Miru Miru komentáře u knih

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Trocha naivity ještě nikoho nezabila.....zvlášť na dovolené u moře :-) A přesně jak už tu bylo řečeno - Kinselle máte tendenci odpustit snad opravdu všechno :-)

20.09.2017 3 z 5

Kouzelný! František Hrubín pro dospělé ☺

07.04.2016 5 z 5

Já písnička 3 Já písnička 3 * antologie

Tak tenhle díl z "písničkové trilogie" jsem odflákla asi nejvíc ☺

07.03.2016 4 z 5

Já, písnička (2) Já, písnička (2) * antologie

Kytara, dětské tábory, táboráky....nostalgie jako blázen. Druhý díl za mě ještě lepší než ten první.

07.03.2016 5 z 5

Kam s ním? Kam s ním? Jan Neruda

Poměrně nadčasové, nemyslíte?

26.10.2014 3 z 5

Tampa Tampa Alissa Nutting

Mně se celou dobu honila v hlavě myšlenka, odkud autorka čerpala - ze stránek Blesku nebo že by snad autobiografické prvky? Protože upřímně - koho "normálního" napadne zpracovat podobné téma tak naturalisticky, kdy věříte, že si autor psaní určitých pasáží jednoduše užíval?

01.09.2014 3 z 5

Rozbřesk Rozbřesk Stephenie Meyer

Napětí eskaluje v závěrečnou bitvu a....ouha, ta se vůbec nekoná. K smíchu. Aneb žili šťastě až po smrti.

26.08.2014 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Bože, je mi zase patnáct! :-)))

25.02.2014 3 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Ufff, je to za mnou, haleluja! Tak tohle byl beze srandy očistec. Melodramatickej, patetickej očistec. Ty věty jak kdyby pocházely z pera puberťácký školačky. Autorčin styl psaní mě neuvěřitelně rozčiloval. Když k tomu přičtu ještě Stázinu neustále si kousající svůj spodní ret, koukající z pod svých řas a žmoulající si svoje ruce a tohle všechno pozoruje Greyovic kluk s hlavou skloněnou jak jinak než na stranu....vzhledem k tomu, že tohle všechno už bylo napsáno v jiné knize, jinou autorkou ale cca o 7 let dříve (ale v únosnější míře), pak mě to v podstatě možná i uráží :-)

29.01.2014 2 z 5

Heidi, děvčátko z hor Heidi, děvčátko z hor Johanna Spyri

Kdo by neznal? Krásná dětská klasika.

05.11.2013 3 z 5

Jehla Jehla Karel Žilák

Souhlasím s Iworri - určitě jednorázovka, která žádný hlubší dojem bohužel nezanechá.

03.02.2013 3 z 5

Alice v zrcadle Alice v zrcadle Jo Kingsley

Knížka, jež se navzdory velice závažnému tématu, o kterém pojednává, čte až překvapivě dobře. Její přínos pak především shledávám ve dvou úhlech pohledu, ze kterých je celý bolestný příběh vyprávěn.

12.12.2012 4 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Pamatuju si na dobu, kdy nebylo možné tuto knížku nikde sehnat. I knihovny tenkrát zklamaly. A já jsem ji tak moc chtěla. Kundera si mě získal svojí Nesmrtelností - pro mě naprosto fenomenální dílo. A Nesnesitelnou lehkostí jen potvrdil, že je opravdu Pan Spisovatel!

22.05.2012 4 z 5

Pětka na ostrově pokladů Pětka na ostrově pokladů Enid Blyton

Úžasně čtivé, dobrodružné a napínavé příběhy. Detektivky pro mladé čtenáře :-)

18.05.2012 4 z 5

Pověrčivý Pověrčivý Robert Lawrence Stine

Gradace děje v závěru knihy je působivá natolik, že jednotlivé řádky doslova hltáte tak překotně, až máte tendenci slova přeskakovat, abyste se co nejrychleji přiblížili očekávanému pompéznímu závěru. Jaké je ale vaše zklamání, když k němu dojdete. V tu chvíli na vás jako jediná pozitiva knihy působí její dobrá čtivost a závěrečné napětí. Ale to je vše. Příběh jako takový bohužel v globálu dost skomírá. Nehledě na to, že leckomu se možná vybaví Levinův dvoudílný román o Rosemary, kterému ale Robert L. Stine v tomto případě nesahá ani po kotníky.

17.04.2012 2 z 5

Díky za každé nové ráno Díky za každé nové ráno Halina Pawlowská

Nemůžu se ubránit pocitu, že filmové zpracování jsem si v tomto případě přeci jen užila o kapku víc. V knize mi totiž chyběla jedna zásadní věc - báseň "Jsem trapná, jsem trapná, jsem trapná..." Její absence je pro mě velkým zklamáním.

01.02.2012 3 z 5

Táňa z naší oktávy Táňa z naší oktávy Jaromíra Hüttlová

Nejdříve jsem dle uvedeného roku vydání knihu chápala jako klasický dívčí román z devadesátých let dvacátého století a sama sebe jsem se musela ptát, proč taková strojenost proboha?? Když jsem ale zjistila údaje o datech narození a smrti autorky, vzápětí jsem pochopila. Přestože "filmy pro pamětníky" nepohrdnu, v knižní podobě mě to prostě nebralo.

01.02.2012 2 z 5

Srdcový kluk Srdcový kluk Lenka Lanczová

V době mých -náctin, kdy jsem doslova hltala romány Lenky Lanczové, patřil tento rozhodně k těm nejoblíbenějším....Dodnes jej mám ve své knihovničce a nejednou už jsem po něm sáhla :-)

28.01.2012 4 z 5

Hastrmani Hastrmani Jan Drda

Hezké vyprávění vhodné především pro malé čtenáře - výborně se jim bude číst díky velkému písmu. Jako malá jsem knihu četla několikrát a stále na ni ráda vzpomínám.

28.01.2012 4 z 5

Svatební cesta do Jiljí Svatební cesta do Jiljí Miroslav Skála

Velice příjemné, milé a laskavé čtení. Novela je klasickou představitelkou české humoristické tvorby plné lehké ironie a situačního humoru. Její filmové zpracování se skvělou Libuškou Šafránkovou a Josefem Abrhámem mohu jen doporučit!

26.01.2012 4 z 5