, zvláště pak po přečtení doslovu. Ale i tak je to velmi sympatický a za mě i vítaný konec. Opravdu jsem celou dobu doufala, že se všechno se stočí úplně jiným směrem.

Spoustu nevyužitého potenciálu, zajímavá hra se čtenářovou myslí a otevřený konec si ode mě odnáší 3/5. Nějaké mouchy jsem sice našla, ale příběh jsem si v audioverzi opravdu užila. Určitě mu v této formě dejte šanci!

08.04.2024 3 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Pokud máte možnost, zvolte si tento příběh v audioverzi. Hlas Pavla Soukupa dodává příběhu neskutečnou atmosféru a ještě více posiluje celkové pocity z knihy. Ta už sama o sobě zpracovává velmi silný a komplikovaný příběh, což vám ani anotace neprozradí.

Příběh je to pravé nejen pro milovníky hokeje (kterého si tam užije na každé stránce plno), ale především pro fanoušky silných a neodkladatelných příběhů, které vás i přes těžké téma naprosto pohltí. Sama toho o hokeji vím jen málo. ale příběh jsem si (včetně hokejových scén) užila na maximum, protože má silnou atmosféru a ještě silnější poslání.

Zpočátku se příběh hodně točí v kruzích, opakují se stejné scény a stejné fráze. Právě tahle část příběhu způsobila, že jsem jej téměř odložila. Vyplatilo se vydržet, protože zhruba od poloviny získává příběh neuvěřitelný spád způsobeným jedním jediným zvratem. Bylo mi zle, bylo mi úzko a cítila jsem neuvěřitelnou zlost při představě ne toho, že se tohle stává, protože ono se to stává. Ale protože se k tomu okolí staví takovým způsobem. Pokládají nevhodné otázky a viníka už defacto mají jasného ještě předtím, než něco vypustíte z úst. Zoufalství, bezmoc - opravdu hodně silné vyprávění.

Překvapilo mě, kolik postav a osudů se v příběhu nachází. Nevěřila jsem, že se do jednoho zvratu zaplete tolik lidí, přičemž to všechno vzniklo jen mezi 2 postavami. Nakonec v tom bylo zamotané celé město. Zpočátku to byl jeden velký chaos, ale díky rozličným charakterům je možné postavy skvěle rozlišovat a zařadit. Medvědín je samo o sobě extrémně charakterní město, ve kterém všemu a všem vládne hokej. Mimo toho ale také láska, přátelství a soucit.

Opravdu moc doporučuji!
Hodnocení: 3,5/5