myrna0868 myrna0868 komentáře u knih

Gazely Gazely Patrik Hartl

Dávám plný počet hvězd za čtivost. Asi jsem zrovna takovou knihu momentálně potřebovala.

22.04.2024 5 z 5

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

Když vidím všechna ta pětihvězdičková hodnocení přede mnou, mam pocit, že jsem četla úplně jinou knihu :-))
Vůbec nevím jak bych měla hodnotit ,tak to neudělám. Čtenářská výzva splněna :-)

19.04.2024

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Ke knize jsem se dostala po četných doporučeních. Téma bylo hodně těžké, dlouho jsem po přečtení přemýšlela, jak moc známe lidi kolem sebe, co všechno dokážeme unést, jak moc je důležité přátelství bez podmínek, .....
Nicméně plný počet hvězd nedávám za styl psaní, který měl asi svůj účel, já se však první třetinou knihy nemohla vůbec prokousat a i přes náznaky toho, že se snad děj rozehraje , jsem přemýšlela, že knihu odložím. Styl psaní mi vůbec nesedl .Proto po další chválené knize autorky hned tak nesáhnu.

14.03.2024 4 z 5

Pláňata Pláňata Petra Dvořáková

Paní Dvořákovou mám s každou knihou v oblibě čím dál víc. Snad je to tím, že jsem stejné "staré"...Otevřela v této knize i moje vzpomínky na TU dobu a hlavně pohled na ni tehdy, i s odstupem času. Začala jsem číst se sladkou nostalgií, která se ale postupně s vývojem příběhu měnila v tíhu...
Konec byl zvláštní, překvapivý, otevřený

02.02.2024 5 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Přečteno jedním dechem. Autorka nezklame.

14.11.2023 5 z 5

Chlapec, který přestal plakat Chlapec, který přestal plakat Ninni Schulman

Po knize Dívka se sněhem ve vlasech, která byla skvělá, jsem sáhla i po další. Dávám jí o hvězdu méně.

28.10.2023 4 z 5

Království Království Jo Nesbø

Wow . Nesbo už mne vlastně pomalu přestával bavit . Tato kniha, která je zase úplně jiná, mne ale opět přesvědčila, že zkrátka umí . To jak se děj neustále nabaloval mne nechávalo v napětí až do konce. Určitě doporučuji.

27.09.2023 5 z 5

Umřel jsem v sobotu Umřel jsem v sobotu Josef Formánek

Skvělá kniha, přečetla jsem ji za jeden den. Navíc je mi Třebíč blízká, pochází od tud část mé rodiny. Škoda, že už se na tento příběh nezeptám svého dědy, určitě by věděl. Určitě mi ale ještě dlouho bude ležet v hlavě její přesah, hloubka. těžko vyjádřit.

23.09.2023 5 z 5

Muž s unavenýma očima Muž s unavenýma očima Martin Goffa

Kniha se dobře četla, klasická česká detektivka mi vlastně dlouho chyběla.

23.09.2023 5 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Ke Kingovi jsem se vrátila kvůli čtenářské výzvě :-) . Bohužel není můj šálek kávy. Některé zdlouhavé pasáže si dovedu představit jako několikavteřinové scény filmu ( ne, skutečného-neviděla jsem) některé mi připomenou večery na táboře při vyprávění " hrůzostrašných smyšlených historek" u kterých se ale nakonec všichni smějí. Přesto se mi ale prostředí, téma i postavy vlastně líbily.

20.09.2023 3 z 5

Teplo domova Teplo domova Kamila Shamsie

Kniha si určitě zaslouží pozornost ,jakkoli je pravděpodobná nebo ne. Ráda si přečtu cokoli dalšího od autorky.

06.09.2023 5 z 5

Dívka se sněhem ve vlasech Dívka se sněhem ve vlasech Ninni Schulman

Napínavá kniha, která se skvěle četla.

02.09.2023 5 z 5

Znamenitá mrtvola Znamenitá mrtvola Agustina Bazterrica

Zvláštní, nechutné, ale kupodivu čtivé, mnohdy trochu chaotické, ale přesto mě kniha vlastně bavila. Čekala jsem více děje a najednou byl konec. A to překvapivý.

21.07.2023 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Třetí kniha, kterou jsem od autorky četla a jsem opět nadšená..četla se sama. Jen jsem od závěru čekala ještě "NĚCO":-)

11.06.2023 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

První polovinou této knihy jsem se těžce prokousávala a měla jsem chuť ji odložit. Naštěstí se napínavý příběh včas vyjevil i s nečekaným , hodně zamotaným koncem.

03.06.2023 4 z 5

Našeptávač Našeptávač Donato Carrisi

I přes některé, možná zbytečné pasáže, se mi tento začátek série zdá vydařený a nalákal mne na poklačování.

03.05.2023 4 z 5

Lhář Lhář Mikel Santiago

Knihu jsem dostala snad jen jako dárek k nákupu jiných, takže jsem od ní nečekala mnoho. Rychle mne ale získala, autor umí vtáhnout do děje. Na konci už možná trochu moc pomotané, ale určitě zkusím i další knihu autora.

16.04.2023 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Opět skvělá kniha této autorky. Místy pro mne až příliš "sladké " pasáže dokážu prominout. Její práce s historickými fakty mne hodně baví a těším se na její poslední knihu

08.04.2023 5 z 5

Země divů Země divů Ann Patchett

kniha se mi četla skvěle, ubíhala mi jako film se Sigourney Weaver v havní roli . Určitě mne autorka nalákala na další z jejích děl.

06.03.2023 5 z 5

Seznam mých přání Seznam mých přání Grégoire Delacourt

přečteno jedním dechem. At už je nám samotný příběh blízký nebo ne, určitě mnohým čtenářům nabízí zamyšlení, co vlastně chceme, na čem nám opravdu záleží ....Knihu napsal muž . A že se mu to povedlo! Určitě vyhledám i další díla tohoto autora

21.02.2023 5 z 5