Mistylady Mistylady komentáře u knih

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

Když spojíte krásného, bohatého milionáře se zlomeným srdcem s bývalou architektkou, která po sexuálním obtěžování v práci dala výpověď a stává se novou chůvou jeho malé dcerky, dostanete skvělý romantický příběh.

Jenže to by se práce chůvy nesměla odehrávat na jachtě na moři a Josie by nesměla mít panicky strach z uzavřeného prostoru a lodí.

Josie si plánuje skvělou budoucnost v architektonické firmě, už se vidí na postu budoucí spolumajitelky firmy, když do jejich plánů zasáhne slizký šéf, který v Josie vidí jen ozdobu firmy, ženu bez mozku, ale s krásným pozadím. V záchvatu vzteku dá Josie výpověď, což hraje do noty její kamarádce, která má agenturu, zajišťující práci chůvám. A protože se jí nedaří sehnat chůvu pro jistého milionáře a Josie je zrovna bez práce a potřebuje změnu prostředí, slovo dá slovo a Josie odlétá do Francie. Jakmile na letišti pozná Xaviéra, pochopí, že bude mít co dělat, aby odolala přitažlivosti, co k němu cítí. A i Xavier není vůči nové chůvě imunní.

Pro mě skvělá kniha, jedna z těch lepších tohoto roku. Sice trochu klišé chůva a milionář, ale bylo to tak skvěle napsané, že se to četlo samo. Celý kniha je v lehkém tónu, sálá z ní pohoda, dovolená, léto, jídlo, památky, až máte chuť zajít na letiště a koupit si letenku směr Středozemní moře.

04.09.2022 5 z 5

Příběh slunečnice Příběh slunečnice Miriam Blahová

Tak mám dočteno a nevím, kde začít. Jestli je tohle autorčina prvotina, naprosto nechápu, kam ještě by se dál mohla posunout s další tvorbou. Tohle totiž bylo naprosto dokonalé. Odskočení od mého obvyklého žánru se vážně povedlo. Už dlouho se nestalo, že by mě nějaká kniha tak bavila, že bych si šetřila stránky a nechtěla knihu dočíst. Jsem nadšená a jdu jí hned doporučit na čtení dalším lidem.

I když normálně knihy o válce vůbec nečtu a tohle téma nevyhledávám, tady byla válka jen okrajově, jako doba, do které byl příběh zasazen a i když ovlivňovala životy lidí v knize, tak se mi to četlo moc hezky. Prolíná se tu příběh ze současnosti s vyprávěním milostného příběhu z období vojny. Jsme svědky přerodu sebestředné, sobecké holky v citlivou, milou a dospělou ženu.

Autorka má neskutečný talent, dokáže vyprávět tak poutavě, že se prostě nechcete rozloučit s postavami ani po dočtení knihy.

26.03.2024 5 z 5

Letní vzplanutí Letní vzplanutí Petra Martišková

Ach. Tohle se tak krásně četlo.
Díky za možnost být zase jednou puberťačka, znovu prožívat první lásku, první pusu, první zklamání a bolest. Soutěžit s dětmi v táborových hrách a večer s nimi sedět u ohně, poslouchat tklivé zvuky kytary a zpívat táborové písně.
Kniha měla úplně všechno. Záporného a kladného hrdinu, protivné zlé holky a taky úžasné malé dětičky, nadšené táborem a vším s ním spojeným.
Když sahám po knize od této autorky tak vím, že nebudu zklamaná.

07.12.2022 4 z 5

Fake Fake Kylie Scott

(SPOILER) Áááá bože, tohle bylo čisté utrpení.

Nebavilo mě to, usínala jsem u knihy, tohle pro mě bylo velký špatný.
Kylie Scott miluji, její serie Stage Dive je božská, ale tohle? To psal snad někdo jiný. A nebo to bylo překladem, to nemůžu posoudit.
Ale věty byly strašně složité, těžkopádné, některé jsem musela číst víckrát za sebou, aby mi dávaly nějaký smysl, některé mi přišly trapné, u něčeho jsem se sice smála, že tohle snad nemůže nikdo napsat.

Příklad č.1:
Postel?" zeptal se a ztěžka oddechoval.
Přikývla jsem.
"Tvá je větší."
Chodbou do mého pokoje, nesl mě. Nepromarnit ani vteřinu. Dopadla jsem zády na matraci...
(Mě osobně by věta - Nesl mě chodbou do mého pokoje, abychom nepromarnili ani vteřinu - přijde snáz čitelná)

Příklad č.2:
Tupá hlava jeho ptáka se nasměrovala na můj otvor - tupá hlava? jako že má úplně blbý pen*s? :D Jestli tohle mělo navodit nějakou erotickou atmosféru, tak po téhle větě to celou náladu úplně zabilo :D

Příklad č.3:
To, jak mě Patrik zaš*kával do matrace, byl čistě živočišný instinkt. - No comment :D

Tak od 60% se to trochu zlepšilo, kniha dostala trochu spád, ale za mě tohle byla až tak moc slow burn, až mě to 4x uspalo.

Patrick se na začátku knihy skoro nevyskytoval. Pořád odcházel, byl jinde než hlavní hrdinka, pořád klopil oči atd. Jako by v té knize ani nechtěl figurovat, což chápu :D Taky jsem s tou knihou chtěla seknout, několikrát, ale když mi @knihomolkaloves řekla, že se mi bude klanět, když udělám koláž, tak jsem musela vydržet. Koláž je u mě na instagramu @kolackovamarketa.

Absolutně nechápu, že má kniha takový ohlas. Kdo u ní taky trpěl, hlaste se

15.11.2022 2 z 5

Hra s ohněm Hra s ohněm L. J. Shen

Jako každá kniha od L.J.Shen i tahle byla úžasná. Romantická linka byla perfektní, ani slow burn, ale ani rychlé zamilování během dvou stránek. Prostě perfektně vyvážené. Nemám připomínku vůbec k ničemu, líbily se mi jak hlavní postavy, tak i vedlejší byly moc povedené. Knížka mě dokázala udržet v napětí po celou dobu, vždycky se objevilo něco, co jí posunulo zase na lepší úroveň.
West je miláček. Pohřbívá hluboko v sobě všechny city, myslí si, že si nezaslouží dobro a lásku, a podle toho se i destruktivně chová. Jezdí jako blázen, bojuje v aréně a absolutně mu na ničem nezáleží. Nikoho si nepustí k tělu. Až jeho ledovým krunýřem pronikne dívka, která se skrývá před světem. Ta, která se snaží být pro svět neviditelná, se stane jeho jediným viditelným bodem ve světě, který pro něj nic neznamená. A Grace, stejně jako fénix, povstane z popela.

15.01.2022 5 z 5

Troufalá vášeň Troufalá vášeň Penelope Douglas

(SPOILER) Už když jsem to četla poprvé v originále, tak se mi to moc líbilo. A i po letech se to nezměnilo.

Jordan je ve svých 19 letech neuvěřitelně vyspělá s rozumem dívky, která si v životě prošla hodně složitými věcmi. Život se s ní nemazlil a její první přítel se k ní nechoval úplně nejlíp. I teď nemá přítele, na kterého by se mohla spolehnout. Cole místo povinností vyznává zábavu a po posledním maléru, kdy je vyhodí z bytu, se musí přestěhovat k jeho otci domů, protože na další nájem nemají peníze. Jordan to není moc po vůli, nerada obtěžuje a slíbí sama sobě, že hned jak to půjde, odstěhuje se. Zatím se aspoň snaží v domě pomáhat a vařit. Dělá vše i za Cola, který se doma moc nezdržuje. Pikovi se začne líbit, že se vrací do tepla domova, který Jordan udržuje. A to není to jediné, co se mu líbí. Ta chemie mezi Pikem a Jordan z knihy úplně tryská. Dovolí si oba podvolit se té přitažlivosti mezi nimi poté, co se s Jordan Cole rozejde? Je skoro 20 letý věkový rozdíl mezi nimi něco, co nedokáží překonat nebo hodí předsudky za hlavu?

Já tu knihu miluji. Sama jsem měla vztahy s větším věkovým rozdílem, takže naprosto chápu všechny obavy, které měli. Nejhorší je, když se člověk začne ohlížet na to, co by na to řekli ostatní, místo aby poslouchal své srdce.

26.03.2024 5 z 5

Struny srdce Struny srdce Melanie Moreland

Ach, tohle byla tak nádherná knížka, plna citu, něžnosti, lásky, vřelosti.
Nečekejte žádnou velkou zápletku, od začátku do konce je to celé o velké lásce. Tohle jsem potřebovala po těch příšernostech, co jsem poslední dobou četla.
Říká se, nesuď knihu podle obalu (za připomenutí děkuji Klárce)a tady to platí stonásobně. Obálka se teda hodně nepovedla, ten muž na ni mně osobně přijde spíš slizký než vzrušující, ovšem hlavní hrdina v této knize se tomu na obálce vůbec nepodobá. Logan splňuje vše, co bych od muže chtěla. Je chytrý, něžný, vtipný, nepodléhá názorům svého okolí, svou lásku projevuje hned a nic nezatajuje, ovšem v soukromí ložnice dokáže tohle vše odhodit a je vášnivý, drsný, posedlý touhou. Jako muzikant hraje v metru pro jednu smutnou dívku, která kolem něj každý den prochází. Snaží se jí svou hudbou zpříjemnit den. A Charlott, která celý život zasvětila touze učinit své rodiče šťastné, se každý den těší, až po dlouhém dni v práci přijde do metra a bude naslouchat hudbě, která dělá zase šťastnou ji.

20.06.2022 5 z 5

Hejno havranů Hejno havranů Kate Stewart

Páni. PÁNI!!!
Po dlouhé době opět knížka, která mě nenudila, od které jsem neutíkala, kterou jsem četla do tří do rána a pak se přemlouvala, abych si ještě kousek nechala na další den. Nemůžu najít slova, kterými bych popsala, jak skvělá knížka to byla. A to jsem jí ze začátku moc nechtěla číst, podle obálky a názvu jsem to tipovala na fantasy a moc mě to nelákalo.
A o co míň zajímavá je obálka, o to lepší je obsah. Přirovnala bych jí k serii Royalové od Erin Watt mixnutou výstřední Amo Jones.
V knize nechybí milostná zápletka a to hned s dvěma muži najednou, je tam tajemství, napětí, bolest, láska.
Mohla bych tu popisovat postavy, charaktery, děj, ale tím bych vás jen zdržovala.
Od prvního písmenka do posledního je to něco, co si musíte přečíst sami. Doporučuji naprosto všem.
S 9. listopadem od Hoover je to zatím to nejlepší, co jsem letos četla.
No a protože otevřené konce nemám ráda, v dalších dílech už pokračuji anglicky.

30.04.2022 5 z 5

V pasti V pasti Lydia Strong

A mě zase přijde, že to, jak se k sobě chovali, se tam perfektně hodilo. Myslím, že Jered tím chováním chtěl dosáhnout toho, aby si Simon uvědomil, co cítí a co chce. Nemohl na něho od začátku jít v rukavičkách a dělat ťuťu ňuňu. Knížka je super, jako všechny ostatní, přečtená za odpoledne :) Konec mi byl líto, ale hodil se tam. Taky doufám, že to ještě bude mít nějaké pokračování a i kdyby ne, tak to bylo super.

09.05.2021 5 z 5

Končí sa to nami Končí sa to nami Colleen Hoover

Dlouho jsem si myslela, že bude mít knížka druhý díl, ale pak ten konec vzala na pár stránkách celkem hopem :D Krásná knížka s citlivým tématem, které je moc hezky zpracované. Colleen je prostě jednička.

06.07.2018 5 z 5

Sedmé nebe Sedmé nebe Adriana Michálková

Zase jednou hodně dobrá knížka. Ve dvě v noci jsem se musela přemlouvat, abych šla spát, jinak ráno nevstanu :D Už aby bylo pokračování, jsem napnutá jak trenky :D

09.04.2018 5 z 5

Příběh akvamarínu Příběh akvamarínu Miriam Blahová

Příběh akvamarínu byl úplně jiný než autorčina první kniha.
Děj se odehrává v blízkosti mého rodného kraje, takže mi opět přirostl k srdci.
Je vyprávěn z pohledu obou aktérů, prolínají se zde dvě časové osy.
Z Jasmíny, na začátku stydlivé a tiché dívky se postupem času stává neuvěřitelně silná žena, která se konečně přestane ohlížet na druhé a začne si plnit své sny. Cesta k nim je plná překážek, slz, bolesti, strachu, ale taky je naplněná láskou a plná milých setkání s úžasnými lidmi.
Joachim, který přichází do současnosti z minulosti, je prostý dřevorubec. Přesně takhle si představuji naše předky. Skvěle vykreslená atmosféra chudých lidí, pro které je dřina v lese dennodenním chlebem.
Napsala bych toho o knize spoustu, ale to už bych trochu vyzrazovala děj. Snad jen, že jsem celou dobu čekala jiný konec. Chápu, že to dopadlo, jak to dopadlo, konec je úžasný, přesto romantická dušička ve mě byla trochu smutná. Ale i to ke knize patří a vlastně by se tam jiný konec ani moc nehodil.

26.03.2024 4 z 5

Nespoutaná Aljaška Nespoutaná Aljaška K. A. Tucker

Hluboký příběh o tom, že někdy je třeba překonat svou hrdost a pýchu a udělat to, co máme. Protože v okamžiku, kdybychom chtěli něco uskutečnit, už taky může být pozdě.
Příběh o drsné přírodě Aljašky, houževnatých lidech a jedné rozmazlené slečince, která se rozhodne přijet navštívit svého nemocného otce.
Otce, který jí jako malou nechal odejít s matkou pryč z nehostinné Aljašky a který jí celý život zanedbával. Hořkost, kterou vůči němu cítí, se pomalu začne vytrácet, když pozná jeho život a zjistí, že jí i matku nikdy nepřestal milovat.
A zarostlý Yetti, který je jedním z pilotů v otcově společnosti, na tom má velký podíl. Učí ji poznávat skrytou krásu Aljašské přírody a taky skrytou krásu jí samé. Navenek drsňák, uvnitř však citlivý muž, který chce jen její dobro.

26.03.2024 4 z 5

Když jsme si věřili Když jsme si věřili Sarina Bowen

Miluji knížky Sariny Bowen. Nebojí se ukázat palčivá témata dnešní společnosti. Již první knihou "Když jsme se poznali", kde se věnovala dívce na vozíčku a tématům s tím spojeným, mě dostala.
V této knize je pro mě tím tématem stejné právo ženy na svobodný, nevázaný život jako mají muži.
Když si žena užívá společnosti mužů a nechce se vázat, je to dě..a, šl.pka atd. Když muž střídá partnerky, je to machr, hřebec a ostatní muži ho uznávají jako největšího borce.
A tak tady autorka vzala dívku, která vyznává nevázaný sex a muže, který je stále panic a spojila je dohromady skvělým příběhem.
Bella je sebevědomá mladá žena, která ví, co od života chce. A zrovna teď je to spousta, spousta sexu. Nechce se vázat, jen si užívat. Jako manažerka hokejového týmu má z čeho vybírat. Při návratu z jednoho večírku, potká na schodech smutného a zdrceného Rafa. Ten plánoval velkolepou noc se svou, teď již bývalou, přítelkyní. Bella ho vezme k sobě na pokoj a při utěšování, diskutování a popíjení, se jim to trochu zvrtne.
Rafe se stydí, a tak se Belle vyhýbá. Až do chvíle, kdy ji najde před vchodem domu místního bratrstva. Někdo Belle ublížil. A to nejen v tu noc, ale i činy, které následovaly. Ponížená a smutná Bella se uzavře nejen do sebe, ale i ve svém pokoji. Přestane chodit na přednášky, na jídlo a stýkat se s kamarády.
A to slušně vychovaný Rafe nemůže nechat jen tak. Pomáhá ji dát se znovu dohromady, pomalu ji opět zapojuje do studentského života a snaží se, aby to zase byla ta sebevědomá, úžasná holka jako dřív.

16.08.2022 4 z 5

Divoký princ Divoký princ Meghan March

Jako vždy mě Meghan nezklamala. Už dlouhou dobu patří mezi mé top autory.

Mount trilogy mě absolutně dostala a Savage trilogy za ní nebude pokulhávat. Nevím, jak to autorka dělá, ale jak začnete číst, tak se zastavíte až na konci. Má neuvěřitelný dar psát tak čtivě, že si prostě říkáte "ještě jednu kapitolu" a najednou je konec a vy víte, že musíte hned začít další díl, abyste věděli, co se doprčic děje.
Postava Temperance se objevila už v Mountovi, a přesto, že všichni říkají, že pokud jste tu předchozí trilogii nečetli, nic se neděje, tak já s tím až tak nesouhlasím. Objevují se tam postavy z předchozí trilogie a prostě se mi to čte líp, když vím, o koho jde a jakou roli má.

Temperance je výkonná ředitelka destilerky Seven siners. Celý život si jde za svým a nenechá se strhnout zpět do minulosti. Ví, že stačí krok vedle a opět bude ta bezvýznamná nicka z mokřad, jak o ní říkal její otec. Proto zabouchla dveře za svými sny a touhami a od rána do večera se věnuje práci. Její další pracovní schůzka ji zavede do podivného podniku, kde popustí uzdu své fantazii a dovolí si na maličký okamžik pootevřít dveře zakázaným touhám s tajemným mužem, kterého tam potkala. Nedokáže na něho zapomenout a tak se tam ještě jednou vrátí. A události naberou nečekaný spád, protože otevření Pandořiny skříňky sebou vždy nese následky.

16.08.2022 5 z 5

Hříšná noc Hříšná noc Elle Kennedy

Nepotřebuje zvraty, dramata a hrubá slova, aby dokázala vyprávět poutavý příběh. I ta erotika v jejím podání je jemná a něžná, ale pekelně vzrušující.
Skyler je hodná holka. U studia psychologie chodí do práce, nechodí na večírky, nemluví sprostě a na randění nemá čas. Při pohledu na Gage však na hodnou holku rychle zapomene.
Gage, bývalý zápasník MMA a majitel exkluzivního nočního klubu, je žhavější než samotné peklo. Jenže nepěstuje vztahy a ví, že Sky naopak není dělaná na nezávazný sex. Jenže jí nedokáže odolat.
Sky si zamilujete. Ví, co chce a jde si tvrdě zatím. Pro ní neplatí nějaké pravidla ohledně vztahů. Řeči o tom, že když ti chlap nepíše, nepiš, když nevolá, hlavně mu nevolej první ignoruje a jde si pro Gage jako buldozer.

30.04.2022 4 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Payton, kamarádka hlavní hrdinky z předchozího dílu, pracuje v privátním klubu. Muži za noc s ní platí horentní sumy.
Jednoho dne se v klubu objeví Dominik a zaplatí za Payton 30 tisíc. To je zatím největší částka, co za ní kdo kdy zaplatil.
Payton miluje sex, práce je pro ní koníčkem a Dominik je navíc velký fešák. Jaké je však její překvapení, když si chce hlavně povídat. A co víc, chce porušit její další pravidlo - NELÍBAT! Tohle rozhodně není Paytonina parketa.
Dominik ví, že nechce, aby tou jednou nocí vše skončilo. Pozve Payton do Japonska, kde pracuje a plánuje toho mnohem víc.

Už podle předchozí knihy jsem tušila, že to nebude nějaká sladká romantika, ale opět kniha nabitá sexem. Jenže tady bylo tak 90% sexu a zbytek nějaký děj. A to už je i na mě trochu moc.
Nebylo tady nic, co mi mi nějak extra vadilo, ani BDSM, ani víc partnerů najednou, a i když to není můj šálek kávy, u této autorky to už nějak očekávám. Četlo se to dobře, akorát to už po chvíli spíš začne nudit, když se tam kromě sexu nic moc neděje.

30.04.2022 3 z 5

První muž První muž Lenka Křížová

Tak dočteno a musím říct, že mě to bavilo. Sice mi to celé přišlo moc rychlé,
že se uvidí a hned vzplane láska, ale četlo se to moc hezky, žádné šílenosti.
Jonáš se mi moc líbil, že se svou upřímnou náturou neměl problém tykat, kde tykal druhý nebo oslovit šéfa jménem, pokud ho tak oslovil on. Taky v tom, že se za to, že je gay nestyděl. Nedával to nějak okázale najevo, ale taky se neschovával. A pokud měl někdo nějaké poznámky na jeho adresu, vyřešil to velmi vtipně a s grácií. Adam, i když starší, byl víc výbušný.
Už se těším na další knížky.

23.04.2021 4 z 5

Americká královna Americká královna Sierra Simone

Americká královna kraluje tak maximálně pornoprůmyslu.
Tuto knihu jsem měla už delší dobu, zlákala mě obálka i anotace. Pořád jsem se k ní nějak nemohla dostat a teď lituji, že jsem si ten čas nakonec našla. Většinou knížku dočtu, i když se mi moc nelíbí, ale tady jsem váhala už po pár stránkách. Ale říkala jsem si, že když vydržím, třeba se to ještě zlepší.
Nezlepšilo. Podle anotace jsem čekala romantickou zápletku, dva muže milující jednu ženu nebo ženu, co miluje dva muže. Že půjde o tvrdé porno, kde souloží všichni se všemi a ještě to bude proloženo bolestí, sado-maso hrátkami jsem nečekala. Skousnu hodně, knížky o BDSM jsem už četla, ale tady se mi z toho zvedal žaludek. Možná ani ne tak ze sexuálních praktik jako z hlavní hrdinky. Zpočátku představena jako vzdělaná žena, vyučující na univerzitě, později totálně hloupá, poslušná loutka, která si nechá líbit vše, co Ashe napadne.
Říkala jsem si, že tohle už přece nemůže skousnout, že tohle je moc už i na ni, ale holka má teda výdrž. Něco jako důstojnost a hrdost jí je naprosto cizí.
Nedokážu si představit, že muž, který ženu miluje, s ní nakládá jak se psem. Že ji řekne, jak moc ji miluje a pak ji neuvěřitelně mučí.
A kdo by v knize hledat třeba i nějaký příběh, tak bude hodně zklamán.
Prostě za mě totální zklamání a aspirace na nejhorší knihu tohoto roku.

14.08.2020 1 z 5

Svatba naoko Svatba naoko Jo Watson

Výborné. Prvních 30 stran slabších, spíš jen popis a už jsem to chtěla vzdát a nečíst dál. Potom se to však rozjelo a jsem moc ráda, že jsem to nevzdala. Knížka je vtipná, romantická, přesně taková na letní dovolenou k vodě a nebo na podzimní večery u hrnku čaje.

03.09.2018 5 z 5