Mlsnákočka Mlsnákočka komentáře u knih

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Moc krásná kniha se zajímavým nápadem, a tím je odkrývání tajemství starých houslí. Hlavní hrdinové jsou velmi sympatičtí a já jsem s velkou radostí a dychtivostí hltala každou stránku, abych se s nimi dobrala pravdy a šťastného konce.

04.03.2023 5 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Povedené dílo. Autor spojil dva detektivní případy do jedné knihy a vytvořil tak ještě zajímavější a napínavější počtení. Vy sledujete, přemýšlíte, dedukujete a srovnáváte, která postava se od té které odvíjí….. Moc se mi to líbilo.

06.02.2023 5 z 5

Hotýlek v údolí Loiry Hotýlek v údolí Loiry Helen Pollard

Souhlasím s předchozím komentářem. Také jsem knihu nedočetla. Za mě tedy vůbec nedoporučuji.

16.01.2023 odpad!

Jménem mojí sestry Jménem mojí sestry Barbora Linke

Zprvu jsem chtěla knihu odložit, jelikož ten styl psaní…. No, nevím, jak to napsat kulantně. Jako kdyby to psal žák šesté třídy. A těch zdrobnělin! :-( Nejsem zásadně proti jejich užívání, ale co je moc, to je moc. Nicméně příběh je vystavěn zajímavě a nemá nouzi o překvapení. Hrozně mi ovšem vadilo, že autorka neumí pracovat s gradací děje a všechno to tam práská bez přímé řeči a jiných mluvnických funkcí jen tak, hlava nehlava.

13.01.2023 2 z 5

Štěstí hřeje jako slunce Štěstí hřeje jako slunce Pauline Mai

Tato kniha opravdu mile pohladí po duši. Vrchovatě z ní sálá štěstí i slunce, které mě naladily už při pohledu na krásnou obálku. Štěstí, jež hledá hlavní hrdinka Carli, a slunce, které nás v různých proměnách provází italskou Florencií. Milý příběh mě zaujal už od samého začátku a horlivě jsem fandila Carli při jejím pátrání po dávném příteli jejího dědečka. Autorka je mladá, přesto však dokáže velmi přesně vykreslit charaktery postav a zahrát na strunu vašeho romantického srdíčka. Moc doporučuji.

07.01.2023 5 z 5

Záhada rukopisu Záhada rukopisu Kirsty Manning

Po přečtení Nefritové lilie jsem měla asi přehnané očekávání a Záhada rukopisu mě zas až tak nenadchla. Připadalo mně to nějak plytké a neuspořádané. Musím říci, že tady mě více bavila linka ze současnosti a vlastně až na posledních sedmdesát stran jsem byla hodně zklamaná.

03.01.2023 3 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

Knihu jsem četla v předvánočním čase a musím říci, že se mi opravdu líbila. Evie je tak sympatická a pozitivní, až to na vás přeskočí a vy si začnete uvědomovat, že vlastně takové schopnosti máte také a začnete si sami sebe více vážit. Stojí za přečtení.

29.12.2022 5 z 5

Prokletí hrobky Prokletí hrobky Gill Paul

Kniha plynula pomaleji, ale ani mi to nějak nevadilo. Dozvěděla jsem se hodně zajímavostí o objevení Tutanchamonovy hrobky i o životě tehdejších hrdinů - objevitelů. Poněkud rušivě na mě působilo rychlé přeskakování v čase třeba i v průběhu jedné kapitoly.

05.11.2022 3 z 5

Nový život Nový život Katharina Fuchs

Autorka píše velmi čtivě a i když jsem první díl četla před třičtvrtě rokem, příběh mi vyvstával před očima. Líbilo se mi zasazení děje do padesátých let minulého století a nastínění poválečné situace v tehdejším rozděleném Německu. Hlavní postavy Therese a Gisela byly sympatické a na svou dobu hodně odvážné. Velmi povedené dílo.

04.10.2022 5 z 5

Dům na pobřeží Dům na pobřeží Louise Douglas

Celkem příjemná kniha, která se dobře četla.

14.09.2022 4 z 5

Léto s vůní čerstvého chleba Léto s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Docela hezká oddychovka na prázdninové čtení. První díl jsem četla a těšila se, jak se bude příběh vyvíjet. Polly byla sympatická a vždycky mám radost, když se někdo jen tak lehce nevzdá a bojuje o své místo na slunci. Povzbudí to a nakopne.

10.08.2022 3 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Já jsem tedy nadšená! Úplně jsem zapomněla, jak Robert Galbraith (Rowlingová) mistrovsky píše. Paní spisovatelka s velkým P. Kniha mě chytla od první stránky a vůbec mi nevadilo, že má tolik stran. Četla bych klidně ještě dál... Líbilo se mi, jak Robin vyspěla a z vyplašené, chyby dělající brigádnice, se vypracovala na spolumajitelku detektivní kanceláře a Strikovu neocenitelnou parťačku. Jejich vztah se vyvíjí přesně podle mého gusta. Za mě velká poklona a zatím nejlepší díl série.

31.07.2022 5 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Kniha mě velmi zaujala už od samého začátku, i když jsem si zprvu podle obálky myslela, že jde o přeslazený ženský románek. Paní v knihkupectví mě ale rychle vyvedla z omylu a navedla mě, abych neváhala...
Je to opravdu strhující a velmi dobře vystavěný příběh ve dvou časových rovinách: Éliane, jako pařížské špionky a Remy, obchodnicí s historickým oblečením. Často mě až mrazilo z toho, kam až může člověk zajít, aby ve jménu znovunabytí svobody a poražení nenáviděných nacistů ochránil vzácná umělecká díla, sebe i svoji rodinu.
V poznámce autorky mě velmi zaujalo, že Rose Vallandová byla skutečnou hrdinkou, která se zasloužila o záchranu spousty vzácných obrazů a vedla podrobné záznamy o jejich krádežích nacisty. Po válce se zasloužila o to, aby se ztracené obrazy navrátily ke svým majitelům.

08.06.2022 5 z 5

Vinařova žena Vinařova žena Kristin Harmel

Čtivá a napínavá kniha z období 2. sv. války. Velmi kvituji, že anotace neprozrazuje skoro nic a vše se dozvídáme postupně s Liv.

01.05.2022 4 z 5

Esterčini otcové Esterčini otcové Hana Radulić

Právě jsem dočetla a nemám slov... Mistrně napsaná kniha, která si mě získala od první stránky. Tak těžké téma o utrpení Židů za války a složité dilema obou Esterčiných otců mně vhánělo slzy do očí pořád a pořád. Už to, že se část příběhu odehrává v Čechách a osud lidických obyvatel známe všichni, mě neskutečně dojímalo, vždyť to bylo tady, blízko nás. Chorvatská autorka odvedla vynikající práci a získala si můj obdiv. Dala bych i deset hvězdiček *.

27.04.2022 5 z 5

Pekárna plná života Pekárna plná života Ruth Kvarnström-Jones

Knihu jsem četla ihned po Pekárně s vůní skořice, a ta se mi tedy líbila více. Nicméně hezký příběh a pokračování Lovisina úsilí o prosperování její pekárny mě usadil ke knize a četla jsem se zaujetím až do konce. Líbila se mi předvánoční atmosféra i soudržnost tamních spoluobčanů. Jen se mi zdál trochu useknutý konec s oslavou pro Algota. Tolik příprav a nakonec hrk brk a bylo to... Tož tak.

21.04.2022 4 z 5

Pekárna s vůní skořice Pekárna s vůní skořice Ruth Kvarnström-Jones

Velmi příjemná, hezky napsaná kniha ze švédského prostředí, které zase tak moc neznám. Hlavní hrdinka Lovisa buduje svoji pekárnu, bojuje o ni a zápasí s láskou. Už mám koupený druhý díl a těším se na pokračování.

29.03.2022 5 z 5

Nefritová lilie Nefritová lilie Kirsty Manning

Zpočátku mně dělalo problémy se začíst, ale jak příběh postupně plynul, nemohla jsem se od knihy odtrhnout. Velmi zajímavé prostředí Šanghaje a pátrání po tajemství z minulosti mě velmi bavilo. Zase úplně jiný pohled na události 2. sv. války na jiném kontinentu.

26.02.2022 4 z 5

Co stálo ve hvězdách Co stálo ve hvězdách Catherine Isaac

Ano, tato kniha je odpočinková, ale člověk si přece takové knihy vybírá sám, když má potřebu se odreagovat. Nicméně je psána velmi krásným stylem. Autorka má dar používat nevšední slovní obraty a umí také skvěle vystihnout psychologii jednotlivých postav. Hlavní hrdinové jsou sympatičtí a uvěřitelní, nic není přemrštěné. A když k tomu všemu připočítáte poutavou atmosféru malebných italských městeček a západů slunce nad jezerem, vaše romantická duše dozajista zaplesá.

24.01.2022 5 z 5

Konec léta Konec léta Anders de la Motte

Tak tohle bylo hodně napínavé! Anders de la Motte dokáže perfektně rozehrát příběh, přidávat zápletky a přitom vás dokonale zmást. Nedokázala jsem přestat číst, abych se rychle dobrala pravdy. A tak nějak jsem uhodla, jak to asi bylo. Skvělá kniha, jako ostatně všechna roční období.

21.01.2022 5 z 5