Miriam5 Miriam5 komentáře u knih

Blues Blues Václav Hrabě

Pro mě vzpomínka na dobu kolem mých dvaceti let. Hrabě byl pro nás Bůh. Dnes ho čtu s nostalgií, má naivita je již dávno pryč, přesto mě z něj někdy mrazí.

04.10.2016 5 z 5

Život je jinde Život je jinde Milan Kundera

Kundera mě vždycky dostane. Svým způsobem jsem na něj z mnoha důvodů naštvaná. Jenže pak zas otevřu jeho knihu a jsem v pasti. Nikdo mi nerozumí tak, jako Kundera :-)

08.12.2017 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Překrásné...

05.03.2017 5 z 5

To To Stephen King

Tak jsem To konečně dočetla. Nečekaně dobré. Napínavé, čtivé, dojemné. Silný příběh o přátelství a odvaze.

27.01.2018 5 z 5

Vyzvědačka Vyzvědačka Paulo Coelho

Přišlo mi to takové odfláknuté. Jak bychom řekli v atelieru "je na na tom znát termín".

07.01.2017

Nesmrtelnost Nesmrtelnost Milan Kundera

Moje nejoblíbenější kniha od Kundery. Četla jsem jí jako mladá dívka a chystám si jí přečíst teď po letech jako dospělá žena s nadějí, že mě znovu překvapí.

16.11.2016 5 z 5

Kniha smíchu a zapomnění Kniha smíchu a zapomnění Milan Kundera

Zase jedna z těch knih, kterou si šetříte, protože jí nechcete dočíst. Navíc obava, že si už nic nového od Kundery nepřečtu. Ach jo Milane, napiš ještě něco

06.04.2018 5 z 5

Chceme to, co máte vy Chceme to, co máte vy John Lanchester

Líbilo moc. Možná trochu slabší konec. Asi jsem čekala šokující pointu, která nepřišla. Ale čtení zajímavé. Postavy vesměs nesympatické, ovšem s nadějí na změnu.

16.12.2017 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Oddechová, romantická, čtivá. Hlavní hrdinka mě trochu štvala, tím jak je dokonalá. Mám raději reálné postavy

20.10.2016 3 z 5

Až mě uloží do země Až mě uloží do země Peter Robinson

Trochu rozvláčné, ale vzhledem k tomu, že mi vypravěč byl sympatický, tak sledovat pozvolna jeho myšlenkové pochody mi bylo velmi milé.

14.10.2016 2 z 5