MišusWinner MišusWinner komentáře u knih

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Tahle kniha je asi nejvíc rozdílná oproti filmu. Také mě bavila ještě víc než díly předtím. Tak jak jsem mela pocit že minulý díl přestává být "pohadka" tak tento díl knihy bych řekla ze už je opravdu takový přelom že se z pohádky pro děti stává temnější dějství pro mladší dospělé. Dějství už je víc poutavé a i když jsem film znala a věděla co ma přijít tak me kniha velice překvapila skvělými detaily, které ve filmu chybí.

08.05.2021 5 z 5

Vraždy podle abecedy Vraždy podle abecedy Agatha Christie

Druhá kniha kterou jsem od autorky četla, první nic moc ale tahle super. Konečné rozuzlení jsem úplně nečekala. Měla jsem trochu jinou představu. Ale o tom to je, když už si myslíte že to víte tak jste na omylu.

23.08.2022 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Moje první kniha od autorky a úplně jsem si ji zamilovala. Knihu jsem četla jedním dechem. Nemohla jsem se odtrhnout, stále jsem byla zvědavá co se dál stále. Seriál byl celkem dobře udělaný akorát bych dala možná trochu jiné obsazení herců a více bych se držela knihy. Knihu rozhodně doporučuji všem přečíst, stojí za to.

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Po shlédnutí filmu jsem si řekla že si přečtu i knihu. Vždy se říká kniha je lepší než film a je tomu i tady. Prvních několik stránek nic moc ale pak to byl výbuch. Opravdu jsem se zasmála. Nedoporučuji číst například v čekárně u lékaře, když vybuchujete smíchy.

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

První díl knihy je úplně jiný než tento. V prvním díle jsem si říkala že má sice Kim za sebou hodně drsnou minulost ale představovala bych si aby nebyla tak strohá a nepřátelská. V tomhle dílu bych řekla že se ukázalo že je taková schválně aby se z minulosti nezhroutila. Je mi víc sympatická a moc se těším na další knihu s ní.

16.04.2021 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Poslední díl nejlepší, napínavý, smutný, dojemný. Děj mě úplně pohltil, nemohla jsem se odtrhnout. Oproti filmu veliké změny, hodně rozdílů.

03.02.2022 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Když jsem začala číst tuhle knížku tak už jsem si děj z filmu moc nepamatovala narozdil od předešlých dílů, které jsem viděla tolikrát dokola. V téhle knize jsem mela velice smíšené pocity. Jakmile do Bradavic dorazila Umbridgeova a zacala vše měnit tak jsem soucitila s postavami v knize a byla jsem mrzuta. Když později jedna z postav umře, byla jsem velice smutná. Děj sám o sobě velice poutavý a byla jsem napnuta co bude zase jiné oproti filmu co jsem si z něj lehce pamatovala a mohla porovnat.

01.08.2021 5 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Od první strany jsem věděla že kniha se mi bude líbit. Kim je mi sympatická v tom že se nenechá ničím odradit a prostě si stojí za svou a věřím že to je její minulostí. Když jsem četla knihu tak jsem byla úplně pohlcena a strašně napnuta jaká tajemství tam všichni skrývají. Líbí se mi jak autorka vás uvede do pokušení že už asi víte kdo je vrahem. Na konci je velké rozuzlení které vám totálně vyrazí dech. Určitě si od autorky přečtu další knihy.

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

Ani jsem nevěřila kolik je toho v knize jinak než ve filmu. Ať už jsem něco očekávala tak přišla změna. První dva díly byly sice skvělé ale tento díl bavil zatím nejvíc. Už to není taková "pohadka" pro děti.

16.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Knihu jsem četla hned jakmile vyšla a teď dávaly filmy tak jsem si řekla ze si knížky přečtu a pak kouknu na filmy. Tento díl filmu nebyl pro mě už moc zajímavý asi tím ze další díly byly podle mě lepší tak jsem od knížky moc nečekala. Velice mě to ale překvapilo jak mě kniha vytáhla do děje.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha se mi dostala od kamarádky a vůbec jsem nevěděla že je to zfilmovane. Když jsem zjistila ze je to sci-fi a o budoucnosti tak si říkám "no tak tohle mě bavit nebude" ale při prvních pár stránkách jsem se spletla. Kniha mě úplně pohltila a ja nemohla přestat číst. Někdo musí mít velkou fantazii něco takového vymyslet, všechno bylo tak promyšlené. Mrzí mě akorát že ke konci bylo tolik smutku, čekala bych že to dopadne lépe. Už se těším na druhou knihu.

16.10.2021 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Děj se mi velice líbil, akorát konec jsem čekala trochu jiný. Film který jsem si pak pustila mě už tolik nezaujal.

Honzíkova cesta Honzíkova cesta Bohumil Říha

Jedna kniha k mého dětství. Je moc pěkná a ráda jsem si zavzpomínala na dobu kdy mi ji četla mamka před spaním.

16.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Knížka se mi moc líbila, bavilo mě porovnávat rozdíly oproti filmu a čekala jsem co tam bude dál jiného. Už se těším jak si přečtu další díly.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Čekala jsem od toho asi více. Ale jinak se mi kniha líbila, závěr jsem vůbec nečekala a dost mě to překvapilo jak se to vše odehrálo. Film se mi vůbec nelíbil, dívat se jak je hlavní postava neustále opilá a moc mi na ni ani neseděla podle knihy. Představovala jsem si to jinak.

16.04.2021 4 z 5

Hadrový panák Hadrový panák Daniel Cole

Velice pěkná kniha. Jakmile jsem začala číst, bylo mi jasné, že je to kniha pro mě. Stále jsem si říkala jak je možné že je vrah pořád o krok napřed a rozuzlení mě dostalo. Jen mi trochu vadí úplný konec, kde bych brala lepší ukončení děje.

18.07.2023 5 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Mám ráda serialy Poirota i Christie ale tahle knížka mi vůbec nesedla. Vůbec jsem se nějak nemohla začíst, přemýšlela jsem jak se vlastně dej odehrává a při rozuzlení jsem byla zmatená. Asi je pro mě lepší to vidět takové příběhy než je číst.

16.04.2021 3 z 5

Naprostá bomba. Jakmile jsem začala číst tak me to pohltilo, vybavovaly se mi některé scény z filmu. Kniha samozřejmě zase lepší. Bohužel konec knihy smutný.

06.09.2021 5 z 5

Sběratel kostí Sběratel kostí Jeffery Deaver

Naprosto úžasná kniha. Ano je to thriller, někdy mě šel mráz po zádech ale i tak jsem to hltala. Rhyme je naprosto neuvěřitelný detektiv a vždy jsem byla napnuta co zjistí a jestli to stihne. Nemohla jsem se odtrhnout a vřele doporučuji. Jsem zvědavá na celou sérii Rhyme.

Koloušek Koloušek Jana Bernášková

Dostala jsem knihu, a jsem příjemně překvapená. Velice hezky se mi to četlo, Lucii jsem si představovala jak Janu. Jen konec je trochu smutný a hodně se nad tím člověk zamyslí. Určitě se pustím do dvou předchozích knížek.

12.08.2023 5 z 5