Mindy Mindy komentáře u knih

Později Později Stephen King

Jamie Conklin je obdařen mimořádnou schopností - vidí mrtvé a může s nimi krátkou dobu po jejich smrti komunikovat. Kniha se čte skoro sama, čekala jsem víc napětí, zla, nechutností a zvrácenosti, ale je to naprostá oddychovka.

04.02.2022 4 z 5

Anna v Summersidu Anna v Summersidu Lucy Maud Montgomery

Tak jako spoustě ostatních i mně zde chyběl Gilbert a ano, bylo to až moc idylické, ale takové jsou knihy o Anně a já mám moc ráda tuto sérii. Občas je dobré si odpočinout a zrelaxovat u takové knížky, kde víte, že vše dobře dopadne.

02.02.2022 5 z 5

Železný muž Železný muž Paul Féval

Francie, 15. století. Rytíři, krásné panny, trpaslík, tajemný Železný muž, zakázaná láska, čekala jsem dobrodružný akční příběh, ale byla to nuda, nuda. I těch 180 stran bylo moc. Bohužel, nebavilo.

29.01.2022 2 z 5

Vstát znovu se slepicema Vstát znovu se slepicema Joshua Ferris

Vydržela jsem do stránky 30. Chtěla jsem dát aspoň stovku, ale fakt to nešlo. I když to opravdu nedělám, tak odkládám nedočtenou. Slátanina o ničem, obdivuju všechny, kteří to dali až do konce.

23.01.2022

Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Zmrtvýchvstání. Román nezdolné vůle Michael Punke

Obrovské množství dobrodružství, odvahy, zrady, přátelství, štěstí, statečnosti, úkladnosti, vůle po životě a touhy po pomstě. Nádherná knížka a věřím, že je krásný i film, na který se někdy určitě podívám. Když si představím tu překrásnou přírodu a k tomu Leonardo DiCaprio v hlavní roli, hmmm ... myslím, že to bude brzy.

21.01.2022 5 z 5

Smrtholka Smrtholka Lucie Faulerová

Dlouho jsem se nemohla začíst. Vlastně skoro celou knihu. Myslela jsem si, že to bude jednohubka, maximálně na dva večery, ale vůbec. Kniha je pesimistická a depresivní, a to včetně názvu. Dva dny po přečtení ve mně pořád doznívá (podobný pocit jako u knihy "Vrány"). Nelituju, že jsem ji přečetla, ale víckrát už ne.

12.01.2022 3 z 5

Hyde Park Civilizace Hyde Park Civilizace Gabriela Cihlářová

Tuto knihu - přesněji řečeno knihy (1.+2. díl) jsem dala manželovi pod stromeček, ale samozřejmě nejdřív skončily na mém nočním stolku. Rozhovory zde uvedené vás úplně pohltí, ať se jedná o vědce, sportovce, lékaře či fotografa, vše je podáno srozumitelnou formou. Daniel Stach je skvělý moderátor a se svou kolegyní Gabrielou Cihlářovou odvádí vynikající práci.

07.01.2022 4 z 5

Soud padlých andělů Soud padlých andělů James Kimmel jr.

Chvilku mi trvalo, než jsem se v knize zorientovala a zjistila, o co tady jde.
Vyskytuje se zde celkem dost velké množství postav, jejichž životy se vzájemně prolínají. A jsou to smutné a dojemné osudy. A také zde jsou dlouhé pasáže o biblických příbězích provázené duchovními a filosofickými myšlenkami. Když to shrnu - moc dobře se mi to nečetlo, ale zajímavé to bylo.

29.12.2021 3 z 5

Nelituju Nelituju Lenka Sadílková

Jednoho letního dne mě na FB zaujala výzva na příspěvek, aby mohla být vydána tato kniha. Tak jsem podpořila mladou začínající autorku, na vše zapomněla a týden před Vánocemi jsem ve schránce objevila doručený balíček.
No - na mě je té romantiky až příliš, ale závěr knihy je moc pěkný. A taky jsem ráda, že mám doma knížku s osobním věnováním a podpisem autorky.

22.12.2021 3 z 5

Válka s Mloky Válka s Mloky Karel Čapek

Lidstvo si myslí, že může vládnout celému světu a že dokáže trumfnout přírodu.
Další skvělé dílo Karla Čapka.

21.12.2021 4 z 5

Mám tě ráda, nemám tě ráda Mám tě ráda, nemám tě ráda Jo Watson

Kniha mi připomněla seriál Ošklivka Betty, který běžel kdysi dáávno v televizi. Takže žádná náročná literatura. Od prvních stránek je jasné, jak to dopadne, celé je to velice, velice jednoduché. Prostě taková knižní telenovela.

05.12.2021 2 z 5

Dědina Dědina Petra Dvořáková

Za mě super. Osudy obyvatel této vesnice byly veselé i smutné zároveň. Prostě ze života. Myslím, že autorka přesně vystihla určité povahy. Třeba v prvním příběhu jsem úplně viděla mou mamku. Když mi výjimečně hlídala děti, tak to probíhalo podobně. Asi se v této knize najde víc lidí. Nářečí mi vůbec nevadilo, dodávalo ději autentičnost.

01.12.2021 5 z 5

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Tak to bylo skvělé. Ráda občas sáhnu po takovéto klasice, protože vím, že to nemůže být špatná volba. A opět se mi to potvrdilo. Hra je z roku 1836. Pojednává o zkaženosti tehdejší společnosti, ale je aktuální i dnes. Na kritiku Gogol reagoval: "Nevrč, brachu, na zrcadlo, když máš křivou hubu". To je krásný citát. Výborný je i doslov.

25.11.2021 5 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Velké zklamání. Spousta nepravděpodobných situací. Nora je taková superhrdinka, vždycky má na tom správném místě nějaký svůj kontakt, který jí dokáže pomoci. Zvládala tolik věcí najednou, až jsem se v tom chvilkami ztrácela. Navíc nudně a nezáživně napsáno.

23.11.2021 2 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Smutné, žalostné, prostě strašné. Do čtení jsem se musela nutit, ale jenom proto, že jsem měla strach, co se bude dít v dalších kapitolách. Po přečtení jsem zůstala celá jak opatřená. Komentář píšu až po dvou dnech. Nerada srovnávám, ale po Chirurgovi je toto úplně jiná liga. Plný počet.

17.11.2021 5 z 5

Má cesta za štěstím Má cesta za štěstím Karel Gott

Dodnes mám v živé paměti, když jsem byla malá a v rádiu hráli jeho písničku, tak jsem zavelela: "Ticho! Kája zpívá." A celá rodina musela být potichu, dokud písnička neskončila. Jojo, "Goťásek" byl můj idol. Pak ho sice postupně nahrazovali jiní, ale při koupi této knihy jsem se vůbec nerozmýšlela a rozhodně nelituji. Kniha je nádherná.

14.11.2021 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Naprosto skvělé, bravurní, dokonalé. Mám ráda přesně takové sci-fi a takový humor. A ten konec mě teda dostal! Trochu přetechnizované, ale fakt moc moc dobré.

10.11.2021 5 z 5

Bosá dívka Bosá dívka Kateřina Janouchová

Pro ty, kdo si, stejně jako já, dost dobře nedovedou představit, co to znamená "rodinný thriller", tak vězte, že se jedná o příběh rozvedené čtyřicátnice s pěti dětmi ve střídavé péči, která zažívá, dá se říct, vcelku běžné starosti s dětmi - od vzdorovitého období s nejmladší dcerou až po pubertu se starším synem. Kniha je taková nemastná neslaná. Cecílie mi vůbec nesedla. Za celou dobu byla snad jen dvakrát zmínka o tom, že jde do práce, jinak šla buď na schůzku, nebo do televizního studia, nebo byla na mobilu a kontrolovala esemesky. Nakupovala a vařila. Děti se vesměs dívaly na televizi. Bylo to moc dlouhé a nudné. A to je osmá kniha v sérii! Jediné plus je to, že ji lze číst samostatně. Ničemu nevadí, že jsem předchozí díly nečetla (a ani nebudu).

02.11.2021 2 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Moc mě tato kniha nebavila. Chod chirurgického oddělení a ambulance je popsán vcelku věrohodně, ale osobní život hlavní postavy mě nebavil, jeho manželka byla krajně nesympatická, z jejich rodiny mi přišly normální jenom ty jejich děti. Navíc je kniha psaná nespisovnou češtinou, to fakt nemusím. Ale kamarádka mi půjčila ještě další knihy této spisovatelky, tak jí ještě dám šanci.

21.10.2021 3 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

Nechce se věřit, že toto je realita odehrávající se před ne zas tolika roky. Takové zrůdnosti a přitom tak čtivě napsané. Remarque je skvělý autor. Miluju jeho knihy.

12.10.2021 5 z 5