Myška43 Myška43 komentáře u knih

Oddanost Oddanost Helen Hardt

,, Copak je někdo z nás úplně zdravý? Všichni lidé si nesou životem nějakou zátěž, Talone. "

Tak začnu od konce. Je jasné, že bude série pokračovat dál, ale já s ní končím. Počítala jsem, že kruh se uzavře a hotovo. Je to zbytečně zdlouhavé a ten překlad! Katastrofa, to se fakt nedá. Paní překladatelka by se měla věnovat spíše odborné literatuře a ne romány pro ženy. Pokud je schopna používat taková slova, tak její milostný život musel, nebo je dost žalostný. To vás pak přejde nadšení a chuť číst dál. Proto mi trvalo tak dlouho dočíst třetí díl. Musela jsem se opravdu nutit.
Takže kdyby z toho autorka udělala jednu knihu a překlad by stál za to, mohl to být příběh na výbornou.

05.05.2022 2 z 5

Zlomený rytíř Zlomený rytíř L. J. Shen

,, Jediný, co v životě máme, je právě možnost volby. "

Další emocemi nabitý příběh, u kterého spotřebujete opravdu hodně kapesníků. Nemá smysl se dále rozepisovat, prostě si ho přečtěte a uvidíte, že nebudete litovat.

,, Srdce nás nežádá o dovolení, aby mohlo něco cítit. Prostě to cítí."

02.04.2022 5 z 5

Pan Pracháč Pan Pracháč Vi Keeland

,,Ať je to cokoliv, musíš přijít na povrch s pravdou. Lepší je dostat pohlavek s pravdou, než polibek se lží"

Vždy píšu komentáře ihned po dočtení knihy. Tohle je vyjímka, neboť mám za sebou náročné období a nebyl holt čas. Kdo už se několikrát v životě stěhoval ví, co je to za fušku, že?
A teď ke knize. Jako vždy plný počet. Zásadně knihy těchto autorek nesrovnávám. Každý je pro mě originál. Ano, některé scénáře jsou si dost podobné, předvídatelný děj a klišé, ale vždy mě dokážou překvapit něčím, co nečekám a nikdy se při četbě ani chvilku nenudím. Takže za mě super!

,,Přiznat své chyby ve vztahu je důležité"

15.03.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

,, Lidé jsou schopni přijmout i nejzjevnější lež, pokud je opakována dost často. Jste-li obklopeni negativismem, máte sklon osvojit si ho. Stáváte se tím, co o vás tak často říkají. "

Tak tady před autorkou smekám. Pět hvězdiček je opravdu málo. Tento díl hned tak nezapomenu. Nechybí mu vůbec nic. Když čtete anotaci, máte pocit, že to bude další bezduchý příběh, který vás nijak neobohatí, ale není tomu tak. Za typickým scénářem, jak se do šedé myšky zamiluje krásný a úspěšný sportovec, se skrývá mnohem víc. Ostatně přesvědčte se sami a dejte se do čtení.

,, Krása je v očích toho, kdo se dívá, holka"
,, Nejhorší je věnovat někomu svůj život a oplátkou nedostat nic"
,, Láska je válka puso. Jediná věc v životě, kvůli které stojí za to prolévat krev"

Takových mužů, kteří smýšlí jako Cameron je pomálu. Ale kdo hledá a nevzdává se, tak ho najde. A díky němu se opět cítíte být lidskou bytostí a po čase i sebevědomou ženou, která si zaslouží být milována.

24.02.2022 5 z 5

Chaos v míru Chaos v míru Amo Jones

,, V dokonalém světě by mě King zachránil a nechtěl zabít. V dokonalém světě bych tady neležela zdrogovaná a zranitelná. A kvůli čemu? Kvůli chybám svých rodičů? V dokonalém světě bych nebyla holka snažící se najít vlastní životní cestu.
Jenže svět není dokonalý. "

Jo, to fakt není, ale tato kniha jednoznačně ano. Tohle bude další super série. Jak jinak od této úžasné spisovatelky.
Buď ji milujete, nebo nenávidíte. Já patřím do té první skupiny a vždy se budu těšit na další knihy.

,, Souhlasíte, že podrobíte svůj život Půlnočnímu běsnění? "

Tak se pusťte do čtení, stojí to za to. Za mě doporučuji.

21.02.2022 5 z 5

Halton Halton Melanie Moreland

,, Měl jsem všechno, o čem jsem kdy snil a v co jsem se bál i jen doufat. Skutečný domov a rodinu, kterou zbožňuju a to díky ženě, která mi ukázala, že láska nemusí vždycky přicházet s bolestí. Která byla dost silná na to, aby mi to dokazovala každý den.
Vytvořila pro mě úplně nový svět a já jsem jí dával ten, který si zasloužila. Svět plný nekonečné lásky.
Tohle jsme byli my. Náš příběh, my navždy. My šťastně až do smrti. "

Další kniha, kterou jsem si náležitě užila, jako vždy. Tato série mě opravdu moc baví.
Tento díl byl pro mě dost emotivní, vztek se střídal s radostí a ukapla mi nejedna slza, při epilogu celý potok slz.

,, Někdy musíš důvěru nabídnout, abys důvěru získal Haltone."

Mnozí z nás si prožili nelehké dětství. Díky tomu máme v dospělosti o sobě různé pochybnosti, v některých oblastech si nevěříme a máme pocit, že si nezasloužíme být šťastní. Přesně jako Halton. Důležité je být obklopeni lidmi, kteří vás podporují, milují vás i přes chyby které máte a dokazují vám, že jste pro ně důležití.
S Fee se v mnohém ztotožňuji. To, že si konečně uvědomila, že život který žije, nestojí za nic a dospěla do bodu, kdy s tím hodlá něco udělat. A vězte, že to není lehké rozhodnutí, zvlášť když měla za muže takový hovado.
Takže se oba našli v pravý čas a já si mohla přečíst tento krásný a dojemný příběh.

,, Já ve svém životě nepotřebuju lidi, kteří ubližují. Potřebuju lidi, jako jsi ty. Bylo na čase se odříznout od minulosti a posunout se vpřed. "

18.02.2022 5 z 5

Bezchybní Bezchybní J. D. Hawkins

No, za mě více hvězdiček dát nemohu. Přišlo mi, jako by to byla autorova prvotina. Jasně všechny jeho knihy, co jsem četla, jsou jednoduché příběhy bez velkých zvratů a emocí. Po pár dnech se vám vypaří z hlavy, ale tenhle?
Téma nic moc, děj nulový, zápletka žádná. Na konci se snažil o trochu dramatu, ale bylo to o ničem.
Ale chválím překladatelku. Konečně už nahradila slovo,, prcinka " :)

13.02.2022 2 z 5

Vytočenej na Maxx Vytočenej na Maxx Melanie Moreland

,, Chtěl jsem jen dát si život trochu do pořádku. Netušil jsem, co se stane, když jsem tě nechal nastoupit do náklaďáku. Vrátila jsi mi do života slunce Zrzko. "

Tuto autorku mám moc ráda. Její příběhy jsou plné romantiky, lásky, přátelství a žhavých erotických scén. Jsou jednoduché, předvídatelné, bez velkých zvratů. Píše čtivě a nutí vás číst dál a dál, i když víte, jak to vše skončí.
Tento příběh není výjimkou. Maxx je typický chlap, který okouzlí hromadu žen a Zrzka? Ta mě neskutečně bavila.
Takže pokud nemáte velká očekávání, chcete si odpočinout a pobavit se, dejte se do čtení.

,,No není ta láska báječná? "

10.02.2022 4 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

,, Proč si mi nikdy neřekl, že ta pevná půda pod nohama, kterou si mi dal, jsou ve skutečnosti tekuté písky? "

Právě jsem knihu dočetla. Jako vždy jsem ubulená a v hlavě mám tolik myšlenek a otázek. Collen mě vždycky dostane. Právem ji mám na prvním místě v žebříčku oblíbenosti autorů.
Dokáže tak úžasně zkombinovat realitu s fikcí a vyvolá ve vás tolik emocí. Pokaždé u jejich příběhů přemýšlím o svém životě a dokonce mi některými pasážemi dává rady a nutí mě dívat se na spoustu situací jinýma očima. I z tohoto příběhu jsem si odnesla hodně poznatků, které se mi budou hodit a budou pro mě přínosem.
Děkuji autorce za další čtenářský zážitek a knihu jednoznačně doporučuji.

,, Nikdy nenajdeš sama sebe, když se předtím ztratíš v někom jiném. "

,, Až budeš ochotný obětovat to, co pro tebe znamená nejvíc, jen abys viděl, že je ten druhý šťastný, pak to bude opravdová láska. "

02.02.2022 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

,, Láska přichází, když to nejmíň čekáš a navíc tím nejpodivnějším způsobem. "

Tuhle autorku jsem si opravdu moc oblíbila. Její knihy potřebujete číst, aby jste na chvíli unikli od reality. Ano, jsou to takové pohádky pro ženy, u kterých se dost pobavíte, zasníte, vyvolají ve vás spoustu emocí a myšlenek. Když čtěte mezi řádky, zjistíte, že tam najdete tolik okamžiků z reálného života, které může prožít kdokoliv z nás.
A proto tak ráda čtu její příběhy. Každý z nich, který jsem měla možnost přečíst, je originálem. Jsou nápadité, neotřelé a rozhodně se u nich nebudete nudit.
Takže, kdo má rád romantiku, chce se zasmát a poplakat si, tak do toho. Neřešte, zda je to možné, nebo není. Odložte logiku do šuplíku a jen relaxujte. Za mě mohu jen doporučit.

,, Konečně jsem zjistila, kam patřím. Našla jsem svůj kmen. Svou rodinu. Svůj domov, místo, které jsem po celý život hledala. A myslím, že jsem našla i samu sebe. "

29.01.2022 5 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

,, Byla jsem Fénix, co se vznáší ve vzduchu a čím dál víc se vzdaluje od popela, pod kterým jsem byla několik let pohřbená. Věděla jsem, že si budu navždycky pamatovat, jak mě tížil na křídlech. Ale že nikdy nedopustím, aby mě stáhl dolů k zemi. A pořád stoupám."

Zbožňuji tuto autorku. Její příběhy jsou plné krutosti, bolesti, ale také naděje a lásky. Vyždímají z vás tolik emocí, nutí vás číst dál a dál, dokud nejste u konce. Po dočtení je mám ještě dlouho v mysli a pokaždé se těším na další a další...

...všichni jedeme po silnici tak temný, až někdy ani nepoznáme, že máme zavřený oči. Dokud se neobjeví paprsek světla.

Tento příběh mě hodně citově zasáhl. Jednak proto, že jsem v Grace viděla kousek sebe a také proto, že West mi v přístupu a jeho lásce k ní připomněl mého partnera.
Jinak knihu jsem opět četla ve vlaku, takže když jsem bulela a smrkala, neobešlo se to bez divných pohledů spolucestujících, ale už jsem si zvykla. Ve sluchátkách mi zněla kapela Insomnium, která se k tomu moc hodila. Takže když to shrnu, byl to další nezapomenutelný zážitek a knihu určitě doporučuji.

,, Nikdo z nás není dokonalý. Protože nakonec jsme všichni jen Fénixové, kteří se zvednou z popela a s konečky křídel zakalenými ohněm letí k neznámému cíli. "

10.12.2021 5 z 5

Pilot playboy Pilot playboy Vi Keeland

,, Chci ti jenom připomenout, že život je krátký. Polovina lidí ti řekne, abys poslouchala svůj rozum, druhá polovina tě bude nabádat, abys následovala své srdce. Moje rada zní : řiď se tím, co je ti milejší a nepřivádí tě do rozpaků. To silnější nakonec přesvědčí druhý, aby se přizpůsobilo. "

Přiznám se, že jsem podle hodnocení této knihy měla pochybnosti. Jsem zvyklá na mnohem vyšší čísla. Že by mě mé oblíbené spisovatelské duo poprvé zklamalo? Ne, nezklamalo. Ani náhodou.
Holky mě během četby tak nalákaly, že jsem si asi ve třetině musela pustit Beatles. To se prostě nabízelo.
Jinak samotný příběh je naprosto super. Hned po pár stránkách poznáte typický styl těchto autorek. Nechybí mu naprosto nic. Kdo má rád autorky ví, o čem mluvím. Jedinou malou výtku mám k názvu knihy, zasloužila by si lepší, ale to je detail. Takže za mě ano a doporučuji.

,,Rozhodnutí je jen na nás "

01.12.2021 5 z 5

Osudový dopis Osudový dopis Vi Keeland

,, V tomhle našem městečku je osm milionů lidí a tobě se stalo, že ses s tím chlapem seznámila. Možná to nezačalo nejlíp, ale třeba to mělo nějaký důvod, že jste se potkali. "

Tak za mě ano, ano a stokrát ano. Tohle spisovatelské duo nemůže nikdy zklamat. Je to nádherný dojemný příběh se spoustou neuvěřitelných náhod a bez zbytečných zvratů. Pobavíte se, popláčete si a dočkáte se šťastného konce. Prostě pohádka pro beznadějné romantičky. Moc by se mi líbila filmová verze. Já tedy rozhodně doporučuji a řadím knihu mezi mé nejoblíbenější.

29.11.2021 5 z 5

Posedlost Posedlost Helen Hardt

,, Začalo to jako smyslná touha a přerostlo to v posedlost. Musel jsem ji mít. Myslel jsem si, že když se s ní jednou vyspím, dokážu se té posedlé touhy zbavit. Ale místo toho se má touha pokaždé, když jsem jí měl, jen vystupňovala."
Když pominu opět ten příšerný překlad, tak to bylo velmi dobré pokračování. Popis milostných scén jsem už brala s rezervou a některé jsem i přeskakovala. Nechtěla jsem si kazit celkový dojem z příběhu, který je dost pozoruhodný.
,, Prosím, nechte minulost spát Jade. Když se v ní budete rýpat, zraní to příliš mnoho lidí. "
Zápletka se nám začala skvěle rozvíjet a myslím, že to bude ještě hodně zajímavé. Takže nezbývá, než si opět počkat na poslední díl.

17.11.2021 4 z 5

Trhni si, Ethane Trhni si, Ethane Whitney G. (p)

,, Opravdoví nepřátelé na sebe navzájem nedávají pozor a osobní život toho druhého je jim rozhodně ukradenej."

Miluju tuto autorku a její knihy jsou u mě sázka na jistotu. Ano, byl to naivní příběh a co si budeme povídat ženy, chlap jako Ethan zřejmě neexistuje, že?
Příběh byl překrásný, vyvolal u mě spoustu emocí a zahřál u srdce. Whitney je fakt skvělá spisovatelka a hodnocení čtenářek to dokazuje. Takže kdo je romantický a velmi emocionální člověk jako já, nemůže s výběrem této knihy šlápnout vedle.

,, Poprvé v životě mám pocit, jako bych žila na stránkách romantických knih, ovšem můj skutečný přítel je mnohem....."

I já mám ten pocit a je to nádherný.

04.11.2021 5 z 5

Tři (s)prostá pravidla Tři (s)prostá pravidla Nikki Sloane

Za mě tedy ne, je mi líto. Jsem opravdu zklamaná a lepší hodnocení dát nemohu. Očekávala jsem nějaký příběh, ale dočkala jsem se jen plytkého děje se spoustou sexu. A ten už mě potom opravdu nudil, neboť to bylo furt to samé dokola.
Pokračování si nechám ujít.

28.10.2021 2 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

,, Můj bratr je jako ústřice. Je pevně uzavřený a možná se nikdy neotevře, nebo možná budeš ten, komu se podaří ho uvolnit a otevřít. Pokud k tomu dojde, můžu ti slíbit, že uvnitř najdeš perlu."

Další ,,perla" od mé nejoblíbenější autorky. Jak já miluju její knihy. Není potřeba se více rozepisovat. Kdo jede na stejné vlně jako já, tak tenhle příběh ocení.

,,Všichni máme za sebou nějaké vztahy, které ovlivňují to, jak se díváme do budoucna."

09.10.2021 5 z 5

Idol Idol Kristen Callihan

,, Láska ti zlomí srdce, úplně tě zničí - je to dokonalý, stravující chaos."
,,Je to ale i tohle. Mír, teplo. Je to tak zatraceně nádherný, že by člověk riskoval cokoli."

Je mi líto, ale víc hvězdiček dát nemůžu. Začátek mě moc zaujal a říkala jsem si, že to bude další z mnoha super příběhů o muzikantech, ale pak mé nadšení začalo pomalu opadat.
První třetina knihy mě hodně bavila, ale pak už to bylo stále to samé dokolečka. Chyběly mi v příběhu emoce, napětí, akce, nějaká větší zápletka. Neříkám, že autorka píše špatně a neumí zaujmout, ale pro mě tomu něco chybí. V sérii budu pokračovat. Věřím, že mě může ještě paní spisovatelka mile překvapit.

,, Vytáhl jsi mě z ulity. Taková, jaká jsem, jsem jenom díky tobě."

30.09.2021 3 z 5

Milovaný soused Milovaný soused Penelope Ward

,,Myslím, že bys měla přestat číst ty svý romantický pitomosti."

Tak to je jediné, v čem s Damienem nesouhlasím. :) Jinak je to naprosto super chlap.
Penelope mě opět nezklamala. Miluju její knihy. I když téma příběhu není originální a pár podobných jsem už četla, přesto musím dát plný počet. Její příběhy se čtou s takovou lehkostí a vždy ve mně zanechají spoustu příjemných pocitů.
Takže trojitý Déčka mi už teď moc chybí a v budoucnu si je budu muset znovu připomenout četbou tohoto krásného a dojemného příběhu.

,,Neboj se říct, co chceš. Život je hrozně krátkej."

23.09.2021 5 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

,,Nejsem žádná Vivian. A on není Edward. Tohle není Pretty Woman. Tohle je příběh o spisovatelce, která našla svou múzu. Svého chlapa snů.....

Začátek byl dost slibný. Zajímavý, neotřelý a ujetý. Několikrát jsem se od srdce zasmála. Potom příběh začal upadat a je to velká škoda. Chtělo to nějakou zápletku, trochu propracovanější děj a bylo by to dokonalé jako chlap snů Jake.
Penelope mi občas lezla na nervy a nějaké odstavce bych vyškrtla. A také je mi líto, že autorka nedala více prostoru panu Dokonalému.
Ale jinak super oddychovka.

19.09.2021 4 z 5