Moudd Online Moudd komentáře u knih

Poslední oběť Poslední oběť Riley Sager (p)

Tak stručně: do 2/3 knihy alkoholička Casey sedí v křesle na terase, popíjí bourbon a dalekohledem ve dne v noci šmíruje. Sleduje hlavně pár v domě na protější straně jezera a někdy i urostlého týpka, který dává do pořádku dům dalších lidí. Postupně spřádá teorii o vraždě.
To všechno by pořád šlo,ale poslední třetina knihy už je naprostá fantasmagorie s převtělováním. Prozradit víc by už byl spoiler.

18.11.2023 2 z 5

Mělčina Mělčina Holly Craig

Podle mě spíš takový psychothriller pro ženy.Děj probíhá na 3 místech - v Sydney,na lodi a na ostrově. Přítomnost se střídá s nedalekou minulostí. Celkem čtivé,docela mě bavilo,ale ten konec hodně ujetý......

11.09.2023 4 z 5

O krok pozadu O krok pozadu Kaira Rouda

Rafinovaný boj mezi první a druhou manželkou. O muže,ale hlavně o pomstu, peníze a moc. Která zvítězí ?
Čtivé, napínavé,jen prostřední část zbytečně rozvleklá,ale za to skvělý epilog, který to rozsekne.

30.07.2023 5 z 5

Hospodyně Hospodyně Joy Fielding

Čtivé,ale příliš předvídatelné.

07.07.2023 3 z 5

Pět holek na krku Pět holek na krku Iva Hercíková

Četla jsem kdysi , když mi bylo ... náct a kniha se mi líbila.
V dospělosti jsem se k ní už nevracela,ale pořád si pamatuji hlavní děj i postavy.

12.04.2023 5 z 5

Štvanice Štvanice Lucy Foley

Mám ráda příběhy z mrazivého, odlehlého prostředí. Ale tady se to nějak nepovedlo....

01.04.2023 2 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Opravdu čtivé od začátku do konce.Záhady,napětí,překvapení.Zase jsem si jednou knihu pěkně vychutnala:-)

14.05.2018 5 z 5

Koldům v Litvínově Koldům v Litvínově Jan Beneš

Ucelený přehled od záměru stavět až po Koldům v dnešní době.
Plány,půdorysy,fotky (některé už ne moc kvalitní),úryvky z dobových novin, vzpomínky pamětníků,spousta údajů.
Celkově velmi dobře čtivé a zajímavé. Bavilo mě vyprávění,jak se v Koldomu lidem žilo v různých obdobích.
Za mě opravdu povedená kniha !

10.12.2023 5 z 5

Běh o život Běh o život Tess Gerritsen

Bylo poprvé vydáno v roce 1992,tedy 31 let stará kniha z autorčiny rané tvorby. A je to znát,dnes už má autorka jiný styl. Tohle je spíš romance (skoro harlekýnská) s příměsí napětí, místy trochu naivní.
Mě to bohužel nezaujalo,i když jindy se mi knihy této autorky hodně líbí. Tak snad zase příště.....

01.11.2023 2 z 5

Beze stopy Beze stopy Eva Brykner

Na knihu jsem se moc těšila,ale jsem docela zklamaná. Teď půjdu proti proudu,ale souhlasím s "martineden" a "MarieBerky". Konec nečekaný,ale jinak rozvleklé a tuctové.
Každopádně je to teprve prvotina, příště už to bude určitě lepší,talent autorka rozhodně má.

08.10.2023 3 z 5

Poklad Poklad Lincoln Child

Velmi čtivé, tajemné, záhadné, napínavé.
Má to i reálný podklad. Existuje tajemná šachta na místě Ostrov dubů, v zátoce Mahone Bay u pobřeží kanadské provincie Nové Skotsko. Kdysi jsem o tom četla obsáhlý článek.

14.04.2023 5 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Pro mě nejlepší z jejích knih. Zase něco trochu jiného. Napínavé a mrazivé nejen prostředím.

01.04.2023 5 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Čekala jsem psychologický thriller podle skutečných událostí,jak je psáno na obálce pod názvem knihy. Ale je to horor, duchařina pro milovníky strašidelných domů.
Kdo má rád duchy,přízraky,černé pařáty,hlasy,....ten bude spokojený. Pro mě to bohužel není. Každopádně autorka píše čtivě a své čtenáře si kniha najde.
Kdybych byla propagátorem knihy,tak na obálce nematu psychologickým thrillerem,ale rovnou napíšu strašidelný dům od české Darcy Coates. :)

28.10.2023 2 z 5

Moloch - Hledání rovnováhy Moloch - Hledání rovnováhy Jiří Švejda

Má oblíbená kniha z doby socialismu. Švejda má úžasný talent vystihnout atmosféru i pocity jednotlivých postav.

07.04.2023 5 z 5

Smrt v ledu Smrt v ledu Amy McCulloch

Líbilo se mi to,ale na to, že autorka osobně opravdu vylezla na Manáslu,jsem čekala víc.
Víc do hloubky při popisech, víc autenticity z hor. Víc zúročit, že tam nahoře opravdu byla.Takhle to klidně mohla napsat z domova od počítače, aniž by měla jakékoliv zkušenosti.

05.04.2023 4 z 5

Ztracen v džungli Ztracen v džungli Yossi Ghinsberg

Miluju survivaly a tenhle byl za plný počet hvězdiček.
Viděla jsem pak i film,ale to už nebylo ono, dějově se i místy rozcházel s knihou. Kniha nesrovnatelně lepší!

02.04.2023 5 z 5

Úžasná kniha příběhů ze života.Zajímavé osudy i popis šumavské přírody.Jedna z nejlepších knih,co jsem v posledních letech četla !

28.04.2018 5 z 5

Anatómia lži Anatómia lži Freida McFadden

Tak tohle bylo něco! Ohromně čtivé, napínavé a těch zvratů!
Měla jsem několik představ,jak se to asi vyvine,ale byla jsem úplně vedle. Neuhodla jsem.
Tahle spisovatelka má úžasnou fantazii. Doufám, že od ní brzy vyjdou další knihy. Teď v březnu má vyjít Tajomstvo pomocníčky.

19.02.2024 5 z 5

Osamělá noc Osamělá noc Charlotte Link

Na knihu jsem se dlouho těšila, konečně vyšla a mohla jsem číst.
Ale .......nebylo to tak úplně ono.
Dobře to vystihl komentář hned pode mnou.

14.01.2024 4 z 5

Pacifická hrebeňovka Pacifická hrebeňovka Michal Knitl

Kniha má velký formát a spoustu krásných fotek na křídovém papíře.
Cesta je popsána docela obsáhle a barvitě, takže jsem si všechno představovala,jako bych byla přímo tam. Autor šel hřebenovku v roce 2019 a ten rok bylo na některých úsecích nezvyklé množství sněhu,bylo to hodně náročné. Při tání se zase brodil vodou někde i po pás,fotky vše dokreslují. Prostě kniha nabitá dobrodružstvím.
Ale z tepla domova, pohodlného křesla a s dobrou kávou jsem si to opravdu užila. Knihu doporučuju, mě se líbila.

24.10.2023 5 z 5