misickabl misickabl komentáře u knih

Dobrý člověk ještě žije Dobrý člověk ještě žije Romain Rolland

Par myslenek hezkych, chytrych, nektere i zabavne podane, ale celkove me to nebavilo. Docetla jsem s vypetim vsech sil.

11.04.2024 2 z 5

Hra o duši Hra o duši Javier Castillo

Rozharane a casto znacne pritazene za vlasy.

08.03.2024 3 z 5

Tajemství Wilhelma Storitze Tajemství Wilhelma Storitze Jules Verne

Moje první verneovka a reknu to uplne jednoduse-me to bavilo. Nenarocne cteni do situaci, kdy na to narocne nemate cas, prostor nebo naladu.

04.02.2024 4 z 5

Mlčící fontány Mlčící fontány Ruta Sepetys

Skvely, skvely, skvely, skvely! A vzhledem k tomu ze moje znalosti o historii Spanelska byly naprosto nulove, tak i velmi poucne.

17.01.2024 5 z 5

Hrdinové ve člunu Hrdinové ve člunu Daniel James Brown

Pribeh skvely, za me urcite ne nezazivny jak je tu v nekterych prispevcich zminovano, nicmene bylo tam trochu moc mist a jmen, moje zemepisne znalosti (nejen) Ameriky tak hluboko nesahaji a kdybych si mela vyhledavat každé misto, tak jsem ted tak na desate strane, a ne na konci :) nicmene hvezda dolu za opravdu ohromne mnoztvi chyb v textu, kolikrat jsem si rikala, jestli to vazne uz pak pred vydanim nikdo necte, protoze tolik chybejicich pismen a jinych chyb (a casto nekolik na jedne strane) uz bylo do nebe volajici...

05.01.2024 4 z 5

Vážka Vážka Leila Meacham

Celkove to nebylo spatne, ale zvlast ze zacatku jsem se nemohla zacist, jmena (vcetne prezdivek) a postavy, predevsim muzske, sem si stale pletla a nebyla schopna si zapamatovat kdo je kdo. Verim ze se pribeh i jednotlive postavy daly vice rozpracovat. Take souhlasim s nazorem, ze to nebylo moc realne. A nakonec-opet se v knize, hlavne v jeji druhe polovine, objevovalo pomerne dost gramatickych chyb, chybejicich pismen, spatne sklonovani, nekdy uplne nepochopitelna stavba vety, coz je ovsem pravdepodobne dilem prekladu, nikoli autorky. Cetla jsem nekolik knih od dane autorky a vzdy me vtahly do deje a nemohla jsem prestat cist, tahle k tomu mela daleko a proto ji radim na chvost autorcinych del.

25.12.2023 3 z 5

Příchod bohů Příchod bohů Vlastislav Toman

Precteno kvuli splneni vyzvy, ale byl to porod.

15.12.2023 1 z 5

Šantaram Šantaram Gregory David Roberts

Tato kniha aspiruje na to stat se jednou z mych nejoblibenejsich. Jen ji nejdriv musim trochu vstrebat, musi to "usadit", musim ji precist za cas jeste jednou a pak... Rozhodne ve me zanechala stopu. A to Indie neni moje oblibena zeme, mafianska tematika taky neni muj salek caje, drogam neholduju, snad jen k te medicinske casti mam blizko... Tak proc se mi to vlastne cele tak libilo? :)

22.10.2023 5 z 5

Alan Rickman: Deníky Alan Rickman: Deníky Alan Rickman

Precteno prvnich 22 stran, pak par pasazi o HP. jinak to neslo, nic vam to nerekne kdyz neznate ta mista, zkratky, vsechny ty osoby. Ja se to navic pokousela cist v anglictine a to byla uplna sebevrazda. Jedna hvezda za posledni strany napsane manzelkou o Rickmanove konci, ktere byly velmi dojemne a vyloudily ze me i par slzicek.

07.10.2023 1 z 5

Kniha o duši Kniha o duši Thomas Moore

Jsem rada, ze nejsem sama, kdo tady nerozumel prakticky nicemu z cele knihy. Poslednich nekolik stranek uz jsem proste ani precist nedokazala a knihu (konecne!!!) zaklapla (resp. vymazala ze ctecky-a byl to ten nejlepsi dojem z cele knihy :) . Mohlo by to stejne tak byt hebrejsky a porad bych tomu rozumela vic....

21.08.2023 1 z 5

Geniální přítelkyně Geniální přítelkyně Elena Ferrante

Budu pravdepodobne opakovat komentare nekterych dalsich ctenaru, nicmene prvni pulka byla opravdu bida, vubec se to necetlo dobre, v postavach sem se ztracela (v nekterych az do konce) a vypraveni me vubec nechytlo a nezajimalo. jak tu uz napsali mnozi predchozi-bylo to fakt divne. Mit slabsi vuli, tak knihu tesne za polovinou odlozim. Vytrvala jsem a od pobytu hlavni hrdinky u more se kniha uz cetla o neco lip. davam 2 a pul hvezdy. Jelikoz je to tetralogie, tak diky tomu, ze to u me nakonec nebyl uplny propadak, jak se zdalo na zacatku, dam dalsimu dilu sanci. Uz ted se ale bojim, ze se tim budu pouze silou "prokousavat", nez si bez dechu uzivat krasny plynuly literarni zazitek

29.06.2023 2 z 5

Prolomený kód života Prolomený kód života Walter Isaacson

Misty tezke na pochopeni a predstavivost, obrovske mnozstvi jmen a mist, bez sance si je vsechny zapamatovat, nicmene tema urcite zajimave a poucne v mnoha rovinach. Ale tech chyb... par preklepu, dost znacne mnozstvi chybejicich pismen a nekolik uplnych nesmyslu, ktere asi vznikly prepisovanim uz prelozenych pasazi, me vzdycky otravi. Celkove za 3 hvezdicky.

24.06.2023 3 z 5

Ada aneb Žár Ada aneb Žár Vladimir Nabokov

Strucne a jasne:to se nedalo... Odlozeno na strane 70.

05.04.2023 1 z 5

Havel Havel František Emmert

Kniha ctiva, takovy nahled do zivota VH, spousta zajimavych a krasnych fotografii. Jako uvod do Havlova zivota a tehdejsi doby velmi dobre. Jednu zasadni vytku bych k ni ale mela, a to je nekolik hrubych pravopisnych chyb a preklepu. Myslim, ze v knihach by se chyby tohoto kalibru opravdu objevovat nemely. Nejsem buhvi jaky cestinar, ale zakladni chyby v i/y me dokazou znacne rozladit a znacne zhorsit vysledny dojem z jakekoli knihy.

26.02.2023 4 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Co pro me bylo na knize nadherne a co me vzdycky vtahlo tak, ze jsem prestala vnimat okoli, byly popisy prirody a prirodnich jevu a zivlu. Ten zbytek...hm, co k tomu rict. Hrdina asocial jak tu nekdo vystizne napsal prede mnou. Situace, rozhodnuti postav a dialogy casto nerealne. A anotace opravdu neodpovida tomu, co je vam v pribehu nakonec predlozeno. Takze sice neodlozeno, docteno (prece jen clovek chce vedet "jak to dopadne"), ale zadne opakovane cteni teto knihy se konat nebude.

24.02.2023 3 z 5

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Moje první setkání s Ladislavem Fuksem. Obsah zajímavý, bavilo mě to a chtěla jsem stále číst a hned vědět co bude dál. Konec mě překvapil a až úplně ke konci mi to celé "docvaklo". Takže příběh sice bizarní, ale skvělý. Nicméně souhlasím s těmi mnoha, kteří negativně komentovali formu. Ano, neustálé opakování prakticky všeho bylo přinejmenším iritující a nebýt toho, kniha by se smrskla na půlku, ale my, čtenáři, bysme o nic nepřišli, stejně tak jako by neutrpěly újmu ani popisované postavy a děje. 4 hvězdy za příběh, 2 za styl, tudíž mi vychází průměrná trojka.

27.11.2022 3 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Kniha se mi zdala vic zacilena na young adults, nicmene obsahuje hluboke uvahy o zivote a jeho smyslu. Cte se skoro sama. Pro bezne ctenare prijemne a relativne oddechove cteni, pro ctenare bojujici se stejnymi problemy jako Nora mozna pomocna ruka nebo navod, jak na veci nahlizet jinak. Pro me zajimave a originalni tema a zpracovani, ale dokazu si predstavit trochu "tezsi" a vyspelejsi formu pro dospele ctenare.

16.09.2022 4 z 5

Jak si lidé hrají Jak si lidé hrají Eric Berne

Me to teda moc srozumitelné nepřišlo a knihou jsem se prokousala na silu a v podstate jen proto, ze byla relativne kratka. Byt to delsi, odložím ji nedoctenou.

18.07.2022

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Kniha je prijemna oddechovka, cte se dobre a pokud potrebujete vypnout a o nicem nepřemýšlet, je to (jako asi cela tato serie Romantické uteky) idealni cetba. Dve hvězdičky dolu za az prilis preslazeny nepravdepodobny konec a za asi stomilionkrat opakující se slovo "dortík". Vim, ze je to jeden z ustrednich motivu knihy, ale kdyz to ctete po patnacte na jedne strance, dost rychle vam to zacne lezt krkem. A pokud jsem to z ceskeho prekladu dobre pochopila, mnohem vice by na tyto popisovane pochoutky sedelo slovo "muffin", ale to uz je drobnost. Na dlouhe deštivé večery dobry :)

01.05.2022 3 z 5

Hodiny z olova Hodiny z olova Radka Denemarková

Docteno. Tohle precist bolelo skoro az fyzicky, dala jsem to jen s velkym sebezaprenim. Spousta myslenek skvelych, ale podani velmi narocne na pochopeni a straveni. Do posledni tecky souhlasim s komentarem, ktery tu zanechal/a Meluzena.

03.03.2022 1 z 5