Mycak Mycak komentáře u knih

Slovník lásky Slovník lásky David Levithan

Moje první, celá přečtená kniha v angličtině. Doporučuji pro ty co se chtějí "rozečíst" před opravdovou knihou. Ty kratinké příběhy se mi ale většinou líbily, někdy jsem v nich našla podobnost s vlastním pojetím dané situace.

20.03.2013 2 z 5

Klub cizoložníků Klub cizoložníků Tess Stimson

Reálný pohled do ložnice manželů a milenky. Máme zde klasický případ nevěry. Narozdíl od většiny podobných knih ale viděn očima všech třech zůčastněných, což mi nedalo možnost odsoudit nebo "fandit" jen jedné postavě. Všechny totiž mají svou pravdu a důvody. Konec je sice předvídatelný, ale asi to tak v životě opravdu funguje. Jednou větou: Ze života. Bohužel.

29.02.2012 4 z 5

Umři znovu Umři znovu Tess Gerritsen

Skvělá

03.01.2016 4 z 5

Pohřbeni v oblacích Pohřbeni v oblacích Amanda Padoan

Začátek rozplizle zdlouhavý, samotný příběh dramaticky poutavý, konec chaotický zkrácený. Jsem zvědavá na srovnání s knihou: Na vrchol K2

21.12.2015 3 z 5

Vábení hor Vábení hor Jon Krakauer

Mělo to zůstat v časopisech. Jako kniha to není ke čtení.

20.11.2015 2 z 5

Stěna Stěna Bohuslav Žárský

Krásně napsáno, ten pocit národní hrdosti jsem dlouho nezažila. Prostě borci.

07.10.2015 4 z 5

Hladový oheň Hladový oheň Erik Axl Sund

Lepší čtení než díl první

18.08.2015 3 z 5

Hra duchů Hra duchů Joe Simpson

Upřímné povídání ze života horolezce, tak jak to opravdu je. Klidně bych ji četla znovu, moc se líbila.

25.06.2015 5 z 5

Antarktida. Nebe i peklo. Antarktida. Nebe i peklo. Reinhold Messner

Tyto knihy ve mě vyvolávají touhu odjet do dalekých zasněžených krajin. Jinak klasické Messnerovské čtení, nenadchne, neurazí.

20.05.2015 3 z 5

Složka 64 Složka 64 Jussi Adler-Olsen

Další případ Carla Morca mě dostal. Četlo se to samo a dobře. Závěr strhující.

03.04.2015 4 z 5

Spáleniště: Zkouška Spáleniště: Zkouška James Dashner

Průměr. Mám-li použít jazyk knihy, tak zbytečně moc proměnných.

25.03.2015 3 z 5

Den pro Šakala Den pro Šakala Frederick Forsyth

Bezvadně napsaná kniha, plná napětí a zvratů.

10.01.2015 5 z 5

Labyrint: Útěk Labyrint: Útěk James Dashner

V tomto žánru za mě ano, proč ne. Čtivé, doporučuji tak na cestu. Jsem zvědavá na úroveň dalších dílů.

04.12.2014 4 z 5

127 hodin: Na hraně smrti 127 hodin: Na hraně smrti Aron Ralston

V tomto žánru to byla dobrá kniha, čtivá a zajímavá, možná jen osobnost pana Ralstona mi není až tak blízká, ale určitě stojí za přečtení.

23.11.2014 3 z 5

Už zase skáču přes Merde! Už zase skáču přes Merde! Stephen Clarke

Oddychovka pro pobavení. Doporučuji třeba na dovču.

03.10.2014 3 z 5

Born to Run - Zrozeni k běhu Born to Run - Zrozeni k běhu Christopher McDougall

Prvních pár desítek stran jsem si pohrávala s myšlenkou knihu odložit, ale nedalo mi to a jsem za to ráda. Kniha mě nakonec strhla a v mnohém inspirovala. Děkuji za doporučení přátel, ať u ní vydržím.

12.08.2014 3 z 5

Kejklířova žena Kejklířova žena Philipp Vandenberg

Nejhorší kniha od autora, kterou jsem četla. Děj mě vůbec nezaujal, příběh byl propleten mnoha nezáživnými scénami a nepravděpodobnými postavami. Nemohla jsem se vůbec začíst a v polovině jsem knihu odložila. Po měsíci jsem se k ní vrátila, rychle a s nechutí ji dočetla, jen proto, že nesnáším nedočtené knihy. Za mě velké zklamání, přitom je autor jeden z mých oblíbených.

09.07.2014 1 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Hodnotím to jako vcelku obstojnou detektivku. Jen sáhodlouhé popisy všeho se mi pro tento žánr nehodily.

02.07.2014 3 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

V tomto případě na mě zapůsobila více reklama než samotná kniha. Čtivá je, ale žádný extra trhák z toho nebude. Jo reklama je mocná.

03.06.2014 3 z 5

Elixír mládí Elixír mládí Tess Gerritsen

Četla se mi moc dobře, ale ty genetické mutace jsou pro mě příliš velké sci fi

17.04.2014 3 z 5