mischinka mischinka komentáře u knih

Potichu Potichu Jaroslav Rudiš

Skvělé! knížku jsem přečetla za odpoledne, nemohla jsem se od ní odpoutat..něco ve mně je proti všem Českým autorům, ale Potichu mě opět přivedlo k myšlence, že otevřu náruč Českým autorům (přece jenom hodně věcí se ztratí v překladu)..na druhou stranu ve mně knížka zanechala pachuť melancholie a takového trochu smutku, ale stejně dávám plné hodnocení..ale rozhodně nečtěte v případě, kdy vám není moc dobře na duchu..

02.07.2013 5 z 5

Linie krásy Linie krásy Alan Hollinghurst

oproti autorově knížce Cizí dítě dávám plné hodnocení! kniha je velmi čtivá a jak už psal Ben Nevis, autor rozhodně ví o čem píše, ale rozhodně neočekává žádnou lístost, pouze podává holá fakta..úžasná knížka, ale věřím, že pro homofobiky rozhodně nevhodná, nicméně já za otevřenost tleskám a jen tak dál!

02.07.2013 5 z 5

Panoptikon Panoptikon Jenni Fagan

upřímně? čekala jsem tedy od knihy mnohem víc..kniha na hraně fantasy a pouhé halucinace z drog..rozhodně hodně reálného, ale stejně mám rozporuplné pocity..

02.07.2013 3 z 5

Cizí dítě Cizí dítě Alan Hollinghurst

hrozný! nudný, šíleně utahaný, prostě o ničem..možná se mýlím a ta pointa mi uniká, ale může mi někdo říct o co tam šlo? moje očekávání, že bude do hloubky probírat, jaké to bylo ve viktoriánské anglii být gay, bylo velmi, ale velmi zklamáno :( až mě teď mrzí, že jsem koupila i jeho Linii krásy a vůbec se mi do ní po týhle hrůze nechce..

21.02.2013 1 z 5

Dobré ráno, Harri Dobré ráno, Harri Stephen Kelman

čtivé, dětská naivita a čistota smíchaná s hrubostí ostatních dospívajících..děj poměrně "odsypává", občas úsměvné, ne už tolik konec..

21.01.2013 4 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

skvělé, úžasné, nejlepší co jsem zatím četla !

18.01.2013 5 z 5

Marta v roce vetřelce Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

kniha je super! po prvních pár stranách jsem měla pocit, že čtu románek pro dívky, ale po dalších pár stranách se všechno zvrtne a vše je jinak (tak jak v životě), proto jsem knížku přehltla za pár hodin a chtěla jsem číst dál a dál a dál :) zkrátka po dlouhé době knížka, kterou jsem potřebovala přečíst najednou! :)

03.01.2013 5 z 5

Memento Memento Radek John

zbožňuju tuto knížku! popisy stavů mysli pod drogama (i bez nich) mi naprosto stačí k utvoření obrázku o účincích a stačí mi o tom jen číst..

23.08.2012 5 z 5

Bublina Bublina Katarína Šajbanová

knihu jsem sice přečetla v podstatě jedním dechem ,ale nepřinesla to, co jsem od ní očekávala..

Stalinovy krávy Stalinovy krávy Sofi Oksanen

očekávala jsem hlubší sondu do duše anorektičko-bulimičky, ale to co jsem dostala byla změť historických faktů, které mě jaksi nic neřekly..takže velké zklamání :(

Bludy z nudy Bludy z nudy Sacha Sperling

celkem nudné..velké očekávání a příběh dá se říct o ničem, velké zklamání..

Ať vejde ten pravý Ať vejde ten pravý John Ajvide Lindqvist

kniha na doporučení, že se jedná o tak trochu antistmívání (které mimochodem nesnáším) a musím říct, že to je velmi poutavá knížka a čitvá. Možná jsem očekávala jiný konec, ale o tom to přece je :) takže doporučuju všem, kdo nemá rád stmívání, ale upíří tématiku jo..

22.08.2012 4 z 5

Virus Virus Robert Liparulo

nebylo to úplně to, co jsem si od této knížky slibovala..místy až lehce nudná, snažila jsem se přelouskat, ale občas dokáže napnout..

21.08.2012 4 z 5

Anatomie lži Anatomie lži Dan Brown

absolutně dokonalá knížka! musela jsem číst dál a dál..vtáhne do děje a nepustí :)

21.08.2012 5 z 5