moničina moničina komentáře u knih

Géniovia v krátkych nohaviciach Géniovia v krátkych nohaviciach Slavko Pregl

Skvelá kniha z prostredia slovinského gymnázia. Vtipné dialógy, zábavné a s vtipnými obrázkami, ktoré tiež pobavia. Rôznorodí profesori a študenti. Čítala som ju na základke aj na gympli a trošku sa to prostredie líšilo od nášho. Je to skôr srandovná kniha než vážna.

Slovo proměny Slovo proměny Květa Sokolovská

Odporučila mi ju spolužiačka na základke a hneď som si ju zamilovala. Škoda, že dnešné knihy pre mládež už nemajú takúto atmosféru.

Kámen v zrcadle Kámen v zrcadle Květa Sokolovská

Výborná kniha z 80.rokov zo školského prostredia, rovnako ako bola kniha Slovo premeny. Obom niet čo vytknúť, v puberte som ich milovala.

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Veľmi obľúbená kniha z čias môjho detstva, každý z nás ju musel mať. Milý, citilovo napísaný príbeh zo zaujímavého prostredia, tak odlišný od dnešných príbehov pre mládež, kde je toľko povrchnosti a niekedy až primitívnosti.

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Pekný romantický príbeh s happy-endom, aj film bola fajn i keď kniha ma bavila viac.

Monika a Marián Monika a Marián Danuta Orlowska

Výborná knižka so školského prostredia s happy - endom, ktorá patrila v čase mójho dospievania k tým najobľúbenejším z edície Čajka. Ja som tie dievčenské knihy z poľského prostredia milovala, bolo to rovnaké prostredie ako u nás.

Ľúbi - Neľúbi Ľúbi - Neľúbi Ewa Nowacka

Môj najobľúbenejší z dievčenských románov. Ale mrzel ma ten koniec, čakala som happy-end. I keď, na konci knihy je tam náznak, že možno.... Aj ja som mala viackrát zlomené srdce a takéto knihy so mnou vtedy rezonovali.

Slnečnice Slnečnice Halina Snopkiewicz

Vynikajúca knižka z čias mojej puberty. Hlavná hrdinka bola môj vzor, taká som chcela byť. Chytrá, šikovná, samostatná, nie zakríknutá ale sebavedomá, ale aj ironická a nikto si k nej nič nedovolil, lebo vždy vedela pohotovo reagovať. Celkovo polské autorky vedeli písať dobré dievčenské romány, napr. Jaworczsakova, Nowacka.

Fontána pro Zuzanu Fontána pro Zuzanu Eleonóra Gašparová

Kniha nič moc, ale film výborný.

09.04.2017 1 z 5

My ztracený holky My ztracený holky Karel Štorkán

Výborná kniha z mojej mladosti, ktorá bola aj sfilmovaná. Autorove knihy boli skvelé. A súhlasim, dnešné dievčatá asi nezaujme.

Jediná Jediná Klára Jarunková

Výborná knižka a ešte lepší dvojdielny film. Príbeh z Bratislavského prostredia, moderné dievča a sklamanie v prvej láske.