Stěna

Stěna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41149/stena-41149.jpg 4 10 4

Kniha o dobytí severní stěny Eigeru ve švýcarských Alpách českými horolezci v roce 1976.

michal4003
15.01.2016

Můj nedavno zesnulý otec byl členem této výpravy. Jsem rád, že jsem narazil na jednu starší kopii v antikvariátě, ale sháním jěště jednu pro dalšího člena rodiny. kdyby náhodou někdo měl. díky

Mycak
07.10.2015 4 z 5

Krásně napsáno, ten pocit národní hrdosti jsem dlouho nezažila. Prostě borci.

Marco
21.04.2013 4 z 5

Knižní rekapitulace poměrně zásadního a dramatického počinu v historii československého horolezectví. Severní stěna Eigeru byla v době, kdy se pod ní utábořila skupinka ostraváků, pro většinu horolezců opředena téměř mystériem neprostupnosti. Hrdinové vyprávění na "Mordwand" nastupují v zimních podmínkách s vlastním podomácku vyrobeným vybavením! S patřičnou dávkou posedlosti hraničící až s šílenstvím. Atmosféra knihy je v pořádku, nikdo se tady povětšinou nesnaží zneužít odvážného úsilí mladých horolezců ještě pro něco jiného, než je snaha nakazit v křesle uvelebeného čtenáře touhou podobně závratnou.

Daniel.R
05.02.2012 5 z 5

Gratuluji k obdivuhodnému výkonu našim českým horolezcům! Obdivuhodný je nejen celý jejich náročný a neuvěřitelný výstup, ale i tahle nenápadná knížka, která mě opravdu nadchla. Pro severní stěnu Eigeru a pro dechberoucí historii jejího dobývání.