Osm černých koní

Osm černých koní https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24833/osm-cernych-koni-24833.jpg 4 95 15

87. revír série

Hluchý se opět vrací na scénu. Na policejní stanici 87. revíru docházejí anonymní dopisy. Obsahují fotografie, jejichž smysl je nejasný: troje policejní auta, pět vysílaček, osm černých koní... Kdo je odesílá? Co jimi sleduje? Chce vyhrožovat? A jaký „trest“ čeká na konci té zlověstné řady dopisů? Detektiv Steve Carella si dlouho neví rady. K dovršení všeho se i vraždí. Čím víc je podivných vzkazů, napětí narůstá a kruh se uzavírá...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Český spisovatel

Eight Black Horses , 1985

heavy66
26.11.2023 5 z 5

Předvánoční čas a v parku leží mrtvá dívka. Je nahá a mrtvá jako z románu Normana Mailera. Na služebnu 87.revíru chodí obrázkové dopisy, o kterých detektivové vědí jen to, že je posílá Hluchý. Ačkoliv se spojí nejlepší detektivní mozky, nedokážou přijít na to, co Hluchý chystá. Klapne tentokrát jeho plán? Kdyby se to náhodou nepovedlo, může to zkusit příště!

katka134
09.10.2023 4 z 5

(SPOILER) Další fajn detektivka.
Dva překvapení Santové, večírek bez sendvičů, Generův karambol a Hluchého závěrečná myšlenka- no paráda.

Česneksmedem
17.08.2023 5 z 5

Každý z nás chlapů je občas (H) hluchý. Zvlášť pokud jde o nějaký příkaz od drahé polovičky. Bez "H" bych nemohl dát pět bludišťáků, ale takhle je to jasné. Generova šťastná chvilka potěšila... Příjemná oddychová četba.

mi-380
30.12.2022 4 z 5

V baru z reproduktorů duní Rolling Stones a McCartney, u baru září modré punčocháče na hezkých nohou nymfomanky, v parku naproti služebně 87. revíru je nalezena mrtvá dívka. Předvánoční atmosféra Isoly/New Yorku roku 1985 je načrtnuta hned v úvodu. A Hluchý, McBainův geniální profesor Moriarty, znovu kuje pikle ve stylu fanatického terorismu, s chladnou hlavou a ledovou krutostí.
85 % (zatím 85 hodnocení s průměrem 86 %).

Ať si hoši nejdřív uvědomí, že v tomhle policejním revíru si může on dělat, co se mu zlíbí: úspěšně se vloupat, úspěšně zmizet a nakonec jim úspěšně vtlouct do hlavy, že už nestrpí, aby strkali nosy do jeho záležitostí.

Ajrad1981
24.07.2020 5 z 5

Hluchoun tomu dodává šťávu.

Sabina335
07.04.2020 5 z 5

Carella má zamotanou hlavu díky dopisům, které chodí k nim na policejní stanici. Nakonec však případ jako vždy brilatně vyřeší. Pro milovníky detektivek jak dělané.

surikata246
06.10.2019 5 z 5

Další skvělá detektivka s 87. revírem a oblíbeným detektivem Carellou. Nemohla jsem se odtrhnout dokud jsem nedočetla a těšila se na další pokračování.

soukroma
17.03.2018 4 z 5

Hluchý zase na scéně a "dobírá" si celé detektivní oddělení revíru, a to nikoli neškodně (zrovna u těch titulních koní mi hodně zatrnulo). Ale jak to tak bývá, motyka nespustila, ale náhody a nehody se nevyhnutelně vloudily a Hluchý zase nekorunoval svoji komplikovanou hru ... ale i tak stihl toho provést ohavného hodně.
Protože se jedná o Hluchého, McBain připomenul, jak si pěkně pohrál s jeho přezdívkami: Pierre Sourde (skoro "hluchý jako poleno"), L. Sordo (el sordo), Taubman (der taube Mann), Mort Orecchio, Den Dove (švédsky).
A taky tu pěkně popsal jednotlivé čtvrti Velkého zlého města: Isola, Riverhead, Calm's Point, Majesta, Bethtown.

Feanor
01.02.2018 5 z 5

Pre mňa top McBain

moničina
18.04.2017 5 z 5

Skvelé. Nemá to chybu. A chudák Carella, ten hnusák prasák Hluchý mu takmer narušil manželstvo. A chudáčik hlupáčik Generro konečne povýši.

witchersbitch
10.11.2016 2 z 5

tuhle knihu mám ráda, ale když jsem ji četla po letech znovu, zjistila jsem že mi tam chybí víc akce :-)

čuřil
22.12.2014 3 z 5

Opět povedený McBain. Zatím jsem od něj nečetl z mého pohledu nepovedené dílo. No a "Hluchý" je hold Hluchý.

sarekaslukova
12.05.2014 4 z 5

Mám ráda detektivky, kde je hlavní lump odhalen téměř na začátku. Pak už mě vlastně nic moc nemůže překvapit. Doufala jsem, že konec skončí tak jako u většiny... vyřešením. Hmm tak nic no. Ale jinak vydařená, hezky napsaná a dost čtivá knížka.

Dumicek
05.08.2013 4 z 5

Celkem dobré čtení..Určitě to není jedna z mým oblíbených knih, ale číst se dá. Nepotěší, ale ani nezklame.Děj je plynulý a čtenář od začátku tuší, jak to vše dopadne. Chybělo tam napětí, které já v knihách zbožňuju :)

Lea
20.08.2012 4 z 5

Dlouho jsem kroužila kolem tohoto autora, až se mi konečně dostalo do ruky Osm černých koní. V krimi a detektivkách se teprve rozhlížím, takže nemám s čím porovnávat a podle toho se taky utvořil můj názor. Co se aurotovi nedá upřít, je skvělá práce s jazykem. Svým způsobem vyjadřování chytne od první stránky a bez větších škobrtnutí vtahuje čtenáře do svého města hříchů. Svět Isoly je snadno uvěřitelný, čemuž napomáhají nápadité detaily, kterých ale není v knize o tak malém počtu stran nijak přehnaně. To vše podává autor způsobem, který od knihy očekávám - nejen příběh, nepředvidatelnost, ale taky nový náhled na obyčejné věci. Když si s tímhle autor vyhraje, odpustím mu i nějaké to uklouznutí v dějové lince. Nadto nezapomíná ani upravovat tok a způsob vyprávění podle charakteru postavy, jejíž linku právě sledujeme.
Tento díl není prvním ze série detektivních příběhu o pachateli přezdívaném "Hluchý", nikdo se ale nemusí bát, že se neobejde bez informací z předchozích vyšetřování. Všechno podstatné se dozvíte mezi řádky.
Proč nedám pět hvězdiček? Zaprvé. Trochu mi vadila linie, v níž autor nahlíží do mysli Hluchého. Čtenář je pak o krok napřed před detektivy a tím se pasáže o jejich práci stávají poněkud nudnějšími. Zadruhé. Právě oněch osm černých koní si nechali policisté ujít dost lacino - nebylo moc možností, co se stane dál. Zatřetí. Předpokládám, že tato kniha není autorovým vrcholovým dílem. Směle se těším na ta další.

detektivní drsná škola

Ed McBain
americká, 1926 - 2005
2014  76%Tváří v tvář
2006  73%Nenávist
1969  83%Zabiják
2006  84%Brokovnice
2007  83%Postrach

Kniha Osm černých koní je v