Michal1999 Michal1999 komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Farma zvířat mě silně zasáhla. Jestliže jsem se od nějaké knihy opravdu nemohl odtrhnout, dokud ji nedočtu, bylo to právě tohle Orwellovo dílo.

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Nádherné zakončení celého příběhu. Oproti filmu je tu spoustu věcí navíc a řekl bych, že jsou dost důležité a v jistém smyslu mění charakter celého finále.

24.05.2016 5 z 5

Blues Blues Václav Hrabě

Spoustu krásných básní. Když mám chuť na poezii, na 90% sáhnu po Václavu Hraběti.

29.05.2016 5 z 5

Ta obludná síla Ta obludná síla C. S. Lewis (p)

Třetí díl dlouhý jak první dva dohromady. Rozvláčnější, ukecanější a se spoustou postav, přesto je to můj milovaný Lewis tak, jak ho mám rád. Avšak Perelandra zůstává pořád mou nejoblíbenější částí spolu s krásně nevinnou a bezbranou Tinidrill...

03.11.2016 5 z 5

Návštěvníci z Mlčící planety Návštěvníci z Mlčící planety C. S. Lewis (p)

Opravdu skvělá kniha. C.S.Lewise mám teď ještě radši, i když do Narnie jsem se zamiloval už na jaře. Spoustu myšlenek zůstává stejných, jen tady je to řečeno naplno (taky to není útlá knížka pro děti). Ransoma si člověk zamiluje stejně jako nápaditou planetu se třemi originálními "hnau". Mně osobně se nejvíce líbili pfifltriggové, kteří tam ale také byli nejmíň. No, snad v příštích dílech :) Nejlepší je scéna krátce před koncem, kde Weston obhajuje své názory. Ta pasáž by zasloužila vyrýt do mramoru. Jinak, doufal jsem, že Weston nebo Devine zemře (nejlépe oba dva). Takže opět říkám, snad v příštích dílech :D

21.09.2016 5 z 5

Silmarillion Silmarillion J. R. R. Tolkien

Kniha ve mně vyvolala vskutku rozporuplné pocity. Několik míst se mi opravdu hodně líbilo, bohužel ale převažovaly podle mě nezajímavé příběhy s přehršlí nezapamatovatelných jmen...

19.07.2016 3 z 5

Poslední bitva Poslední bitva C. S. Lewis (p)

Nádherný a neskutečně dojemný závěr Letopisů Narnie. Dohromady (i všechny zvlášť) tvoří knížky opravdu překrásné dílo.

17.06.2016 5 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Takže třetí z knížek odehrávající se v magické zemi Narnie.
Musím se přiznat, že z počátku jsem měl problém se jmény (těžko jsem si je dokázal zapamatovat) a také s tím, že mi prostředí až nebezpečně připomínalo arabské země. Nevěřil jsem tomu, že bych se do knížky začetl tolik jako u Čarodějova synovce a Lva, čarodějnice a skříně, navíc jsem si někde na třicáté stránce říkal, že už teď znám osu celého děje a těžko mě něco překvapí. No, opak se stal pravdou, nakonec se mi knížka líbila stejně jako dvě předcházející a už se moc těším na další :)

31.05.2016 5 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Tahle knížka mě opravdu nadchla. Jedna z nejkrásnějších, co jsem kdy četl.

28.05.2016 5 z 5

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

J.R.R.Tolkien, o kterém dnes mohu s klidným srdcem říct, že to byl opravdový génius, mě přenesl do svého úžasného světa. Společenstvo byla první knížka, kterou jsem od něj četl, a jsem rád, že to bylo ještě před zhlédnutím filmu (i když i ten je super). Sice mě z trilogie bavila nejmíň, i tak je to ale nádherná knížka.

24.05.2016 5 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy přečetl.

22.05.2016 5 z 5

Rychlé šípy Rychlé šípy Jaroslav Foglar

O knihách (a zejména Rychlých šípech) Jaroslava Foglara můžu s klidným srdcem říct, že mě vychovaly a provedly dětstvím.

22.05.2016 5 z 5

Údolí ztracených Údolí ztracených Emily Rodda (p)

Tenhle díl se mi líbil spolu s Městem krys snad nejvíc. Hádanky o jménu strážce byly snad nejpropracovanějšími rébusy celé série, taky je zde na místě ocenit překladatelskou činnost.

04.10.2016 5 z 5

Perelandra Perelandra C. S. Lewis (p)

Tato kniha se mi líbila snad ještě víc než první díl. Tentokrát se věnuje hlavně náboženským myšlenkám. Po přečtení jsem v sobě měl krásný hřejivý pocit stejně jako u Narnie.

04.10.2016 5 z 5

Plavba Jitřního poutníka Plavba Jitřního poutníka C. S. Lewis (p)

Moc hezká knížka plná dobrodružství. Jen Aslan se čím dál tím víc podobá Ježíšovi :D

07.06.2016 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Možná jsem primitiv, ale Máj se mi zoufale nelíbil a nechápu, proč je považován za takové dílo.

29.05.2016 2 z 5

Tajný denník Adriana Mola Tajný denník Adriana Mola Sue Townsend

S Adrianem Molem jsem strávil hezký kousek života. Moc pěkná odpočinková knížka s hezkým britským humorem.

Odysseus Odysseus James Joyce

S přečtením Odyssea musím pozměnit svůj pomyslný seznam těch nejúžasnějších knih, co jsem kdy četl.
To se nedá popsat, to se musí přečíst.
Jinak jak tu všichni píší, jak dlouho knihu četli, já ji měl za nějaké 3 měsíce a kus.

18.02.2017 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Nuda. Kýč.

17.09.2016 2 z 5

Stříbrná židle Stříbrná židle C. S. Lewis (p)

Nádherná knížka. Čvachetku jsem si hned zamiloval :)

12.06.2016 5 z 5