Morisius Morisius komentáře u knih

Sýr a červi Sýr a červi Carlo Ginzburg

Jak již bylo napsáno v komentářích, tato kniha je jedinečná. Při studiu historie marginálních vrstev a dějin každodenního života zcela nepostradatelná. Dá se číst mnohokrát, pokaždé se v ní naskýtají rozličné myšlenky, které čtenář zprvu nemusí zachytit.

11.07.2021 5 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Tak jako předchozí díly, mohu hodnotit za sebe, jako podařené bubákovské pohodové čtení.

27.06.2021 3 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Tento příběh mě nijak velmi neohromil, ale díky zajímavým nápadům autorky stálo za to to dočíst.
Pohodová bubákovská kniha na večer, která se dobře čte.

27.06.2021 2 z 5

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Jedna z mích nejoblíbenějších knih, krásně se to čte a příběh poutaví.

16.02.2020 5 z 5

Příběh umění Příběh umění Ernst Hans Gombrich

Jedním slovem - PERFEKTNÍ.
Základní dílo pro milovníky a studenty umění. Neměla by chybět v každé knihovně.

02.08.2019 5 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Taková oddechovka, u které nemusíte vůbec přemýšlet. Vřele doporučuji na pohodářské čtení. Za mě příběh, který neurazí a úplně nenadchne.

20.01.2022 3 z 5

Štěkot uvázaných psů Štěkot uvázaných psů Jakub Dušek

Zajímavé a graficky hezky zpracované.

10.12.2021 4 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

Velmi zajímavý příběh a čtivé. Velká písmenka a krátké kapitoly, umožňují tuto knihu přečíst za chvilku a strávit pohodový den volna.

06.07.2021 4 z 5

Mé sladké šestnácté století Mé sladké šestnácté století Rachel Harris

Velmi čtivé. I když tušíte konec, tak to musíte dočíst.

09.09.2019 4 z 5

Škola dobra a zla Škola dobra a zla Soman Chainani

Zajímavý příběh, čtivé. Ale občas popis trochu zmatečný, takže představu prostředí ve kterém se děj odehrává to trochu rušilo.

18.08.2019 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

Zajímavá kniha, čtivá. Pár rad k zamyšlení a informace o fungování skupiny lidí. Za mě fajn počtení, žádná přemíra cizích názvů a poznámek pod čarou. Neztrácíte se v textu, jak to většinou u těchto motivačních knih bývá.

30.07.2019 4 z 5

Evropská architektura Evropská architektura Wilfried Koch

Základ pro všechny co chtějí vědět o stavbách a památkách více. Díky této knize získáte znalost stavbu popsat a zařadit do časové osi. Je to jedna z mých nejoblíbenějších knih a často se k ní vracím.

18.07.2019 5 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Až překvapivě čtivé.

12.07.2019 3 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Pohodová knížka určená dětem, ale za mě... Zajímavá a pro relax vyberná, pokud chcete nachvilku odložit knížky s náročným dějem.

12.07.2019 3 z 5

Rosie Rosie Jan Hlubek

Sice napsané pro děti, ale zajímavý příběh. Občas se mi zdálo, že jsou tam překlepy, ale mohlo to být myšleno záměrně – v mluvě dítěte.

20.01.2022 2 z 5

Dějepis Sbírka úloh pro společnou část maturitní zkoušky Dějepis Sbírka úloh pro společnou část maturitní zkoušky František Parkan

Doporučuji, zajímavé publikace k oprašování znalostí z historie.

06.07.2021 3 z 5

Pomsta bílého jednorožce Pomsta bílého jednorožce Vlastimil Vondruška

První kniha mnou čtená od autora a mohu doporučit. Pohodová a čtivá kniha.

Jen při proplétání se textem mě to nutilo si dohledávat fakta o právech tehdejší šlechty a jejich postavení s úřadem ve společnosti.

06.07.2021 3 z 5

Lucifer a Markétka Lucifer a Markétka Kristýna Freiová

Tato kniha má zajisté své čtenáře, ale po mnoha pokusech nedočtena. Autorka využila několika zajímavých nápadů. Bohužel při čtení mi nebylo jasné, která postava zrovna mluví. Také přeskakování z místa na místo. Nedalo se přesně určit kde se postava nachází, až po několika řádkách mi došlo, komu se text věnuje a kde se nalézá.
Jednu hvězdu dávám za autorčin psaný text.
Formulaci vět a snaze drobně využít krásný jazyk říznutý s filozofií, což plyne z mého názoru ze studia na filozofické fakultě.

06.07.2021 1 z 5

Příšerné příběhy z temného tunelu Příšerné příběhy z temného tunelu Chris Priestley

Další že série, stojí za přečtení. Napsáno čtivě.

18.08.2019 4 z 5

Ježibabin vysavač Ježibabin vysavač Terry Pratchett

Jednoduché a krátké příběhy, určené pro děti, ale i přes to jsem doporučuji všem obdivovatelům Terry ho.

03.08.2019 3 z 5