misbyxo misbyxo komentáře u knih

Syn Syn Jo Nesbø

Stejně jako všechny ostatní knížky od Nesboa je tahle úplně dokonalá. Miluju jeho styl psaní, a vždycky doslova žasnu nad tím jak dokáže střídat pasáže, a vymýšlet nové a nové postavy. Sonny je svým způsobem zvláštní osoba, ale jako čtenář jsem si ho prostě nemohla neoblíbit. Konec mě překvapil, a nezklamal. 5*

10.04.2016 5 z 5

Fangirl Fangirl Rainbow Rowell

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst z několika důvodů: čtu fanfictions a patřím taky do několika fandomů, mám dvojče, a nemám skoro žádný kamarády protože pořád čtu a "fangirluju" :D Takže tenhle příběh je mi fakt hodně blízký, a na knížku jsem se hodně těšila. Cath mi přišla strašně sympatická (možná proto že toho máme hodně společnýho, haha) Nevím ani kde začít, protože mám z tý knížky tak dobrej pocit! awhh :D od téhle autorky jsem četla i Eleanor&Park a to se mi teda moc nelíbilo, ale po téhle knížce už si jí budu hlídat a očekávat nějaké nové zázraky! doporučuju!

Ps: Myslím si že se tahle knížka bude spíš líbit lidem, kteří mají k tomuhle tématu dost společného (fanfictions, fandomy, knížky...) .. Ale samozřejmě že se to může líbit i lidem kteřá o tomhle nikdy neslyšeli :) 100 lidí 100 chutí

19.03.2016 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Tahle knížka je ukázka všeho co série HH má v sobě. Jedna z nejlepších z této série. Ikdyž má hodně stránek nepřišlo mi že by byla zbytečně natahovaná a zdlouhavá, četla se mi hezky a prostě s Harrym Holem(?) bych mohla vydržet až do rána a číst si jeho myšlenky. Je to postava na kterou se nezapomíná, která mi přijde že dýchá a pohybuje a těžko se mi chce věřit že existuje pouze na papíře. Jako obvykle rozlouskl případ který nemohli dát dohromady několik měsíců bez něj, ale ani pro něj to jednoduchý nebylo. Těším se na přízrak jak malá a nemůžu dát míň než 5*

11.10.2015 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak, četla jsem i fanfiction tak jsem si chtěla přečíst knížku a porovnat. Vlastně to bylo stejné až na jména.Překvápko? :D Knížka se mi líbíla stejně jako kdybych jí četla poprvé, Hardin neskutečnej kretén ale zároveň i zamilovanej až po uši, Tessa naivní ale inteligentní. Aaa jak já je miluju :D Je svižně napsaná a čte se krásně a rychle. Oblíbila jsem si všéchny postavy až naJace a Molly -_-
Rozhodně je na co se těšit ve druhém dílu, hodně zvratů a i překvapení :) Druhej díl bych řekla že je ještě lepší v drama :D :)

24.08.2015 5 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Nádhera. Je to něco jiného než to co jsem od Nesba četla předtím, ale já tuhle sérii beru prostě tak jak je. Nesrovnávám to se sérií Harryho Holea, protože to ani nejde :D Skvělá oddechovka, krásně, jako vážně krásně napsaná knížka. Já si Ulfa oblíbila hned, stejně jako všechny ostatní postavy, prostě 5* a klidně si jí přečtu někdy znovu :)

16.01.2016 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Od autoroky jsem četla zmizelou, která se mi líbila tolik že jsem se rozhodla si přečíst i tuhle knihu od této autorky. Je to čtivá knížka se zajímavým obsahem. Ale docela na začátku váznul děj, bylo to trošku protáhlejší ale druhá polovina knížky je skvělá, konec který jsem vůbec nečekala :) Ikdyž ze začátku to bylo trošku nic moc tak ten konec to vylepšil a dávám 5* :)

27.06.2015 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tak, tohle byla za mě ta nejlepší knížka co jsem kdy četla. Knížka mě vtáhla do děje už od samého začátku a já nemohla knížku odložit až do té nejposlednější stránky. Zamilovala jsem si jednoduchý styl autorčinino psaní, zamilovala jsem si příběh, zamilovala jsem si Willa a Lou, a věřila jim úplně všechno Je vážně skvělá a doporučuju jí přečíst ji komukoliv :) Konec mě zklamal, ale umím si představit jaké by to pro Willa následně bylo. Možná to zní přehnaně ale tahle knížka ve mě vyvolala opravdu silné pocity :) Dala bych mnohem víc než 5* kdybych mohla! Skvělá knížka!!!

14.09.2014 5 z 5

Sráči Sráči Richard Price

Tahle knížka by se dala ohodnotit spousty různými body. Buď ubrat nějakou hvězdičku za to, jak je to napsané nebo naopak přidat za to jak je to napsané. Ubrat hvězdičky za děj, který se vyvinul až v druhé polovině knížky, nebo přidat za děj, který je originální a citlivý. Děj ukazuje rozpor mezi tím, co si člověk myslí/ví že by měl udělat, a tím, co by ve skutečnosti udělat měl.

Po přečtení z ní mám skvělý pocit. Myslím, že po druhém přečtení by byla mnohem lepší.

06.11.2017 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Tohle bylo dokonalý. Ještě předtím než vyšla knížka tak jsem After 2, ve formě ff přečetla dvakrát a teď jsem do četla v knižním provedení a pořád mě to nenudilo! Bylo tu plno momentů kde bych profackovala Hardina, pak Tessu a Zeda a někdy všechny tři dohromady. Pak tu byly momenty kdy jsem strašně moc Hardina, Tessu a dokonce i Zeda litovala, hah. Nejlepší část knížky je na 1000% dopis který Hardin napsal Tesse. (DOPORUČUJI si při čtení dopisu pustit písničku 'I want to write you a song' od One Direction) Odehrálo se tu toho tolik že mě ani nenapadá co bych měla vyzvehnout, ale prostě krása. Doporučuji všem je to lehké čtení a čte se rychle :)

09.01.2016 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Úžasná detektivka, která se dá srovnat svým obsahem se severskými detektivkami. Moje první knížka od autora, ale určitě si přečtu další s detektivem Hunterem. Úžasný napínavý děj, skvělé postavy a příjemný styl psaní. 5*

28.02.2017 5 z 5

Zázraky z nebe Zázraky z nebe Christy Wilson Beam

Hezky napsaná, jednoduchá knížka se silným příběhem. Líbilo se mi že se střídali pasáže z minulosti, kde bylo vidět jak Annina nemoc ovlivňovala život jejich rodiny a jak závažné to bylo, a z přítomnosti které byly vážně skvělé. Líbilo se mi že to bylo z pohledu matky, která popisovala všechny faktory- peníze, manželský vztah, rodinný vztah a jak se chovali i k ostatním dcerám, pomoc od přátel.. Tahle knížka je dost o víře k bohu.. vlastně celá knížka, což pro některé nevěřící může být trošku riziko, ale mně to nedělalo problém a líbilo se mi to i tak..

Vážně mě překvapilo když jsem si v poděkování přečetla že tato knížka je podle pravdivé události které se autorce stala. 5*

28.07.2016 5 z 5

Jeden den Jeden den David Nicholls

Skvělá, skvělá, skvělá knížka. Chtěla jsem si jí přečíst už dost dlouho, a všude jsem slyšela samou chválu a musím říct že nezklamala. Líbil se mi nápad psaní toho že je to napsaný pouze jeden den v roce, možná to vypadá tak že tam toho moc nebude a bude to takový o ničem ale pravda je opakem! Má bohatý děj, a při čtení jsem se ani trošku nenudila. Sice trvalo delší dobu než jsem jí dočetla, ale rozhodně to dějem není. Co mě ale štvalo bylo to že některé momenty byly tak krásné, a končili docela nedokončeně (what) a protože byly na konci kapitoly, tak už tak zůstaly. Další důvod proč ubírám jednu * je konec. VÁŽNĚ DAVIDE NICHOLLSI??????VÁŽNĚ? konec mě opravdu zklamal, docela škoda protože po přečtení z ní nemám ani moc dobrý pocit. Jinak ale doporučuji, hezké čtení :)

31.03.2016 4 z 5

Sněží, sněží... Sněží, sněží... Lauren Myracle

Tuhle knížku jsem si chtěla přečíst už strašně dlouho, a konečně jsem si jí teda mohla přečíst.
Myslím si že stejně tak jako u ostatních, jsem znala-stále znám pouze Johna Greena, a tak mě vážně překvapilo jak mě zaujal styl vyprávění ostatních. První povídka, mě vtáhla do děje hned, a touhle povídkou jsem si vlastně zamilovala i celou tuhle knížku. Ikdyž tady u nás nemáme ani vločku, tak děj mě vtáhl tak hluboko že jsem vážně cítila a představovala si jako že i u nás byla ta největší sněhová bouře za posledních 50. let. Druhá povídka, ikdyž tu někteří píšou že to byla nejhorší, mě bavila a přišlo mi to úplně jako typický Green. On miluje psaní o dobrodružstvích, takže mě to ani nepřekvapilo a nemrzelo, líbilo se mi to a taky to bylo roztomilé. Poslední povídka, o malém prasátku mě bavila taky, sice řekla bych že asi nejmíň ale konec, je krásný a tak moje nadšení z tého knížky neopadlo ani trošku! 5*

26.02.2016 5 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Tak to bylo něco. Občas mi chvíli trvalo než mi došlo, o koho se vlastně jedná a nebo pochopit situaci. To se mi stalo několikrát, hlavně na začátku a potom na konci. No to je jedno. Děj skvělý, další dokonalá Holeovka, čtivě napsaná, a krásně dovršená série vrchního komisaře Harryho Holea. Během čtení jsem měla několik tipů na vraha, bohužel na konci se ukázalo že jsem se ani jednou netrefila :D konec byl pro mě překvapující a nakonec nemůžu dát míň jak 5* :)

11.12.2015 5 z 5

Začátek se dal, prostředek byl pretahovanej a většinu děje tvořily informace o tajné policii což mě vůbec nezajimalo. Poslední část byla skvělá a napinava. Nebýt toho te poslední části tak bych hodnotila mezi 2-3* ale konec to vyrovnal.

24.10.2015 4 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Tahle knížka mě zaujala už jen tím jak jsem četla hodnocení a recenze k ní. Ve většině měla tato knížka plný počet bodů, a tak jsem si jí musela přečíst taky. Ze začátku mě to moc nebavilo, protože jsem moc ani nechápala o co se jedná. Má trošku pomalejší začátek, a vlastně mě to moc nechytilo až do druhé části knížky. Tam se pomalu už zozbíhá pravý děj knížky a začíná to být ono. A to jsem už potom nemohla knížku odložit. Líbí se mi styl psaní, a taky jsem si oblíbila Mikaela a Lisbeth. Nedivím se že se jedná o globální bestseller, určitě si to zaslouží :) 5*

11.08.2015 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

No, od téhle knížky jsem čekala víc. Prvních sto stránek je úplně nevyslvětlených a tak mi vůbec nedávalo smysl proč sakra nemluví, kde má mámu a proč se chová s prominutím tak debilně. Protože to nikde nebylo proč nemluví,nebo jestli vubec mluvit může tak to na mě na chvíli udělalo dojem že je asi fakt němá. No, od dvoustý stránky to už trošku šlo když se tam začal víc objevovat Josh. Ale pořád jsem nechápala proč nemluví ale píše lístečky, což mi přišlo absurdní. Tak nějak chvilku to šlo. Ale na závěr? Strašně přehnaná zápletka, a vůbec jsem nepochopila Nastino chování, neviděla jsem důvod pro to co dělá a přišlo mi to skoro jako kdyby ani autorka nevěděla co vlastně dělá ale hlavně ať tam je ""akce"" . Až ke konci se teda konečně dozvídáme co se stalo a konečně si můžeme odpovědět na otázky na které jsme se ptali na začátku. No konec mě zklamal, ne jenom jak to skončilo ale prostě mi to přišlo strašně přehnaný. No dala bych tak 2,5hvězdičky ale v hodnocení žádné 0.5není tak za hezké momenty s Joshem dávám 3*

16.07.2015 3 z 5

Hra s nevěrou Hra s nevěrou James Siegel

Knížka mě překvapila zajímavým a pěkným stylem psaní. Četla se rychle, ale postavy byly docela trošku nudné a nepřišly mi něčím vyjímečný.. Trošku mě mrzí že knížka se docela táhla na začátku a pak na konci to už bylo zase až moc rychlý. 4*

18.08.2016 4 z 5

Samotáři Samotáři Lex Thomas

Četla jsem na doporučení, a nijak zvlášť mě knížka neoslnila, takže si ani nejspíš nepřečtu další díly. Více než hunger games mi to spíš připomínalo labyrint a to docela dost. Styl psaní mě taky nijak nepřekvapil ale četla se docela dobře. 3,5*

01.05.2016 3 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Čekala jsem od téhle knihy dost, ale ne tolik nakolik mě nadchla. Hned od začátku mě vtáhla do děje, a oblíbila jsem si hlavního hrdinu Marka Watneyho. Je inteligentní, vynalézavý a sarkastický což jsem si u něj oblíbila snad nejvíc. Příběh mě nadchnul i tím že to není pouze z pohledu Marka z Marsu ale také z Nasa a posádky aresu 3. Dozvěděla jsem se víc věcí o Marsu a co všechno je nutné udělat když se tam někdo chystá. Je to zajímavý, vtipný a originální příběh, těším se až zkounu film :) kdybych mohla dát víc jak 5* tak dám klidně víc. Doporučuji :)

08.11.2015 5 z 5