Pověrčivý

Pověrčivý https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/5588/bmid_povercivy-4YW-5588.jpg 4 56 13

Na vysokou školu v malém pensylvánském městečku nastupuje temperamentní, romantický profesor Liam O´Connor. Jeho irský původ, osobní kouzlo i značné znalosti různých mýtů a pověr - to vše omámí krásnou studentku Sáru Morganovou. Sára se bezhlavě vrhá do milostného vztahu a skoro nevnímá drama, jež se odehrává v areálu školy. Jde o čtyři vraždy, z nichž každá je brutálnější než přechozí. Sára několikrát vyslechne výhružné telefonáty, které ji varují před Liamem. Když ji ale požádá o ruku, nabídku přijímá a miluje se s ním ve světle šestnácti svíček... Tento poslední kork zpečetí její osud. Policie je sice vrahovi na stopě, ale počet obětí stále roste. Sára uvízne ve stahující se pavučině - v jejím středu, za nevinnými pověrami, čeká největší hrůza. (Knižní klub)... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Knižní klub

Superstitious , 1995

uzivatel83509
16.07.2023 3 z 5

Nebyl to klasický Stine, kterého miluju a na kterého jsem zvyklá, takže jsem od knížky čekala víc... první půlka knihy mě nebavila, děj mi přišel zbytečně roztahaný... ba naopak konec byl super - nemohla jsem se odtrhnout!!!
Celkově nevím, co si o knize myslet.. každopádně stojí za přečtení!

blackoutzuzi
17.10.2022 4 z 5

3,5 hvězdičky

Můj milovaný R.L.Stine, autor skvělé hororové série Husí kůže vytvořil taky něco pro dospělé čtenáře, kteří nejsou fandy dětských hororů :) Napsané to bylo, jako vždy, moc dobře, ale musím uznat, že mě to v některých částech zase až tak nebavilo, ovšem ten závěr mé pocity z knížky dost vylepšily! Takže pokud hledáte nějaké to nenáročné hororové čtení, Pověrčivého můžu klidně doporučit:)

Cryptkeeper
04.10.2022 4 z 5

Neskutečně čtivé. Přesně tak,jak to R.L.Stine umí. Příběh jednoduchý,přímočarý a postavy skvěle vykreslené.

mcabr
10.03.2021 5 z 5

Hezký čtení, zajímavý konec.

Kontryhelka
02.12.2020 5 z 5

Tuhle knihu jsem si hodně oblíbila. Byla jsem na ní zvědavá, protože jsem od pana Stinea četla jen stopy hrůzy a byla dychtivá na takovýto román. A nebyla jsem zklamaná. Opravdu jsem dostala to, co jsem očekávala. Prima příběh, tajemno, nevědomost hlavní hrdinky, napětí a horor. Hodně zajímavý příběh a ještě zajímavější konec. Za mně požitek.

hippiesak
13.11.2019 4 z 5

Koupil jsem si tuto knihu jako doplněk sbírky. Myslím si, že mám všechny knihy od R.L.Stine, co vyšly v ČR a tato tedy nemohla chybět. Jeho dětské knihy jsou fakt pro děti - cca 10-12 let. Stopy Hrůzy je pro mládež 13-16 let a tato má být kniha pro dospělého čtenáře, dle mého názoru cílovka 20-30 let. Jako jo, dobře se to čte. Finále bych si představoval jinak, ale nejsem autor :) Za mě tak 3,5 hvězdy, ale protože R.L.Stine fakt píše pro 3 různé úrovně a toto byla první kniha úrovně "dospělý" tak 4 hvězdy. Tuto knihu bych děcku do ruky rozhodně nedal :) A pro fandy R.L.Stine doporučuji.

eraserhead
17.07.2019 3 z 5

R. L. Stine jako by se rozhodl ukázat, že zvládne napsat i něco dospělého a pro dospělé. A svým způsobem se mu to i povedlo. POVĚRČIVÝ je romantické krimi drama s horrorovou gradací a příměsí, s dobře vykreslenými a vybarvenými postavami. Čte se to hodně dobře, postavy baví. jen toho horroru by tam mhlo být trošku více a projevit by se mohl trochu dříve.

Monika164
06.05.2019 5 z 5

Kniha je strašně čtivá ,jen malé zklamání v závěru.....I tak moc doporučuji......

Leena
01.03.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih, čas od času se k ní vracím:-)

BelphegorSara
22.11.2017 5 z 5

Nemám co vytknout. Přečetla jsem ji tak 50x a stejně se k ní zase jednou vrátím.

buldozer5
08.10.2017 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekal jsem od ní víc, když ji napsal tak skvělý spisovatel jako je R. L. Stine.

Miru
17.04.2012 2 z 5

Gradace děje v závěru knihy je působivá natolik, že jednotlivé řádky doslova hltáte tak překotně, až máte tendenci slova přeskakovat, abyste se co nejrychleji přiblížili očekávanému pompéznímu závěru. Jaké je ale vaše zklamání, když k němu dojdete. V tu chvíli na vás jako jediná pozitiva knihy působí její dobrá čtivost a závěrečné napětí. Ale to je vše. Příběh jako takový bohužel v globálu dost skomírá. Nehledě na to, že leckomu se možná vybaví Levinův dvoudílný román o Rosemary, kterému ale Robert L. Stine v tomto případě nesahá ani po kotníky.

Lenka
12.10.2011 3 z 5

Knížka je celkem dobře čtivá, ale děj tedy nic moc. První půlka knihy dobrá,ale ta druhá...nic moc.

horory

Robert Lawrence Stine