mila2411 mila2411 komentáře u knih

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Poslední Joona, aneb všechno je tak trochu JINAK. Na knížku jsem se upřímně těšil. Nezklamala. Soupeření, nelidské, nelítostné, hrozně moc krvavé došlo po devíti dílech svému konci. Joono, byl jsi moje severská jednička! Měj se fajn, asi se už neuvidíme.

01.11.2023 5 z 5

Kanibal z Nine Elms Kanibal z Nine Elms Robert Bryndza

Díky sérii s Erikou Fosterovou je pan Bryndza můj oblíbený autor a tak jeho další pokračovací vyprávění bylo jasnou volbou. A nezklamal. Hlavní hrdinku Kate obdaří hned na úvod takovým stigmatem, že to bude stačit na dalších xXx dílů. Osobní rovina vs. série vražd funguje na 1*. Parádní rozjezd nové řady.

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Sedmička. Erika vs. podcasty. A další vraždy a tuna napětí. Opět nezklamalo, opět se těším na další díl!

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Dvojka funguje úplně stejně jako první díl. Už víme o co jde a s kým máme tu čest. Mikael a Lisbeth jsou dvojka hodně zvláštní, ale i když jsou většinou každý někde jinde, funguje to mezi nimi na výbornou. Velké těšení na závěrečný, třetí díl.

31.10.2023 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Wow. Bez váhání 105% Jedna z NEJ... knih co jsem měl tu čest číst. Dvě časové roviny vyprávění, mystická příroda Vnějších Hebrid... od začátku do konce paráda. Jako audiokniha neskutečný zážitek díky báječnému Jiřímu Dvořákovi.

28.10.2023 5 z 5

Meč osudu Meč osudu Andrzej Sapkowski

Po skvělé "Bouřkové sezóně" moje druhé setkání s panem Zaklínačem a opět velice milé a příjemné. Povídkový styl, kdy jednotlivé příběhy časově skáčou je zvláštní, ale každá povídka má svůj příběh, tempo, grády a většinou i lehce překvapivé vyvrcholení. Konečně se objeví "seriálová" Ciri, probíhá neustále scházení a rozcházení s jeho milovanou a nemilující Čarodějkou, do toho příšery, draci a trpaslíci z Brna :-) ... je to fajn svět kam se určitě zase brzy rád vrátím.

14.02.2024 4 z 5

Něžná fata morgána Něžná fata morgána Dominik Dán

Další knížka od DD a další příběh z Bratislavy, tentokrát se hlavní děj odehrává přímo ve dnech okolo 17. listopadu 1989 a tak je na tehdejší socialistické kriminálce a hlavně u kolegů na STB "veselo". Knížka opět příjemně odsýpá, příběh je výborně umístěn do revolučních dnů a opět mě to moc bavilo. Malé upozornění pro případné čtenáře: kdo nečetl předchozí díly "Uzel" a "Básník" nebude se občas asi moc orientovat... (autor knížky seká na přeskáčku, ale tyto na sebe hodně navazují).

29.01.2024 4 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

Klasicky klasická klasika. Vždy se mi připomenu jak jsem někdy v roce 1984 četl rozdrbanou "ilegální" knihu vydanou v roce 1968. Moje první setkání s RR a láska navždy. Později načteno komplet. Je to něco neopakovatelného, krásného a věčného... tak zase někdy "plantážníci" :-)

17.01.2024 5 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Pěkné. Česká krimi s přesahem do dávné minulosti. Originální vyšetřovatel, zajímavý příběh z pohraničí... určitě dám další díl.

07.11.2023 4 z 5

Tajemný hrad v Karpatech Tajemný hrad v Karpatech Jules Verne

Většina lidí to má jistě za "úžasnou řachandu" dle výborného CS filmu. Předloha je úplně jiná, podstatně temnější, beznadějnější. Jedna ze NEJ Verneovek, protože je tak nějak jiná!

07.11.2023 4 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Další díl, další várka krutosti... autor nám to i na popáté řádně nakládá, surovost sériového vraha je i tentokrát neuvěřitelná. Námět zajímavý, rozluštění originální, určitě dám i č. 6.

06.11.2023 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Klasika. Geniální. Výborné. Reálné.

05.11.2023 5 z 5

Hastrman Hastrman Miloš Urban

První setkání s MU: jsa nalákán filmem a informacemi, že kniha je jiná. Líbilo se! Hodně netypické, takové podměnivě jiné. První díl je výborný, za druhý musím jednu * strhnout, tak nějak mě moc nebavil, snad mohl být kratší. Celkově, ale veliká spokojenost!

04.11.2023 4 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další příběh od pana Cartera, další várka násilí krve a šíleného sériového vraha. Opět je to originální, čtivé a rychle to utíká. Jen tak dál...

02.11.2023 4 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

(SPOILER) Poslední díl série. Ukončeno nečekaně a jednoznačně definitivně. Nejvíce psychologický díl, zpočátku "domácí zabijačka", ale asi to bude úplně jinak... i na potřetí hodně nadprůměrná krimi z českých luhů a hájů. Konec, který přišel docela překvapil, ale je dobře, že autorka našla sílu to napsat zrovna takhle. Kdyby to Laura nakonec nějak dala a vrátila se třeba jako soukromá detektivka - nemuselo by to být vůbec špatné.

31.10.2023

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

I druhé setkání s Erikou bylo fajn. Čekal jsem drsnou krimi a té se mi dostalo.

31.10.2023 4 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Hodně zvláštní kniha. Čteno za tmavých podzimních podvečerů což je prostředí naprosto ideální. Takový malý moravský horor. Scény, hlavně s dětmi, fungují, má to napětí a spád. Na autora, který za pár let napíše Aristokratku nečekané.

31.10.2023 4 z 5

Lisbeth a Mikael naposledy. A NAVŽDY chtělo by se napsat. Bylo to pěkné, bylo to Švédsko jak bič. Trilogie, která toho strašně hodně změnila a udělala ze mě "seveřana".

31.10.2023 5 z 5

Zatmění Zatmění Jo Nesbø

HH se vrací. HH nikde nechtějí. HH je ve formě. HH to zase dá! Nekonečné čekání se vyplatilo. Od začátku do konce je to přesně to co to být má! Harry už není nejmladší a život s ním pořádně zamával. Hodně pěkné čtení, díky Harry, mám Tě rád!

29.10.2023 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Díky filmu asi nejznámější HH a určitě naprosto oprávněně. Kdyby předtím nebyla Červenka tak bych dal i tu poslední hvězdu :-) HH v kruhu rodinném a poprvé (a ne naposled) vstoupí děs a hrůza přímo tam. Drsný, zimní příběh, pan Nesbø tak jak má být!

29.10.2023 4 z 5