MilackovaN MilackovaN komentáře u knih

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Naprosto bravurně napsaný příběh. Oceňuji to nekonečné množství postav, prolínání minulosti a přítomnosti, krásně vykreslený vztah mezi sourozenci, do detailu popsané pocity obětování sebe sama pro druhé, naivní představa o lásce. Je toho spousta, co dělá tuto knihu takovou, jaká je. Tohle není ta kniha, u které po týdnu zapomenete, o čem byla. Tohle je přesně ten typ knihy, která se vám vpije pod kůži a ještě dlouho budete žít s příběhem v srdci.

31.03.2022 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Znám nazpaměť všechny filmové díly HP, ale ke knižnímu zpracování jsem se dostala až ve 25 letech. Slibuji si od toho to, že se dozvím nějaké nové informace, které ve filmu nejsou. První díl mě zatím moc nenadchl, tak uvidíme co další díly.

05.02.2022 5 z 5

Taju pro tebe Taju pro tebe J. T. Geissinger

Nevím, čím to je, ale mně osobně se více líbil první díl. Nedokážu říct, čím to bylo, ale v Hořím pro tebe mi přišel příběh více uvěřitelnější... Ovšem poděkování autorky mě svou reálností vytrhlo z radosti z happyendu... Takové věci by se dít neměli...

10.01.2022 5 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

Nádherně ilustrovaná kniha, která umožňuje dětem rozvíjet fantazii a zároveň se seznámit s životem lesních živočichů.

15.11.2021 5 z 5

Já a ty, navždy Já a ty, navždy Jo Watson

(SPOILER) Jo Watson je sázka na jistotu. Její příběhy jsou originální a velmi zábavné. Tato knížka mi připomínala Poslední dopis od tvé lásky od Jojo Moyes. Stejně jako knížka od Jojo obsahovala dopisy, ve kterých se skrývala velká a opravdová láska, ta po které touží každá dívka. Tento příběh je však jiný v tom, že Pebecca (ne není to překlep, nožička u písmene R zmizela vinou slz její matky) bojuje s tím, zda napsat příběh, který není její a má ho vydávat za svůj, protože má spisovatelskou krizi a deadline, do kterého má odevzdat svou druhou knihu. Vydává se tedy po stopách lásky z dopisů a musí udělat spoustu protizákonných věcí a čirou náhodou se zamiluje do dobrovolného strážníka jménem Mike. Kdo má rád dopisy, romantiku a humorné situace, leckdy až trapné, je pro něj tato kniha jako dělaná, protože na 415 najdete vše z výše uvedeného. Donutí vás smát se i brečet... Za mě mohu jen doporučit!

10.10.2021 5 z 5

Štěstí má barvu levandule Štěstí má barvu levandule Pauline Mai

Úplně na mě znovu dýchlo léto a živě jsem si dokázala představit tu krásnou vůni. Příběh je čtivý, prolíná se minulost s přítomnosti a v průběhu se odkrývá tajemství jedné dávné lásky.

23.09.2021 5 z 5

Nesejdeš z cesty Nesejdeš z cesty Dagmar Digma Čechová

Další autorčina kniha, která se četla jedním dechem, a musela jsem ji přečíst na jeden zátah bez pauzy, protože se od ní nedalo odtrhnout. Námět knihy je velmi zajímavý a musím říct, že i velmi smutný. Hlavní postavu Vandu jsem litovala, nebylo jednoduché žít s tím, že věděla každý detail ve svém životě v budoucnu. Nemám zkušenost s tím, zda se dá věštbám věřit, ale co vím jistě, že po přečtení této knihy k věštkyni určitě nepůjdu :-D Další skvělá kniha, těším se na další! :-)

27.08.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Ze začátku mi chvíli trvalo, než jsem si zvykla na autorčin styl, chyběla mi vyznačená přímá řeč, protože jsem se s tím do této chvíle u žádné knížky nesetkala. Nakonec se mi to četlo ale překvapivě dobře, možná lépe a rychleji než knížky s přímou řečí. Námět knihy je ze života. Celkově povedená knížka, teda až na ten zrychlený konec, to mě zamrzelo...

23.08.2021 5 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Laura Kneidl

Po tom konci Nedotýkej se mě, jsem plánovala začít se učit německy, abych si mohla ihned přečíst pokračování. Nakonec z toho sešlo a dostala jsem se ke knížce až teď. Pravdou je, že po tom dlouhým čekání a skvělým prvním díle jsem si 2. díl šetřila až na něj budu mít opravdu čas. Ten nastal včera a celý dnešek jsem strávila čtením, protože vás to stejně jako u prvního dílu nutí číst dál a dál. Pokračování za mě ještě o chlup lepší než první díl. Líbil se mi vývoj vztahu mezi Sage a Lucou, který byl hezky zakončen. Je mi líto, že je série u konce, a určitě se k ní někdy vrátím.

01.07.2021 5 z 5

Dítě třetí říše Dítě třetí říše Mandy Robotham

Zajímavý fiktivní příběh o potencionálním potomkovi Evy Braunové a Adolfa Hitlera. Moc se mi líbila romantická linka mezi Anke a Dieterem. Konec jsem očekávala jiný a upřímně mě zklamal. Na druhou stranu chápu, že zde nejde o romantický příběh, nýbrž o hrůzy, za nimiž stojí Adolf Hitler. Po přečtení jsem přemýšlela o tom, co když to vlastně není fikce. Co když...

14.06.2021 5 z 5

Jeho zákusek Jeho zákusek Penelope Bloom

Přečteno za pár hodin a musím říct, že s každým dalším dílem z této série je to lepší a lepší. Tento díl za mě překonal jak Banán, tak Třešničky. Ryan i Emily mi byli sympatičtí a skvěle se k sobě hodili. A ten konec... Ach... Upřímně, kdo by nechtěl zažít něco podobného?... Těším se na další díl :-) Co třeba Lilith a Steve?

06.05.2021 5 z 5

Božský cizinec Božský cizinec Christina Lauren

V půlce knihy jsem si říkala, že kniha je o něco slabší, než Bastard, ale konec mě přesvědčil o opaku. Narozdíl od Bastarda zde byl rozmanitější vývoj vztahu a o hodně víc emocí.

03.02.2021 5 z 5

Milý Johne Milý Johne Nicholas Sparks

Čekala jsem několik let, abych zapomněla detaily z filmu a mohla si tak naplno užít čtení této knihy, protože nemám ráda, když vidím nejprve film a tím pádem už vím, jak se bude děj vyvíjet. Kniha se četla velmi dobře, příběh je velmi emotivní a do obou hlavních postav se dokážete rychle vcítit. Konec knížky mě ale rozsekal. John má můj velký obdiv za to, co udělal. Přemýšlela jsem, zda bych něco takového dokázala udělat i já, ale nedošla jsem k žádnému závěru. Od Sparkse jsem povětšinou zvyklá na happyendy a tohle pro mě happyend nebyl...

01.03.2024 4 z 5

Dvojitý zásah Dvojitý zásah Mariana Zapata

Paní Zapata je moje oblíbená autorka a dosud všechny její knihy pro mě byly skvělé. Tato kniha je pro mě ale naprostým zklamáním. Chování dospělých lidí, které odpovídá spíše chování puberťáků. Extrémně iritující přezdívky, kterých bylo opravdu, opravdu mnoho a vážně jsem od teď alergická na slova drobek, mrně, koláček... Chemie mezi hlavními postavami se na 400 stránkách kamsi ztratila a záhadně se objevila až na posledních 30 stránkách, kde to najednou začalo jiskřit.

24.01.2024 2 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Upřímně si myslím, že kdybych pokračování četla hned po dočtení prvního dílu, asi bych tento díl ocenila více. Takto jsem si děj z prvního dílu vybavovala jen částečně. I tak bylo ale fajn připomenout si Atlase, kterého jsem milovala už v Námi to končí. Fajn oddechovka přečtená za dva dny. Kéž by všechny oběti domácího násilí měli kolem sebe tak úžasné lidi, které by jim dodali potřebnou odvahu, jako tomu bylo v případě Lily.

06.11.2023 5 z 5

Doktor Láska Doktor Láska Leisa Rayven

Třetí díl série a za mě asi i nejčtivější. Tobyho si musí zamilovat snad každý díky jeho přístupu k rodině. Joanna měla spoustu neuzavřených přízraků z minulosti, které jí brání uspět v novém vztahu. Kniha není jen o lásce, ale je tam přidané i trochu akčního dramatu a to mám ráda. Nechyběla ani umělá inteligence, s níž jsem se setkala v knihách už potřetí, ale tady mi její využití přišlo skvělé, jen jsem s ní čekala nějakou zápletku, která nepřišla. A velmi oceňuji i zapojení babičky Nan, kterou zbožňuji už od prvního dílu.

08.07.2023 5 z 5

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Od autorek mám přečtené téměř vše, co u nás vyšlo, a tohle bylo úplně něco nového a nečekaného. Nechyběla nejen romantika, ale i řádná dávka dobrodružství a drama. Některé pasáže byly zbytečně zdlouhavé, ale celkově se kniha četla velmi dobře.

10.05.2023 5 z 5

Po těchto oddychovkách sahám poté, co narazím na knihu, kterou čtu měsíc a ne a ne ji dočíst... Autorka píše skvěle a vtipně, o tom už všichni víme. Takže tato knížka byla sázka na jistotu. Přečetla jsem ji jedním dechem za dopoledne. Postavy byly sympatické a sexuální napětí mezi nimi bylo téměř hmatatelné. Rovnou se jdu pustit do dalšího dílu :-)

15.04.2023 5 z 5

Drahá Avo Drahá Avo Ilsa Madden-Mills

Nechci nijak znevažovat kvalitu knihy, ale čekala jsem maličko víc. Obě hlavní postavy mi k srdci nepřirostly, a ačkoliv ani jeden neměl lehký osud, nijak mě to nedonutilo s nimi soucítit. Což se mi stalo úplně prvně. Asi už je pro mě ta střední vzdálená více, než by se na první pohled zdálo. Kdyby byl příběh z vysoké, postavy starší, možná by mi to sedělo více.

20.03.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Jsou knihy, které ačkoliv mají přes 400 stránek, máte je přečtené během pár hodin. Příběh odsýpal rychle, postavy mi byly sympatické, Ryan upřímně možná trochu více (jen teď nevím, zda proto, že je to kluk).

21.11.2022 5 z 5