Mlsnákočka Mlsnákočka komentáře u knih

Dvě hrsti života Dvě hrsti života Katharina Fuchs

Velmi krásná, výpravná kniha, plná válečného utrpení, ale i naděje a lásky. Musím říct, že stále vstřebávám hrůzy války a jsem šťastná, že my a naše děti nic takového nemusíme zažívat. Kniha ve mně bude ještě dlouho doznívat a hned tak na ni nezapomenu.

16.01.2022 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Z této knihy jsem tedy zklamaná. Sama spisovatelka v poděkování uvedla, že si myslela, že napsala svoji druhou nejhorší knihu. A já s ní souhlasím. Kniha o Japonsku měla přece takový potenciál! Klouzání po povrchu, absurdní "namlouvání" a v neposlední řadě nesympatický Gabe... Ne, opravdu už se mi nechce číst o tom, jak se někomu zrychluje tep při letmém dotyku na vnitřní straně zápěstí a vlhnou rty při pohledu na arogantního chlápka... Těšila jsem se na víc.

01.01.2022 1 z 5

Přichází bouře Přichází bouře Maria Adolfsson

Výborná a napínavá detektivka se sympatickou vyšetřovatelkou Karen Eikenovou Hornbyovou se mi hodně líbila. Dobře promyšlený příběh, severská atmosféra a taky strach o hlavní hrdinku mě ke knize připoutaly tak, že jsem se od ní nemohla odtrhnout. Rozhodně se poohlédnu i po dalších knihách této skvělé autorky.

18.10.2021 5 z 5

Knihkupectví ztrát a nálezů Knihkupectví ztrát a nálezů Susan Wiggs

Příjemná, romantická kniha se sympatickými hrdiny a téměř pohádkovým knihkupectvím, ve kterém by snad chtěla pracovat nejedna z nás... Susan Wiggsová umí krásně vykreslit charaktery postav a má smysl pro detail. Líbily se mi i citáty z autentických děl.

12.09.2021 5 z 5

Nebe nad Kilimandžárem Nebe nad Kilimandžárem Leah Bach (p)

Kniha je dobrodružná, celkově bohatá na děj, a to se mi líbí. Zároveň jsem se dozvěděla hodně zajímavých informací o Africe z konce 19. a počátku 20. století. Moc hezké bylo přátelství obou sestřenic a taky bych vyzdvihla mistrně vykreslené rodinné vztahy v domě prarodičů Charlotty.

01.08.2021 4 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Krásná kniha, i když smutná. Bylo mi malé Alice velmi líto a hodně jsem to s ní prožívala. Autorka dobře vystihla tehdejší "zlatou mládež" a náhled do vyšší společnosti té doby.

03.06.2021 5 z 5

Tajemství italské vily Tajemství italské vily Caroline Montague

Moc krásně napsaná kniha, jedna z nejlepších s tématem 2. světové války.

15.05.2021 5 z 5

Chladný den pro vraždu Chladný den pro vraždu Dana Stabenow

Zpočátku jsem se do knihy nemohla začíst - trochu mě nudila a taky tam bylo hodně postav, které se mi pletly a nebylo dostatečně vysvětleno, o koho se jedná. Pak ale kniha dostala spád a už se to četlo samo.... Moje druhá kniha od této autorky, a určitě ne poslední.

23.04.2021 4 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Pohodová a oddechová kniha protkaná pařížskou romantikou. Bezva parta, která se tam sešla, žádné intriky a nenávist, ale laskavost, přátelství a samozřejmě láska. Moc hezké pohlazení po duši. Jako bych si znovu prožívala těch pár dnů strávených s dcerou brouzdáním pařížskými ulicemi a návštěvami podobných cukráren se spoustou neskutečně barevných zákusků a dortíků.

14.04.2021 5 z 5

Počkej na mě v Paříži Počkej na mě v Paříži Kristin Harmel

(SPOILER) Tuto knihu jsem nějak špatně odhadla a čekala něco úplně jiného. Ona se zpočátku tváří jako zamilovaný románek a hlavní hrdinka jako naivní, trochu rozmazlovaná panička, ale válka vykoná svoje. Dlouho, opravdu dlouho, se mi nestalo, aby v knize zemřeli oba hlavní hrdinové. Natož v příběhu, který velmi dramatické události popisuje se zjevnou naivitou či zjednodušením.

23.03.2021 2 z 5

Pod karmínovým nebem Pod karmínovým nebem Elizabeth Haran

Knihy o Austrálii mám ráda a Elizabeth Haran o ní umí dobře psát. Její vyprávění jsou poutavá, citlivá a bohatá na děj. Maggie musela ujít velký kus cesty, než se jí splnil její sen.

04.03.2021 5 z 5

Jarní oběť Jarní oběť Anders de la Motte

Skvělá kniha. Napínavé vyprávění, poutavý děj a zašmodrchaný konec. Opravdu téměř do poslední stránky nevíte, jak to vlastně bylo. Thea také skrývá jakési podivné tajemství, a tak čtete, čtete a čtete, dokud to neodhalíte. Autor krásně rozehrává charaktery postav, ale dopředu nic neprozrazuje. Už jsem četla Zimní oheň a těším se na Konec léta.

20.02.2021 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Moc hezká kniha s velmi barvitým příběhem i tajemstvím, které je odkryto až na konci knihy. Líbilo se mi, jak autorka vylíčila charaktery jednotlivých postav a držela se jich až do samého konce. (Tak se např. z nezdárného syna nestal najednou kladný hrdina...)
Hlavní postava Posy je laskavá, moudrá a šlechetná dáma, kterou si musí každý zamilovat a spoustu jejích rad do života si budu nadlouho pamatovat.

14.01.2021 5 z 5

Růže a čokoláda Růže a čokoláda Teresa Simon (p)

Pěkná, dějově bohatá kniha, ve které se objevuje i napětí a samozřejmě dobrý konec. Bonusem jsou na závěr všechny ty dobré recepty, podle kterých určitě něco připravím.

21.11.2020 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

Výborný a napínavý příběh o drsném životě na severu. Je vidět, že spisovatelka Aljašku velmi dobře zná a její popisy krajiny, zálivů, ledových bouří i náročné práce lovců krabů jsou tak detailní a uvěřitelné, že vás to připoutá ke knize a nepustí, dokud se nedoberete konce a nebudou zodpovězeny všechny vaše otázky. V příběhu není opravdu nic přikrášleno, přesto jde o velmi silnou a krásnou knihu, kterou si určitě zase jednou přečtu.

16.11.2020 5 z 5

Osvobození Osvobození Imogen Kealey

Z této knihy mám rozporuplné pocity. Podle anotací má jít o strhující příběh jedné z největších hrdinek 2. světové války Nancy Wakeové, řečené Bílá myš. Nesedl mi styl vyprávění ani hlavní hrdinka. Neztotožnila jsem se s ní. To by se u knihy nemělo stát. Celé mně to přišlo jako převyprávění nějakého příběhu bez kouska citu a emocí. Ráda bych dala více hvězdiček, ale vůči ostatním knížkám by to nebylo fér.

28.10.2020 3 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Chtěla jsem si připomenout atmosféru slunného Řecka a to se povedlo. Krásné vykreslení řeckých ostrovů, taveren, dobrého jídla, slunce, tyrkysového moře, odvážných rybářů a v neposlední řadě úžasných Řeků, mě skutečně vrátilo do mého milovaného Řecka. Samotný příběh tak trochu /nebo spíš hodně/ klišé.

21.09.2020 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Zajímavě podaný příběh skutečné lodi Lusitania, který se stal před více než sto lety. Baví mě tyto knihy a doznívají ve mně tím způsobem, že si o daném tématu přečtu všechny dostupné informace.

13.09.2020 5 z 5

Léto v Paříži Léto v Paříži Sarah Morgan

Pěkně napsaná a čtivá kniha na léto. Nenáročná, oddychová, s nádechem pařížské romantiky. Obě hrdinky byly sympatické a s přesným vykreslením charakteru. Něco takového jsem zrovna potřebovala a bavilo mě to.

10.08.2020 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Je zde hodně pochvalných komentářů, ale mě tato kniha moc nenadchla. Manželé mně přišli neskutečně nesympatičtí, děj předvídatelný a hned od začátku jsem věděla, o co tam jde a kdo je pachatel.

29.06.2020 3 z 5