Monini Monini komentáře u knih

Dracula Dracula Bram Stoker

Hodnoceno s ohledem na to, kdy byla kniha napsána. Tomu také odpovídá styl psaní, který se dnes už může jevit zastarale. Jinak samozřejmě neopomenutelná klasika. Kdo by neznal hraběte Drákulu...

09.07.2019 5 z 5

Nádnerná citlivá kniha plná životních mouder a vědění - nebo také nevědění. Obohatila mě a jsem ráda, že je u nás doma v knihovně.

14.06.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

V rámci žánru YA dobře napsaná příjemná oddychovka. Ústřední dvojice příjemná. Jednohubka na ubrečený den :)

28.04.2019 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Rowlingová konečně pochopila, že se nemusí v úvodu knihy zabývat otravnými popisy, které všichni známe a šla rovnou na věc. Udělala nejlépe jak mohla a dostala tak ze sebe nejnašlapanější díl, který jsem doposud četla. Akce za akcí, napětí, nové zajímavé postavy, další střípky do promyšleného příběhu a dechberoucí závěrečná bitva. Nabralo to takový spád, že už se těším na další díl.

12.04.2019 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Miluju Safiru a Eragona. Každý den se na ně těším. Jakoby to byli mí kamarádi. Nemůžu se dočkat další knihy. Už dlouho mě žádná kniha takhle nestrhla :)

06.01.2019 5 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

(SPOILER) Za pentagram 3 *, za krasnou likvidaci prosiciho Toma W. hvezda navic

01.09.2021 4 z 5

Agnes a Zakázaná hora Agnes a Zakázaná hora Veronika Hájek Hurdová

Jedna z nejkrásnějších knih, které jsem kdy četla. Konec (nejen) jsem probrečela. Tolik pravdy v jedné knize, tolik poučení a zrcadlení vlastního já. Opravdu úžasné

01.06.2021 5 z 5

Něžná je noc Něžná je noc Francis Scott Fitzgerald

Zvláštní konec, jinak se mi to líbilo :)

25.01.2021 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Prvni polovina me uplne okouzlila. Bylo to skvele, nemohla jsem prestat cist. Druha polovina uz trochu ztracela dech. Usekle konce moc nemusim, ale tady si to celkem dobre domyslim. Na prvotinu hodne dobre :)

29.10.2020 4 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Kniha s Loganem je určitě nejslabší díl série. Trochu nuda :)

30.09.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

Já jsem dost ustrašená, na horory nekoukám a nečtu je, bojím se pak úplně všeho. Trhlinu jsem si ale vyposlechla jako skvěle namluvenou audioknihu s děsivým hudebním podkresem a mrazilo mě z ní. Mrazilo mě z ní tak, že jsem se i na ulici párkrát otočila, jestli někde nezahlédnu divné světýlka :-D. Je to jednoduché, pokud nejste zvyklí na horory, tak se budete bát. Pokud na horory zvyklí jste, tak to s vámi nejspíš nic neudělá. Když přehlédnu to, že hlavní postava byla opravdu nepříjemná a nemám pro ni moc pochopení (ale k té knize to podle mě patřilo), tak musím vytknout snad jen to neustálé opakování, že to ještě nic a co teprve příjde atd. atd... Kniha byla dost děsivá i bez toho, aby nás autor ubezpečoval (nebo sám sebe?) že se opravdu, ale opravdu budeme bát.

01.08.2019 4 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Nutná je znalost prvního dílu. Protože je Travis ohromnej sympaťák a krásně to v kombinaci s Krásnou katastrofou do sebe zapadlo, tak dávám neúměrně vysoké hodnocení :-)) (a ještě ten epilog k tomu, srdíčko zaplesalo)

26.04.2019 4 z 5

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Seznamování hlavních hrdinů skvělé a vtipné. Hlavní hrdinové skvělí sympaťáci. Hvězda dolů za ztrátu dechu v druhé půlce a menší uvěřitelnost příběhu. Konec ťuťu ňuňu :)

26.04.2019 3 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha opět výborná, ale srážím hvězdu za neustálé otravné opakování všech již dobře známých věcí dokola. Nemusím v každé knize číst kdo je Hagrid a jaký je pan školník, jak Harry vyrůstal a jak jsou Weasleyovi chudí...

20.03.2019 4 z 5

Flush Flush Virginia Woolf

Krátká oddechovka, která neurazí, ale ani nenadchne.

06.04.2021 3 z 5

Vychováváme děti a rosteme s nimi Vychováváme děti a rosteme s nimi Naomi Aldort

Tohle je opravdu prekrasna kniha ❤️

03.11.2020 5 z 5

Pohled do mateřského lůna. Vědomé dítě od početí ke zrození. Pohled do mateřského lůna. Vědomé dítě od početí ke zrození. David Chamberlain

Naprosto fantastická kniha, kterou doporučuji všem rodičům současným i budoucím.

01.05.2020 5 z 5

Stráže! Stráže! Stráže! Stráže! Terry Pratchett

Královsky jsem se bavila, ale zhruba v polovině kniha ztratila tempo a těžko se mi četla. Konec to nicméně zachránil, protože byl pekelně vtipný a tak zvyšuju hodnocení o hvězdičku.

28.02.2020 4 z 5

Uzol Uzol Dominik Dán

Pořád jsem se nerozhodla jak knížku hodnotit, proto je zatím bez hvězdiček. Příběh byl zajímavý, ale rozhodně to nebyla detektivka! Vražda a její vyšetřování byla jen doplňková epizodka. Vyšetřovatel Kraus nemastný, neslaný záletník. No k srdci mi nepřirostl (šplhl si snad až na konci)....
Příběh Danky byl ale neskutečně nervy rvoucí. Soudruzi jsou v této knížce nechutnější než obvykle, ale rozhodně to není přehnané. V manželové rodině máme velice podobný příběh a pravidelné "popovídání" u soudruhů na stanici tam bylo také na denním pořádku. Takže oceňuji, že se toho autor nebojí.

04.07.2019 2 z 5

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Já nevím no, ale není to dobré ani v rámci žánru YA. Hlavní zápletka ještě budíž (ale obě oči mám přivřené), hlavní hrdinka skvělá, ale prostředí kam se dostala je odporné, hlavní hrdina taktéž odporný (jedině Eastona jsem si z té partičky celkem oblíbila), konec otevřený, ale ani mě neláká zjišťovat, jak to tam bude dál. Kníhy z žánru YA mají být oddechové, nevyžadují zapojení mozku, ale třeba vás můžou dobře pobavit. Což se stalo třeba u Návrhu (od stejné autorky), kde jsem se vyloženě bavila. Hvězdičky jsou za Ellu, kterou jsem měla ráda a Eastona. Za každého jednu, ale to jsem i tak příliš milosrdná.

02.05.2019 2 z 5