moničina moničina komentáře u knih

Konečná diagnóza Konečná diagnóza Arthur Hailey

Výborná kniha môjho detstva, sympatické postavy, zaujímavé a dojímavé zápletky. U mňa patrí k prvej trojke naj.. jeho kníh. Môžem ju stále čítať znova a znova a neomrzí ma.
Len škoda, že sfilmovanú podobu sme nikdy u nás nevideli.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Skvelá kniha, čítala som ju mnohokrát a nikdy ma neomrzí. Perfektne opísané dianie a atmosféra v hoteli, rôznorodé postavy, napínavý dej. Film, ktorý bol natočený podľa knihy však nestál za veľa.

Let do nebezpečenstva Let do nebezpečenstva Arthur Hailey

Skvelá kniha aj film, natočený v 1957, ktorý sme mali možnosť vidieť na rakúskej televízii ešte za socíku.

Teroristé Teroristé Per Wahlöö

Všetky ich knihy boli výborné, ale táto patrí k najobľúbenejšej. V príbehu boli aj úsmevné scény a irónia.

18.04.2017 5 z 5

Maják Maják P. D. James (p)

Dobrá kniha, ale motív nepresvedčivý. Ten koniec mi prišiel príliš urýchlený.

18.04.2017 4 z 5

Vánoční vražda a jiné povídky Vánoční vražda a jiné povídky P. D. James (p)

Milujem Dalglieshovky. Ale toto pre mňa bolo obrovské sklamanie.

18.04.2017 2 z 5

Rubáš pro slavíka Rubáš pro slavíka P. D. James (p)

Pre mňa najlepšia z jej kníh. A rovnako seriál tiež bol najlepší zo všetkých Dalglishoviek - príbeh, herci, atmosféra. Málokedy sa vydarí filmová aj knižná verzia, v tomto prípade sa tak stalo. Iné jej knihy sa mi zdajú byť slabšie ako boli seriály.

18.04.2017

Soukromá pacientka Soukromá pacientka P. D. James (p)

Zase dobrá detektívka s Dalglieshom. Škoda autorkinej smrti a tomu, že tento príbeh nebol vysielaný v televízii. Ale tie staršie knihy boli o čosi lepšie.

18.04.2017 3 z 5

Zlovolnost Zlovolnost Ed McBain

Na Slovensku to vyšlo pod názvom Maskovaný zločin. Polícia zase zlyhala a urobili zo seba blbých. A dobre tak aj Hluchému, konečne mu to niekto spočítal a ešte k tomu ženská, ktorú považoval iba za blbú pipinu. To muselo jeho ego ťažko niesť. A v knihe "Slyšte" mu to nandala ďalšia ženská, ktorú tiež považoval za pipinu.
Tento diel bol slabší oproti skvelým prvým štyrom dielom zo série Hluchý. Možno preto, že dej okolo Hluchého tu bol skôr potlačený a nevýrazný.

Zabiják Zabiják Ed McBain

Výborná kniha. A dej v štýle "Vraždy podľa abecedy". Ešteže to neschytala Carellova snúbenka.

18.04.2017 5 z 5

Útočník Útočník Evan Hunter (p)

Výborný dej. A policajná nemohúcnosť a neschopnosť ma pobavila. V hlavnej úlohe Bert King preukáže svoje schopnosti. Vyšlo aj pod názvom Prvá zastávka.

Uloupená hvězda Uloupená hvězda Ed McBain

Dobrý príbeh, ale tú scénu so znásilnením si mohol odpustiť, nemusel ju detailnejšie opisovať.

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Aj som si pri nej poplakala. Chudák Bert, večne sklamaný v láske.

Třikrát 87. revír Třikrát 87. revír Ed McBain

Všetky tri príbehy boli skvelé. Dva z nich dokonca sfilmované, s Bartoškom ako Carellom, ale filmy boli slabé.

Těžký prachy Těžký prachy Ed McBain

Na Slovensku vyšlo pod názvom Kráľovské výkupné. Až tak ma dej nezaujal.

Štědrý večer v 87. revíru Štědrý večer v 87. revíru Ed McBain

Milý príbeh. Scéna v klietke a tehotná žena v kancelárii boli vtipné.

Sníh Sníh Ed McBain

Skvelé, bez chyby. A tá zimná atmosféra veľkomesta vo mne vzbudila predstavivosť.

Slyšte! Slyšte! Ed McBain

Jeho posledná kniha. A veľké sklamanie. Akoby to už nebol Ed Mc Bain. Milovala som príbehy s Hluchým, ale toto bolo o ničom. Celému príbehu chýbalo niečo...taká iskra, akú mali ostatné knihy. Možno autora ovplyvnil jeho zdravotný stav v dobe kedy to napísal.

18.04.2017 3 z 5

Skládačka Skládačka Ed McBain

Výborné krimi. Avšak filmové verzie ako Colombo alebo inscenácia s Bartoškom sa moc nezdarili.

Prvá zastávka / Ako láska / Múr Prvá zastávka / Ako láska / Múr Ed McBain

Moje prvé McBainov-ky, ktoré som prečítala, mala som pätnásť. Hneď som si ich zamilovala.