michaela5515 michaela5515 komentáře u knih

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Na to, že kniha nemá běžný počet stránek, se tam toho vešlo tolik. Tolik naděje, tolik zoufalství, tolik strachu, tolik odhodlání. Navždy zůstane srdcovkou a navždy mi bude Paula a jeho kamarádů líto.

01.08.2023 5 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Začalo to povinnou školní četbou a skončilo to láskou na první pohled. Tři kamarádi navždy budou mým prvním románem od Remarqua. Skvěle vykreslený život v poválečném Německu, jednoho velmi pevného přátelství a lásky. Ráda se ke knize jednou vrátím.

01.08.2023 5 z 5

Království z kostí Království z kostí Barry Hutchison

Jo! Šéfinspektor Logan je výbornej. Milion sarkastických keců a brilantní mysl. Vypadá to na další skvělou sérii.

30.10.2022 5 z 5

Spletité lži Spletité lži Angela Marsons

(SPOILER) Další příběh Kim a jejího týmu. Tentokrát mají co do činění s psychopatem, který se vyžívá v mučení. Zápletka zajímavá a podle mě neotřelá. Neztrácela jsem se v postavách. Vedlejší dějová linka reportérky Frostové taky skvělá. A ten cliffhanger na konci? No jsem zvědavá, co si Angela připraví příště.

22.09.2023 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Příběh o životě, smrti a lásce. O dívce, která má chuť žít a užít si to, co jí z času zbývá. Klasika E.M.R., která mě vtáhla a nepustila.

01.08.2023 4 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Tristan je bůh. Jeho vztah s bratry i s jeho kluky byl naprosto okouzlující. Strašně jsem se v některých pasážích nasmála. Ale Claire mě trochu štvala. Jamesonův příběh mě oslovil o malinko víc, nicméně bych za takového Tristana dala všechno na světě. O takových chlapech prostě číst chceme :)

12.04.2022 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Skvělý díl. Hrozně jsem se na něj těšila a nezklamal. Možná jeden z nejlepších. Nemůžu se dočkat dalšího.

25.01.2022 5 z 5

Pozvánka Pozvánka Vi Keeland

Tolik jsem se na knihu těšila a nezklamala. Vi Keeland je sázka na jistotu. Smála jsem se nahlas a dojímala se nad dokonalostí příběhu. Hudson je chlap, kterého si vysnilo mnoho žen. A Stella a jeji systém štěstí mě moc bavila.

19.09.2023 5 z 5

Vražedná mysl Vražedná mysl Angela Marsons

O něco méně akční, ale o nic méně děsivé. Bryantův případ to celé skvěle doplňoval. Jsem zvědavá, jestli se bude Fifi objevovat častěji. Za mě super!

16.07.2022 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Colleen je moje oblíbená autorka. Tohle je trochu něco jiného, než na co jsem u ní zvyklá. Ale byla to bomba. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co je vlastně pravda. Některé části dost drsné, ale rozhodně dobře čtivé.

23.02.2022 5 z 5

Vražedná temnota Vražedná temnota Lisa Regan

(SPOILER) Další skvělý díl. Dlouho jsem tápala, kdo je vrah. Neztrácela jsem se v postavách, děj byl svižný. Josie je mi sympatická a stejně tak celý tým. Jsem ráda, že Josie mohla uzavřít jednu kapitolu svého života a uvidíme, co nám přinese pokračování.

06.11.2023 5 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Příběh, od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Bylo to něco nového, téma velice syrové a bolestivé a zároveň plné naděje a vtipu. Pamatuju si, že když jsem to četla poprvé, byla jsem unešená.

27.10.2023

Miluji tě, Jasone Thorne Miluji tě, Jasone Thorne Ella Maise

Dostala jsem přesně to, co jsem chtěla. Nenáročné čtení. Oba hlavní hrdinové mi sedli. Olive je sladká a Jason nikdy nebyl záporák. Kniha nepostrádá vtip a spicy scény jsou napsány velice dobře :)

27.10.2023 4 z 5

Chlap snů Chlap snů Kim Jones

Ze začátku mě Penelope docela štvala, říkala jsem si, že ta holka nemá žádnou hrdost. A opak se stal pravdou. Penelope je srdečná, upřímná k sobě i ostatním, skvělá kamarádka a strašně vtipná. Jake je Chlap snů, o tom žádná. Kniha mě slušně pobavila a zase mi dala příklad krásného, ale nereálného příběhu. Mně snad jebne..

25.07.2023 5 z 5

Co ukrývá jezero Co ukrývá jezero Barry Hutchison

Šéfinspektor Logan nezklamal. Skvělé hlášky, příběh na jedničku. Potěšily mě známé postavy i nová, podle mě skvělá, patoložka. Těším se, s čím přijdou v dalším pokračování.

23.06.2023 5 z 5

Nářek drozda Nářek drozda Tim Weaver

David opět nezklamal. Děj svižný, napínavý. Jsem moc zvědavá, jak se vyvinou události na konci knížky. Vypadá to na slibné pokračování, což není nic překvapivého :)

17.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Příbehy Josie drží laťku pěkně vysoko. Další díl, který mě neskutečně bavil. Promyšlený do posledního detailu. Tápala jsem dlouho a zápletku odhalila těsně před koncem. Těším se na další díly

27.03.2023 5 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Jo! Za mě fakt jo. Zase skvělý díl. Do poslední chvíle jsem nevěděla, co jak je. Jsem nadšená a těším se na další díl.

18.07.2022 5 z 5

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Jedna z nejlepších knih autorky. Do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah.

27.10.2021 5 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tuto knihu od CoHo jsem poměrně dlouho odkládala na neurčito. Ve finále jsem ji přečetla za jeden den. A na jejím konci jsem plakala. Ostatně jako nejspíš u všech jejích knih.

Kenna je opravdu hrdinka, která má od začátku moje sympatie. I když to vypadá všelijak. Ledger je možná ještě větší hrdina. Kniha je plná lásky, výčitek, odpuštění a znova lásky. Za mě velice povedená.

19.01.2024 5 z 5