mythos91 mythos91 komentáře u knih

Amerikou po hřebenech hor: Na koňské stezce z Mexika do Kanady Amerikou po hřebenech hor: Na koňské stezce z Mexika do Kanady Leoš Šimánek

Vyprávění autora o putování po pacifické hřebenovce se odehrává na chalupě v Orlických horách, kde s manželkou s pomocí diapozitivů líčí své rodinné putování bráchovi se švagrovou. Tenhle způsob podání příběhu s odbočkami na houbaření na chalupě mě spíš vyrušoval, ale po dočtení knihy musím konstatovat, že jsem se přes to přenesl a vychutnával si samotnou cestu, která je podpořena krásnými fotkami. Vyzdvihl bych zejména popis místní krajiny a způsob absolvování trailu celé autorovi rodiny, jenž mají dobrodružnou náturu v krvi a to prostě k vyprávění takové cesty sedí.

18.04.2019 4 z 5

Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Pravý výlet pana Broučka do Měsíce Svatopluk Čech

Čteno kvůli Čtenářské výzvě. Starý dobový jazyk byl pro mě poněkud těžkopádný a odváděl od plynulosti děje. Bohužel tato oceňovaná klasika není mou krevní skupinou. Takováto satira u mě ne e...

04.11.2023 1 z 5

Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné  terapeutické příběhy Kočka, která milovala pomeranče – a další báječné terapeutické příběhy Viktoria Soltis-Doan

Krátké milé příběhy pro děti. Doplněno moc hezkými ilustracemi.

11.10.2023 3 z 5

Blogové vyprávění téhle knihy mi úplně nesedělo, knihy o PCT jsem už nějaké přečetl a musím říci, že ta od Moniky Benešové nebo Leoše Šimánka mi jsou blíže. Nicméně Lucka má můj obdiv za to, že dokázala celou pacifickou hřebenovku absolvovat.

19.11.2019 3 z 5

Pomsta synů Pomsta synů Lasse Holm

Dobrá detektivka z 9.století, nechybí intriky, zvraty, tuhé boje…, navíc spousta postav a děje dle skutečných dochovaných událostí z této doby. Vyprávění z pozice hlavní postavy Wulfa mě vcelku bavilo, nicméně série Uhtreda z Bebbanburgu od Bernarda Cornwella u mě stojí na vyšším stupni.
„Až podsvinčata seznají kancův krutý osud, zavelí k boji a rozboří kotec.“

29.04.2019 4 z 5

Příběhy obyčejného uzdravení Příběhy obyčejného uzdravení Jan Hnízdil

Velmi zajímavé čtení nejen ohledně psychosomatiky, ale i z pohledu varování v jak rychlé a stresující době žijeme a tudíž bychom měli zvolnit a žít více v souladu s přírodními zákony. Kniha předkládá i pohledy a názory několika významných osobností.

22.03.2018 5 z 5

Dávná sága Dávná sága Zdenka Pšeničková Slavíková

Prostý příběh, přesto tak silný a plný pozitivní energie. Pohanské tradice a mystika prostoupená dobou jsou cítit od začátku příběhu do konce. Kniha se četla velmi dobře.

06.01.2022 5 z 5

Andělské rady pro šťastný život Andělské rady pro šťastný život Doreen Virtue

Kniha se skládá ze zajímavých rad tlumočených autorkou od andělů, náhledů do situací lidí v oblastech v nichž nejsou šťastní. Jádro knihy tvoří řešení problematiky pochopení partnerských a rodinných vztahů, kariéry, dětí, … a na konkrétních případech ze života tlumočí rady andělů, jak je smysluplně řešit. Pro mě má kniha vypovídající charakter a informacemi i stylem prezentace mě zaujala.

06.12.2021 5 z 5

Poselství run Poselství run Renata Herber

Kniha obsahuje historii k původu run a samotný jejich význam. Jedná se o anglosaský futhark prostý (24 run) a jejich význam při věštění. Součástí balení je i sada barevných karet, které jsou moc hezky graficky vyvedené.

27.08.2021 5 z 5

Den, kdy jsem dal výpověď Den, kdy jsem dal výpověď Petr Štolba

Kniha je zpovědí zpěváka kapely Pekař o svém životě, průřezově od školních let až po současnost. Nahlíží nejen na protloukání se jednotlivce, ale popisuje, jaký byl vývoj kapely a jak vznikaly písničky, z jakých pocitů a za jakých okolností. Na konci knihy jsou právě i texty některých písní a k nim krátký příběh, o kom písnička je a jak byla myšlena. Jedná se o jednoduché čtení, které čtenář zvládne za pár večerů. Jednoduché, ale zajímavé.

03.03.2021 4 z 5

Pozitivní myšlenky pro každý den Pozitivní myšlenky pro každý den Louise L. Hay

Kniha obsahuje jednostránkové citáty a myšlenky různých autorů. K zamyšlení, uvědomění, získání pozitivních vjemů. Plní svůj účel.

04.12.2020 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Z knihy všeobecně mám velmi pozitivní pocity, v průběhu čtení až dokonce jsem z obsahu cítil především laskavost, skromnost, vděčnost za maličkosti, obětování se pro druhé, vědomí pomáhat ostatním lidem a některé další pozitivní prvky.

24.04.2018 4 z 5

Žena pro třetího krále Žena pro třetího krále Ludmila Vaňková

Kniha se mi nečetla příliš dobře, dlouho jsem si nemohl zvyknout na styl psaní autorky a čekal tak až se konečně začtu. Stránky plynuly a mě se stále nedařilo ponořit do děje a užívat si ho. Ač jsem se na tuhle knihu o naší historii těšil, zážitek z přečtení se nějak nedostavil.

31.07.2022 2 z 5

Runy Runy Anders Andersson

Malý formát knihy s krátkými popisky k jednotlivým runám, není moc obsáhlé. Jediné pozitivum vidím v hezkých ilustracích doprovázejících jednotlivé runy a runovou symboliku.

05.11.2021 3 z 5

Vaše nová realita Vaše nová realita Eva Paclíková

Velmi zajímavá a přínosná kniha. Po přečtení několika knih o seberozvoji tahle obsahuje další nové poznatky a pochopitelné návody, jak rozvinout oblast, kterou potřebuji, jak vnímat abychom byli šťastní a přitáhli si to dobré. Kniha ale není pro každého. Kdo se s tím, co je popisováno neztotožní, nebo odmítá pochopit, asi to pro něho bude španělská vesnice a knihu s největší pravděpodobností odloží. Musím přiznat, že závěrečné téma z pohledu kvantové fyziky mě oslovilo jen málo. Celkově ale knihu hodnotím nadprůměrně, jako unikátní zdroj zajímavých a i nových informací a vhledů. Dá se říci i průlomová co se týče vysvětlení pro co nejjasnější pochopení.

09.01.2021 5 z 5

Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Pět stupňů připoutanosti – Toltécká moudrost pro moderní svět Don Miguel Ruiz (p)

Zajímavá kniha v duchu učení toltéckého myšlení. Stupně připoutanosti jsou vysvětlovány i na příkladech ze života, což je pro čtenáře velký pomocník pro pochopení slov o kterých autor mluví. Knížka mě oslovila a opět toto téma rozšířilo můj obzor. Čtenářům zajímajícím se o zkoumání myšlenkových pochodů a vlastní rozvoj doporučuji přečíst.

03.12.2020 5 z 5

Toltécká proroctví Toltécká proroctví Don Miguel Ruiz (p)

(SPOILER) Kniha je o toltéckém postoji na život, uvědomování si života a myšlení lidí…
Spojler:
„Naším úkolem je radovat se ze života a vyjadřovat, co je v nás. Jedině když jsme šťastní, můžeme rozdávat štěstí. Nemůžeme rozdávat lásku, pokud nemilujeme sami sebe. Nechápeme, proč trpíme. Neuvědomujeme si, že máme možnost volby, ale tuto možnost opravdu máme.“
„Duchovní růst je jako vnitřní válka, v níž stojíme sami proti sobě. My sami jsme nejpřísnějšími soudci sebe samých.“

10.11.2020 4 z 5

Láska, vztahy a přátelství Láska, vztahy a přátelství Don Miguel Ruiz (p)

Kniha nahlíží a popisuje lidské myšlení a přístupy k němu ve stejném duchu jako kniha Hlas poznání. Tady se autor zaměřuje na vztahy a lásku. Popisuje zde vnímání a úhel pohledu, jak poznat sebe sama, rozvíjet se a žít šťastně.

20.10.2020 5 z 5

Hlas poznání Hlas poznání Don Miguel Ruiz (p)

Pro mne první setkání s tímto autorem dle odkazů z knihy Jaroslava Duška TVARYTMY. Tahle kniha se mi četla dobře a slovní rozbory a popis autora mi vyhovoval. Rozšířil jsem si obzory, takže Hlas poznání splnil plně účel za kterým jsem si ho pořídil.

27.09.2020 5 z 5

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Od knihy jsem dopředu nic neočekával a výsledek je takový, že jsem příjemně překvapený z celkových dojmů. Je tu spoustu povídání o autorových vjemech na pobyt ve tmě, což bylo pro mě zajímavé. Nenucenou formou předkládá své pocity a zážitky a to i z cestování po světě. Při setkání s další jeho knihou si ji určitě rád přečtu a rozšířím obzory.

06.09.2020 5 z 5