michaela8804 michaela8804 komentáře u knih

Skandál Skandál Suzanne Enoch

Hodně povedená série! Naprosto nejlepší byl ten konec, to jsem se smála a zároveň mi tekly nervy, jak to bylo napínavý! Mám jenom pocit, že na začátku byl Grey úplně jiný člověk a prostě se zrazu změnil. Emma byla chvílemi hodně svéhlavá a držela se zuby nehty svých zásad a názorů, to se mi líbilo. V tomhle díle se taky objevuje Tristan a Giorgiana, který je věnovám samostatný díl, myslím, že to bude povedný příběh.

25.08.2018 5 z 5

Půlnoční setkání Půlnoční setkání Suzanne Enoch

Přečetla jsem první díl a teď druhý, a když to srovnám, tak oba jsou stejně dobré, vtipné (papoušek byl boží), čtivé, hrdinky emancipované a chytré. Já jsem naprosto uspokojená.

24.08.2018 5 z 5

Nespoutaná dáma Nespoutaná dáma Jo Beverley

Vůbec mě to nebavilo! Začátek byl fajn, ale pak mě to už začínalo unavovat, nemělo to žádný spád a pořád se to táhlo a řešení v nedohlednu. To, co se stalo hlavní hrdince mi přišlo příliš drastické. Možná to bylo i dobou, do které je příběh zasazený. Dávám přednost viktoriánskému období a tohle spadá ještě do 18. století, tomu odpovídá i způsob myšlení hlavních postav. Cynricovi je jenom 24 let, přijde mi nevyzrálý a to mi prostě nesedí. Autorka mě vůbec neoslovila a neplánuji si od ní ještě něco přečíst.

21.08.2018 3 z 5

Láska v nebezpečí Láska v nebezpečí Julia Quinn

Když jsem četla anotaci, tak jsem byla nedočkavá si knihu přečíst. V poměrně dlouhém prologu, který byl velice nudný a takříkajíc nic neříkajíc, jsem začínala být docela znuděná, ale pořád jsem tak nějak doufala, že až se příběh nastartuje, že to bude jízda, ale ono ne. Oliva je extrémně nudná, řekla bych až hloupá, nic neumějící slečinka, která akorát hezky vypadá. Harry je akorát charakterní, o něco málo méně nudný než Olivia a jedinou jeho předností je znalost ruštiny, což mi přišlo jako obzvláštňující prvek historického románu. Doposavad jsem se s rolí ruské aristokracie v románu ještě neshledala. Nicméně, to to fakt nezachránilo. Ten vtip, co má být v každém dialogu, o kterém tady všichni mluví, je prosím kde? Narazila jsem na pár pasáží, ale to je tak všeho všudy 10%. Takže, buďte připravení, že ačkoli je Quinn dobrá spisovatelka, tahle sága Bevelstoke je teda nuda.
Líbí se mi Sebastian, ale nechce se mi do jeho příběhu pouštět, protože podle anotace to vypadá lákavě, ale už teď vím, že Annabel bude dle mého názoru stejně nemožná jako Olivia. Taková panenka do vitríny.

16.08.2018 3 z 5

Přijdu si pro tebe Přijdu si pro tebe Lisa Kleypas

Ze začátku jsem to hltala, bylo to vtipné a slovní přestelky Alexe a Lily byly fakt legrační. Všechno super, až do druhé třetiny, kdy se to začalo kazit tím, že příběh se vlekl a už už to vypadalo, že se něco vyřeší a zase nic. To mě upřímně dost unavilo.
Lili mi byla hodně symaptická tím, jak se chovala ve společnosti. Alex byl za začátku mrzout, ale nějakým záhadným prozřením se zamiloval. Moc dobře nechápu, jak k tomu došlu, protože to přišlo prostě ze dne na den, ale budiž. Jsou i lepší příběhy, nemůžu si pomoct. Tohle je za 3 hvězdy.

27.07.2018 3 z 5

Palác lží Palác lží Erin Watt

Třetí díl této trigolie jsem četla s odstupem. První dva díly jsem četla za sebou a byla jsem nadšená, mělo to spád a bylo to napínavé. Ten třetí díl jsem rozečetla a po asi 3. kapitole na půl roku odložila. Teď jsem se k němu vrátila a musím říct, že mě to sice chytlo, ale nebyla jsem z toho tak unešená, jako z těch dvou předchozích. Četlo se to jedním dechem, bavilo mě to, všechno se ke konci vyjasnilo, ale musela jsem na to počkat až opravdu úplně úplně do konce. Chyběly mi tam klasické popisy milostných scén, na které jsem u Elle Kennedy zvyklá. Bylo to spíš zaměřené na rodinné hodnoty, krimi a napětí. Nejsem si jistá, že se mi chce začít číst 4. díl o Gideonovi a Savanně, když už Dina není taková mrcha.

09.02.2018 4 z 5

Čekanka Čekanka Julia Quinn

Moje čtvrtá kniha od této autorky a z této série. Přijde mi zatím nejslabší. Čekala jsem kopec srandy vzhledem k tomu jaký je Colin vtipálek, ale nesmála jsme se tolik. Byly tam vtipné pasáže, ale opravdu opravdu pomálu. Penelope je skvělá postava, Colin taky, ale nechytlo mě to natolik, abych nešla během čtení dělat jinou aktivitu. Tohle mě vážně neuchvátilo.

14.04.2017 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Málokdy se stane, že mě anotace tak naláká a kniha sama už tak nebaví. Zápletka je super, ale chvílemi se to trochu zbytečně táhne. Oba hrdinové se k sobě hodí. Daphne má opravdu trpělivost, Simon by mohl být trochu chápavější. Další díly opět mega lákavá anotace, tak snad tentokrát budu nadšenější.

10.04.2017 4 z 5

Nejvíc sexy chlap Nejvíc sexy chlap Julie James

V porovnání s knihou Nezvladatelná láska nebo It happened one wedding mi tenhle příběh přišel méně zajímavý. Možná je to tím, že je to úplně jiná série. FBI/US Attorney je opravdu dobrá a nápaditá série příběhů. Tohle mě nebavilo. Filmová hvězda a právnička, nějak mi to nesedí.

16.01.2017 3 z 5

Vsaď se! Vsaď se! Jennifer Crusie

Vcelku dobrá kniha plná humoru. Chvílemi se příběh zbytečně táhnul. Minerva byla chytrá ženská, ale ty její neustálé kecy o tom, jak je tlustá a jak nesmí jíst koblihy a chleba mě už začaly unavovat. Přišlo mi to zoufalé, divím se, že sexy chlap jako Calvin s ní vydržel. Ke konci jsem neměla už takovou chuť knihu dočíst. Jsem zvyklá na trochu jiný typ romantického žánru. Milostné scény mi tam chyběly.

09.01.2017 3 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Román plný divokého a docela i perverzního sexu. Kupodivu mě to bavilo. Začátek byl dle mého zbytečně uspěchaný. Bennett si prostě zčista jasna usmyslel, že po Chloe vyjede. Nic tomu pořádně nepředcházelo, to mě zaskočilo. Druhý díl jsem přeskočila. Přečetla jsem i třetí díl ze série. Na čtvrtý se nechystám.

02.01.2017 4 z 5

Síla lásky Síla lásky Arnette Lamb

Vůbec mě to neoslovilo. Byl to jediný román od téhle autorky, který jsem četla a další vyhledávat nebudu. Příběh byl nesmyslný, celé to bylo takové divné. Nelíbilo se mi to.

09.12.2016 2 z 5

Deníky vévodkyně Deníky vévodkyně Jillian Hunter

Vcelku dobrý příběh i zápletka, je to klasická romance z viktoriánské doby.

09.12.2016 3 z 5

Prostě sexy Prostě sexy Linda Francis Lee

Celá teologie je výborná, nápaditá, dobře promyšlená, zábavná a návyková. Třetí díl se opět povedl. Neskutečně jsem se bavila při scéně v pracovně, kdy Julie strčí Bena pod stůl.

08.12.2016 5 z 5

Hříšně sexy Hříšně sexy Linda Francis Lee

Opět autorka nezklamala. Neuvěřitelně jsem si knihu užila. Zase jsem u toho umírala smíchy. Zápletka výborná, oceňuji nápad s trilogií. Člověk aspoň zůstává v dění a ví, co se děje.

07.12.2016 5 z 5

Nečekaně sexy Nečekaně sexy Linda Francis Lee

Jedním slovem parádní! Moc mě tenhle příběh bavil. Místy neskutečná legrace, měla jsem občas i záchvaty smíchu a konec mě opravdu potěšil. Další díl mě právě čeká.

06.12.2016 5 z 5

Jak rozchodit rozchod Jak rozchodit rozchod Chris Manby

Na začátek je třeba vyzdvihnout vtipnost, místy jsem se při čtení doslova propadala za břicho. Na druhu stranu, ale je to naprosto ego zdrcující příběh a celé mě to přivádělo k šílenství. Chtělo se mi rvát si vlasy díky blbosti a zoufalství hlavní hrdinky. Faktem ovšem zůstává, že autorka v anotaci sama upozorňuje, že tento příběh není vhodný pro, řekneme normální rozumně uvažující ženy, to se mi potvrdilo. Závěrem je nutno říct, že to není špatná kniha, jen je třeba nevzdávat se při čtení, leč je příběh šílenější. Happy end v podstatě zaručen.

05.12.2016 3 z 5

J'adore New York J'adore New York Isabelle Laflèche

Velmi chytlavý příběh, ideální pro ty, co mají rádi ženskou emancipaci. Dost jsem se pobavila, místy jsem se vážně hodně smála. Dle mého je to velmi "slušně" napsaný příběh, jsem zvyklá na milostné pasáže, které jsou barvitě vylíčené, to jsem tady bohužel postrádala. Čte se jedním dechem. Konec zůstal v podstatě otevřený, takže by to vážně chtělo konečně vydat přeložené pokračování.

03.12.2016 4 z 5