mirinda973 mirinda973 komentáře u knih

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Knížka se odehrává na pozadí minulosti a současnosti.
Dějová linka minulosti byla mnohem lepší. Příběh vypráví o ženách - pilotkách za 2. světové války. O jejich nelehkém postavení a snižování jejich kvalit, přitom jejich odvaha a dovednosti se mužům vyrovnaly.
Druhá linka knihy - současnost se nesla v duchu odtajňování. To bylo velmi zajímavé a napínavé. Ale dojem mi lehce pokazil vztah Kat a Elliota...vztah mezi nimi byl místy až absurdní a těžko uvěřitelný.
Hodnotím 4,5* a doporučuji

22.11.2023 5 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Příběh jako takový celkem nijaký, ale já poslouchala audio a řekla bych, že díky nářečí, které je posluchačům výborně podáno několika interprety bylo lepší než knihu číst. Já se skvěle bavila.

04.09.2023 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

První půlka téměř bez přítomnosti Joony je celkem dlouhá a nezáživná a příběh jako takový jen těžko uvěřitelný. Standardem u Keplera je napětí a nečekané odhalení, ale tentokrát mi šokující odhalení nepřišlo ani trochu reálné a bylo spíše zklamáním.
Písečný muž pro mě jednoznačně vede

03.05.2023 3 z 5

Kyselé třešně Kyselé třešně Lenka Chalupová

Smutný příběh z konce války.
Trošku zdlouhavé čtení, že jsem se občas nudila. Ale konec to zachránil, 3,5*

18.11.2022 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Příběh špatný nebyl, ale vzhledem k tomu, že jsem se úplně ztratila ve jménech jsem ji nedokázala ocenit. Konec to trošku vylepšil, ale i tak můj požitek byl spíš průměrný

07.11.2022 3 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Super! Napínavé a čtivé. Určitě si přečtu i další díl.

04.10.2022 4 z 5

Myší díra Myší díra Simona Votyová

Tak malá kniha a taková nálož!!! Skvělý námět, propletenost a závěr, tleskám.

Obálka se mi moc nelíbila a říkala jsem si proč zrovna myš? To že bude hlavní hrdinkou a středobodem by mě ani ve snu nenapadlo a že mě to bude tak bavit už vůbec ne.

Doporučuji

10.06.2022 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Tak to byl nářez:o). Napínavý příběh, který nenechá čtenáře knihu jen tak odložit. Trošku mě nudily pasáže s Emory, ale zajímavé a skvěle se střídající byly kapitoly minulost a současnost. Na můj vkus někdy až moc brutálně popsané mučící techniky, obzvlášť ty s krysama, ale nějak jsem to překousla. Rozhodně si přečtu další díl

22.09.2020 5 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nebylo to úplně špatné, ale jisté mezery tam ještě jsou. Styl psaní je mnohdy velmi jednoduchý a ten konečný wau efekt lehce přitažený za vlasy. I když musím přiznat, že pachatel mě napadl už někdy v půlce knížky (asi už čtu thrillery moc a moje fantazie je za hranicí:o)
Každopádně se těším i na další díl série, protože mě strašně baví Tilly a její vztah s Poem

06.12.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Knížku jsem úplně hltala, ponořila se do ní a ne a ne přestat číst. Moc hezky napsaná. Byla jsem zvědavá a natěšená na konečné rozuzlení, ale ten konec mi celkový dojem z knížky pokazil. Překombinované, nereálné a přehnané...na mě už trošku moc a z hezkého pocitu během celé knížky se na konci stalo zklamání.
3,5*

22.02.2023 3 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Audiokniha namluvená Martinem Stránským...už to samo o sobě mě lákalo. Ale co na mě čekalo během poslechu? Úžasný! Neuvěřitelně propracovaný a do detailů sepsaný příběh. Zhruba do půlky jsem se trošku ztrácela v časech, co je minulost, přítomnost, budoucnost? Ale i tak jsem knížku poslouchala jedním dechem. Neobyčejné znalosti autora z pozadí islámu a tajných agentů...jako vážně smekám
DOPORUČUJI

21.02.2023 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Já si poslechla audio verzi namluvenou p. Mrkvičkou a za tu tleskám.
Příběh jako takový super, jen mi trošku vadilo, že v každé důležité chvíli, kdy přichází nějaký zvrat, tak není dotaženo do konce. Žádný dialog, žádné vysvětlení prostě to skočí na dobu po....Proto o * méně

30.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kam na ty témata Colleen chodí netuším, nikdy nezklame, nikdy se neopakuje a vždycky je to skvělé

02.01.2023 5 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Fajn čtení. Musím vyzdvihnout audio verzi namluvenou Petrou Špalkovou, krásně se poslouchá

13.10.2022 4 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Buď jsem nepochopila konec nebo žádný nenastal...

Zajímavý příběh technicky geniálního domu, to mě zaujalo asi nejvíc. Jinak se v knížce nenašla jediná postava, která by mi byla sympatická.

20.06.2022 3 z 5

Slušní lidé Slušní lidé J. P. Delaney (p)

Napínavé, překvapivé, čtivé - takhle má thriller vypadat

12.04.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Pro mě spíš takový průměr, ale dám této sérii ještě šanci.

29.03.2022 3 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Za mě super čtení. Smutné vyprávění, ale ze života... Knížka mě nezklamala

05.01.2022 5 z 5

Nelituju ničeho Nelituju ničeho Colleen Hoover

NELITUJU, že jsem si ji přečetla
Porozumění...tohle asi vystihuje celou knížku - krásnou knížku.
Skvěle popsaný složitý vztah matka x dcera.
Vtipná autorka! Ať je téma jakkoliv vážné a smutné nikdy nezapomene na vtipné dialogy.
SUPER ČTENÍ
Jen mě trošku mrzí ty dopisy...to by mě zajímalo.

21.05.2021 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

S tímto dílem jsem trošku bojovala. Už bylo všeho tak nějak moc....moc postav, moc mrtvých, moc míst...ale vždycky jsem se z toho nějak vyhrabala a "vyšpekulovala to" :o). A samotný závěr opravdu až na poslední stránce....tak ten byl...WAAAAUUUU. Každopádně doporučuji přečíst celou sérii za sebou. Navazuje a pokud máte mezi jednotlivými díly prodlevu, spoustu (i zásadních) věcí zapomenete.

19.10.2020 4 z 5