Skandál

Skandál https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/9570/bmid_skandal-x7a-9570.jpg 4 157 19

S tímto prstenem série

< 3. díl

Půvabná slečna Emma Grenvilleová je ředitelkou dívčí školy a vede své žačky v duchu vlastního přesvědčení, že ženy nejsou na světě proto, aby byly zdrojem mužské potěchy. Má až po krk nadutých šlechticů, kteří ženami pohrdají – a nejvíce ji dráždí vévoda z Wycliffu. Uhrančivý lord chce ztrojnásobit školné, aby finančně vypomohl své rodině, ale Emma je rozhodnuta jeho rozhodnutí zmařit. Hříšně přitažlivý Greydon Brakenridge za svůj dosavadní život nepotkal ženu, kterou by nedokázal svést. I tentokrát je přesvědčen, že tvrdohlavou slečnu ředitelku dokáže dostat tam, kde ji chce mít – a posléze snad i do svého lože. Zapřisáhlý svobodný mládenec ovšem inteligentní a překvapivě smyslnou slečnu Grenvilleovou hrubě podcenil. Netušil, že jeho působení v dívčí škole vyústí ve společenský skandál, a už vůbec si nebyl ochoten připustit, že by ho Emma mohla vmanipulovat tam, kde se nikdy nechtěl ocitnout: před oltář.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Domino

A Matter of Scandal , 2001

MonaLisa42
19.07.2023 4 z 5

Pěkná kniha, která nezklamala.
Celá třídílná série byla příjemně oddychová, průměrná a předvídatelná. Příběh krásně plynul. Líbí se mi, že se alespoň na chvíli setkáváme s hrdiny z předešlých knih. Příběh mě bavil a pokračoval v nastavené laťce předchozích dílů. Děkuji!!!
PS: Pád do vody byl naprosto boží.

Ála1968
04.06.2023 3 z 5

Za mě nejslabší díl i když až tak špatné to nebylo.Ale oproti předchozím dílům slabší.

miruska1
17.01.2023 4 z 5

Líbilo sa mi to. Celá série je dobrá....

niky89
09.06.2021 4 z 5

Celà sèrie je ùžasnà i když předchozì dvě knihy sèrie byl o chlup lepšì

katkaq
19.04.2021 3 z 5

Je hlavní hrdinka inteligentní? ANO
Je hlavní hrdina inteligentní? ANO
Bylo tedy nutné udělat tu jednu závěrečnou scénu tak hloupoučkou? Myslím, že ne.
Jinak je knížka čtivě napsaná a člověk u ní může vypustit všechny starosti z hlavy.

Verunka4444
21.02.2021 5 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla až po sérii s Tristanem,Svatouškem a Robertem.Což je u mě naprosto normální :),čtu,čtu a pak si dohledávám informace o zmíněných postavách a ejhle,oni mají vlastní příběh!!!! :) .Vévoda z Wycliffu mi padl hned do oka a tak jsem šla do Skandálu.Předchozí dvě knihy jsem opět vynechala a tu chybu budu co nejdříve napravovat :) Mám to jako na houpačce,ale alespoň se nenudím.

Siegrid
30.09.2020 odpad!

Tak zkusila jsem, ve slabé chvíli, ale tohle nebyl můj šálek kávy.

karamelka57
23.04.2020 5 z 5

Velmi osviezujuce...

rampapa
17.04.2020 5 z 5

Miluju tuhle autorku. Už se těším až si přečtu další knížku od této autorky .... Příběh se mi moc líbil. Knížku velmi doporučuji.

izfnp
21.03.2020 4 z 5

Fú, slečna Emma bola pekne tvrdý oriešok, ale neodolateľný, arogantný vojvoda si poradil ;-) Zábavný a ľachtivý diel, ktorý pekne ukončil sériu priateliek z akadémie a ich vysokých šľachticov. Teším sa z tejto série, tento mix inteligentných postáv, naivnej romantiky, ľahkej erotiky a zábavy je na relax to pravé.

michaela8804
25.08.2018 5 z 5

Hodně povedená série! Naprosto nejlepší byl ten konec, to jsem se smála a zároveň mi tekly nervy, jak to bylo napínavý! Mám jenom pocit, že na začátku byl Grey úplně jiný člověk a prostě se zrazu změnil. Emma byla chvílemi hodně svéhlavá a držela se zuby nehty svých zásad a názorů, to se mi líbilo. V tomhle díle se taky objevuje Tristan a Giorgiana, který je věnovám samostatný díl, myslím, že to bude povedný příběh.

Ydisara
20.08.2018 4 z 5

Líbilo se mi to, jen bych uvítala epilog a více podrobností ohledně Tristana (nebo třeba samostatný díl o něm)... a jiskřilo to mezi ním a Georgianou?

Tak jo, příběh o Tristanovi a Georgianě se jmenuje Pokořený svůdce v sérii Lessons in love...

Maruš.D
16.08.2018 4 z 5

Tento díl ve mě zanechal rozporuplné pocity. Námět se mi líbil, ačkoliv provedení mělo své chyby. Kniha se četla lehce, postavy nebyly komplikované. Líbil se mi námět ředitelky a akademie. Avšak postava Alice mi tam vůbec neseděla, dále jsem kroutila očima nad rychlím spádem závěrečné kapitoly. Příběh se hezky vyvíjel, ale konec byl na můj vkus příliš rychlý, uspěchaný. Dále mi na knihách od S. Enoch nesedí, jak nechá postavy vycouvat z problému téměř bez úsilí- muž: “vezmi si mě” odpověd je “ne” a muž řekne jen “okey” a jde vymyslet jinou strategii, se kterou pak hned žena souhlasí. Chyběl mi tam zápal a bojovnost. Nicméně i přesto jsem si knihu užila. Doporučuji přečíst :-)

PS: Posledním mínusem je podle mě chybějící epilog, na který se občas těším více, jak na celou knihu :D

vcielka
22.07.2018 4 z 5

Hrdinovia fajn len mi asi vadilo to Greyovo fantazirovanie Emmi pod nim od zaciatku a dokola. Stale len myslel na to odkedy ju uvidel ako sa na nu prisaje a potresta co zahrnuje Emmu nahu a pod nim, co mi prislo take strasne otrepane a prvoplanove a bez napatia toho postupneho ziskavania si sympatii jeden k druhemu. Inak Pekne charaktery. Lizzie mala neuveritelne hlasky a pacilo sa mi ako vedeli dievcata jednat s vojvodom alebo s Charlesom. Tristan bol naozaj podareny charakter a tesim na knihu o nom. Stale ale vojvoda podla mna nemal na Luciena z jednotky :)

kacaaba
23.12.2015 5 z 5

Když jsem si přečetla níže uvedené komentáře, tak jsem se bála, ale za mě asi nejlepší ze série. Hrozně jsem se nasmála, jak si ho žačky podávali. Pohodové čtení, mě se moc líbilo.

havrmoni
17.09.2015 5 z 5

Po dvou letech a druhém přečtení odvolávám co jsem napsala. Není nejslabší.

Asi nejslabší ze série,ale nemůžu říct,že byla špatná. Ema se sice chovala upjatě,ale byla vtipná a chytrá. Žádná naivní husička. Škoda,že o Tristanovi jsem četla nejdřív,protože to hezky navazuje.
Teď už jsem četla s tím,že znám jeho příběh.

zp87
14.06.2015 3 z 5

Enoch mám ráda, ale toto mi přišlo jako její slabší dílo. Na hlavním hrdinovi se mi nejvíc líbilo asi jeho jméno - Grey... :)
Emma byla taky taková nijaká - na jednu stranu přísně upnutá a mravně na výši, na druhou stranu se nechala Greyem svést při první ráznějším pokusu. Zápletka mi taky nepřipadala nějak moc zajímavá.
Nejzajímavější části byly rozhodně ty s dívkami - žačkami a pak ty s Tristanem - a Greyovo žárlení. Čekala jsem od knížky silnější zážitek...

jaja1989
17.04.2015 2 z 5

její nejhorší kniha.

zuzipol
20.03.2015 3 z 5

Příjemné romantické čtení, místy vtipné, jakož i ostatní knížky od Enoch.