MonisPop MonisPop komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Kniha, která mě nejednou rozesmála.

26.12.2014 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Četla jsem po dlouhé době, i přestože jsem si myslela, že knihu znám z dětství velmi dobře, byla jsem překvapená, kolik věcí jsem si pamatovala zkresleně. Kniha se mi líbila hlavně jako dítěti.

26.12.2014 5 z 5

Idioti mají přednost Idioti mají přednost Jiří Žáček

Ze začátku mi básně přišly lepší. Hodně se mi líbily aforismy.

25.10.2014 4 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Už po třech stranách jsem věděla, že se mi to bude líbit. Jeho styl psaní je prostě skvělý a neuvěřitelně čtivý.

15.10.2014 5 z 5

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Kniha se mi líbila do té doby, než se z toho stala moc velká romantika.

22.08.2014 3 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

Dobré čtení na dovolenou.

22.08.2014

Božský hráč Božský hráč Christina Lauren

Dobré čtení na dovolenou.

22.08.2014

Všechny řitě světa i ta má Všechny řitě světa i ta má Charles Bukowski

Po přečtení této knihy jsem měla rozporuplné pocity. Nevěděla jsem jestli jsem blázen, že tohle vůbec čtu (a mám to u maturity), ale poté, jsem přečetla Šunkový nářez a zjistila, že se mi styl psaní tohoto autora opravdu líbí.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Tohle jsem od české autorky nečekala a těším se až si budu moci přečíst i další její knihy.

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Knihu nedokážu zhodnotit, přestože se mi líbila. Líbil se mi příběh, styl vyprávění i postavy, ale nedokázala jsem se pořádně začíst.

22.08.2014 4 z 5

Alenka v říši divů Alenka v říši divů Lewis Carroll (p)

Jak jsem si myslela, že tento příběh znám, tak jsem se opravdu zmýlila, což mě překvapilo, čekala jsem trochu něco jiného. Pohádka hezká a zvláštní.

Matka Matka Karel Čapek

Další skvělá kniha od Čapka.

Věc Makropulos Věc Makropulos Karel Čapek

Čapek je prostě úžasný autor a psaní mu opravdu šlo. Zatím vše, co jsem od něj četla mohu doporučit.

22.08.2014 5 z 5

Nejvíce se mi líbilo propojení s historickými osobnostmi a celkově rozsah knihy a autorova fantazie.

Šunkový nářez Šunkový nářez Charles Bukowski

Je to strašné, ale i úžasné, jak jednoduchým vyprávěním téměř o ničem, dokáže tolik zaujmout.

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Asi jsem čekala něco jiného. Ze začátku jsem četla opravdu s nadšením a v některých částech jsem měla i slzy v očích (nechápu :D), ale jakmile se z toho stávala čím dál větší romantika, tak mě to přestávalo bavit a konec jsem skoro nemohla dočíst.

15.07.2014 3 z 5

Othello Othello William Shakespeare

Zatím se mi Othello líbíl nejvíce, ale jinak jsem zatím četla pouze Romea a Julii a Macbetha.

13.07.2014 5 z 5

Macbeth Macbeth William Shakespeare

Tohle dílo jen utvrzuje v tom, že miluji Shakespeara a musím číst dál! Nyní se chystám na Othella.

10.07.2014 5 z 5

Romeo a Julie Romeo a Julie William Shakespeare

Úžasné - poezii nečtu, protože mě tolik nebaví, ale Shakespeare je v tomhle skvělý a opravdu věděl, co dělá. S chutí jsem četla každý další řádek a už jsem si vypůjčila i další jeho knihy.

08.07.2014 5 z 5

Dokonalý svět Dokonalý svět Ally Condie

Jako série hezké... v posledním díle se autorka často opakuje a konec trochu ztrácí na zajímavosti, ale obálky jsou opravdu úžasné a skvělé. :D Hlavně jsem čekala, že zjistím, jak to nakonec bude fungovat, ale na druhou stranu je fajn mít možnost si zbytek domyslet..

03.07.2014 4 z 5