moničina moničina komentáře u knih

Příbuzenská krev Příbuzenská krev Ed McBain

Napínavý príbeh, smutný koniec. Páchateľ bol tá najmenej pravdepodobná osoba. Táto kniha vo mne vždy zanechala depku, ale bola skvelá.

Prachy, prachy, prachy Prachy, prachy, prachy Ed McBain

Strašne ma pobavil ten začiatok. Opis levov, ako si v klietke pochutnávajú na mŕtvom tele. A Ollie to so záujmom sleduje a ešte pri tom myslí aj na svoj hladný žalúdok. A potom Carelu skoro zasiahnu strelou namiesto leva. Toto sa mi na jeho knihách páči, že je tam aj sranda, čo zjemňuje tú drsnosť amerického prostredia.

Osm černých koní Osm černých koní Ed McBain

Skvelé. Nemá to chybu. A chudák Carella, ten hnusák prasák Hluchý mu takmer narušil manželstvo. A chudáčik hlupáčik Generro konečne povýši.

Není hluchý jako hluchý Není hluchý jako hluchý Ed McBain

Skvelé. Síce ho nechytili ale odišiel naprázdno.

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

Sympatický Ollie a myslím, že aj Carella ho má v skutočnosti celkom rád.

Hudlaři Hudlaři Ed McBain

Najslabší u jeho kníh.

18.04.2017 3 z 5

Deset plus jeden Deset plus jeden Ed McBain

Videla som to aj sfilmované vo francúzskom filme.

Brokovnice Brokovnice Ed McBain

Výborný dej s naprosto neočakávaným rozuzlením. TV inscenácia bola iba slabým odvarom knihy, jediné čo ma na tom tešilo bol Bartoška. Nemám knihe absolútne čo vytknúť.

18.04.2017 5 z 5

Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch Bomba v opere / Zámok v plameňoch / Hra bez troch Hansjörg Martin

Výborné príbehy. Sympatický komisár Leo Clipp, ktorý sa vždy pripletie k niečomu, k čomu nemal. Asi najlepší príbeh pre mňa bola Bomba v opere.

Menu / Kto bol prvý? / Libertíni Menu / Kto bol prvý? / Libertíni Douglas Clark

Všetky tri príbehy boli rovnako výborné. Sympatická dvojica superintendent Scotland Yardu Masters s hlavným inšpektorom Greenom vyšetrujú záhadné smrti na anglickom vidieku. Zápletky sú nezvyčajné. Len škoda, že u nás nevyšli ďalšie jeho knihy s touto dvojicou. Napísal ich 27.

18.04.2017 5 z 5

Nezvestný / Skladačka / Smrť a okolnosti Nezvestný / Skladačka / Smrť a okolnosti Hillary Waugh

Mám veľmi rada tieto detektívky. Sympatický komisár Fellows a zaujímavý dej a prostredie, páchateľ je odhalený vždy až na konci. Najviac z toho ma zaujala Skladačka.
Nezvestný - na pláži nájdu mŕtvu mladú ženu. Jej manžel je nezvestný. Je tiež obeťou alebo vrahom? A kto sú oni dvaja, ako sa volajú a odkiaľ sú?
Skladačka - niekto sa vlámal do sídla realitnej kancelárie. A v jednom z ich domov je nájdený spálený kus ženského tela. Muž, ktorý si dom prenajal zostáva dlho neznámym. Odhalenie jeho identity na konci je veľkým prekvapením.
Smrť a okolnosti - únos dcéry bohatého priemyselného magnáta padá ma dvoch ušlých trestancov.

Zlatá čtyřka Zlatá čtyřka Eduard Fiker

Začiatok knihy ma veľmi bavil, dej bol napínavý, záhadný. V strede knihy to začalo byť slabšie a dej začal byť dosť zložitý a nezrozumiteľný a úplne sa odklonil od predošlého deja. Koniec knihy ma úplne sklamal, pripadal mi taký urýchlený.

13.04.2017 3 z 5

Série C-L Série C-L Eduard Fiker

Kniha ma bavila iba na začiatku, potom to bolo nudné a prekombinované. Film bol výborný a to je možno ten problém, mala som očakávania aj od knihy. Podoba knihy s filmom iba zo začiatku, ináč úplne odlišný dej.

13.04.2017 1 z 5

Kilometr devatenáct Kilometr devatenáct Eduard Fiker

Kniha ma absolútne nebavila, zato film Strach bol skvelý. Dej v knihe súhlasil tak cca 20% s filmom a bol nudný od začiatku až po koniec.

13.04.2017 1 z 5

Nezdarený prestup Nezdarený prestup Michal Lackovič

Celkom dobrá detektívka z prostredia fabriky a ich mladých zamestnakýň, ktoré zastupujú fabriku na hádzanárskych súťažiach. Jedného dňa je jedna z nich zavraždená a podozrivými sú jej kamarát aj tajný milenec. S jedným z nich bola tehotná.

13.04.2017 4 z 5

Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole Výstrely na rázcestí / Smrť čaká pred oknom / Príbeh jednej pištole Jerzy Edigey (p)

Príbeh jednej pištole je moja top kniha od Edigea. Na základe príbehu si viem predstaviť atmosféru Varšavy v 60. rokoch. Smrť čaká pod oknom je tiež veľmi napínavá s prekvapujúcim odhalením. Celá trojica príbehov je veľmi zdarilá, i keď prvý príbeh Výstrely na rázcestí je trochu výstredný a v skutočnom živote asi dosť nereálny.

13.04.2017 5 z 5

Smrt čeká před oknem Smrt čeká před oknem Jerzy Edigey (p)

Pre mňa druhá z jeho najlepších kníh. Záhadná smrť na malom predmestí, rôznorodí ľudia, atmosféra nedôvery voči sebe navzájom aj voči majorovi Niewarowskému, ktorého považujú za votrelca. Na Edigeovi sa mi páči, ako vie vykresliť atmosféru prostredia, kde sa dej odohráva aj s postavami. Drogová téma je v príbehu iba minoritnou vecou, Celé je to hlavne o vražde a záhadných pochôdzkach zavraždeného náčelníka pred jeho smrťou.

13.04.2017 5 z 5

Penzión na pobrežnej ceste / Vraždy podľa abecedy Penzión na pobrežnej ceste / Vraždy podľa abecedy Jerzy Edigey (p)

Penzión na pobrežnej ceste vyšetruje prípad súvisiaci s druhou svetovou vojnou a páchateľ je tá najnepravdepodobnejšia postava v príbehu. Vraždy podľa abecedy je zase napínavý príbeh od začiatku až do konca s mrzutým majorom a sympatickou mladou poručíčkou. Tento druhý príbeh sa mi páčil viac, dokonca ho radím do prvej trojky naj...príbehov od Edigea. Škoda, že nevyšlo u nás viac jeho kníh, napísal ich v polštine až štyridsať štyri.

Bobr se představuje Bobr se představuje Jenö Mattyasovszky

Mám veľmi rada tieto knihy zo série o agentovi s krycím menom Bobor. Príbeh je napínavý, agent sympatický a prostredie nám tak podobné. Je to hlavne o postupe vyšetrovania prípadu kontrarozviedkou. V ktorej z postáv v jednotlivých príbehoch sa skrýva Bobor sa vždy dozvieme až na konci knihy.

13.04.2017 5 z 5

Karmický úkol a poslání horoskopu Karmický úkol a poslání horoskopu Irena Nevrlá

Výborná kniha, pojednávajúca o karmickej astrológii. Vysvetlenia ohľadne postavenia jednotlivých planét v jednotlivých znameniach a domoch z pohľadu karmy. Takto zameraných kníh a ešte k tomu napísaných zrozumiteľne a ľahko pochopiteľne je na trhu málo.