micha-ella micha-ella komentáře u knih

Všichni lžou Všichni lžou Camilla Grebe

Výborně promyšlený příběh, dotažený ve všech směrech. Jen snad je trochu nereálné, že Maria, nepoznala pravou povahu Toma, když ho od malička opatrovala. Určitě doporučuju k přečtení.

10.03.2024 5 z 5

Ještě jedny zavřené dveře Ještě jedny zavřené dveře Nuala Ellwood

Nechápu to pitomé střídání "dříve" a "nyní", i když ho obcházím - čtu pokaždé nejprve všechny kapitoly "dříve", tady navíc i zmínky z dětství psané kurzívou a pak teprve kapitoly "nyní". Zbytečný guláš! Mnohokrát jsem se už zamýšlela nad tím, proč autoři svá díla takhle rozcuckují. Jednotná časová linie "dříve" se mi docela líbila, napojení a vysvětlení chování Vanessy už ne, to bylo málo reálné.

06.03.2024 3 z 5

Všechny, které pohřbil Všechny, které pohřbil Victoria Selman

Velmi dobře napsané! Hodně emocí, hodně úvah, inspirováno skutečností. Jen tu poslední kapitolu si mohla autorka nechat od cesty!

04.03.2024 5 z 5

Polovina tebe Polovina tebe Brit Bennett

Pro mne moc zdlouhavé a vadilo mi i neustálé přeskakování v času. Nebo spíš poskakování, jedna dvě věty z minulosti, pak chvíli přítomnost a pak zas jinam, to bylo matoucí. Vadilo mi i hodně postav. Propletenost toho příběhu a jeho rozsah mi prostě nesedly. Hodnotila bych to jako neučesaný styl bez odborné korekce.

01.03.2024 3 z 5

Třetí světlo Třetí světlo Claire Keegan

Stejně jako Takové maličkosti - hezké, plné citů, krátké, s výstižnými větami. U dlouhých tlustých románů někdy ztratíte chuť číst dál, tady to nestihnete.

28.02.2024 3 z 5

Prodejce Prodejce Rob Hart

Zajímavá sci-fi, bavilo mě to, ovšem jsem přesvědčená, že takto by se svět nevyvíjel. Konec toho příběhu je hodně rozpačitý, aspoň pro mne, ale možná jsem ho jen špatně pochopila.

26.02.2024 4 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Přečteno kdysi dávno a teď znovu, krátce a rychle z nedostatku jiného čtiva. Už klasiky neobdivuju jako v mládí, tady mi vadila bigotnost všech lidí i hlavní hrdinky. Jiná doba jiné mravy, ale zlo a dobro je pořád stejné.

23.02.2024 3 z 5

Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Jeptiška / Rameauův synovec / Jakub fatalista a jeho pán Denis Diderot

Přečteno kdysi dávno a teď znovu, krátce a rychle z nedostatku jiného čtiva. Už klasiky neobdivuju jako v mládí, tady mi vadila bigotnost všech lidí i hlavní hrdinky. Jiná doba jiné mravy, ale zlo a dobro pořád stejné.

22.02.2024 3 z 5

Vězeňkyně Vězeňkyně B. A. Paris (p)

Katko, souhlasím s tebou, i když dávám jednu hvězdičku navíc. Četla jsem to svojí metodou - nejdřív minulost, potom přítomnost, to pitomé pomíchání je málokdy důvodné. Druhou část a nedomyšlené komplikované kličky už jsem zhusta přeskakovala a tomu konci se smála.

21.02.2024 2 z 5

Mrtvé ticho Mrtvé ticho S. A. Barnes (p)

Nebylo to strašné, natož odpad, jen moc nahuštěný a pomíchaný příběh, minulost mě nebavila, a taky jsem se divila, že duševně labilní žena má takovou funkci. Když někdo knížku odsoudí, vždycky si pomyslím, jestli by jí celou uměl napsat líp.

21.02.2024 3 z 5

Snad přežiješ Snad přežiješ Graham Diamond

Nechápu krutosti, žasnu, co dokáží dělat lidé lidem! Některé části kapitol jsem musela přeskakovat, to se nedalo číst, natož prožívat.

18.02.2024

Cyklus vlkodlaka Cyklus vlkodlaka Stephen King

Knížka se mi líbila vzhledově - je to takový dárkový kousek s křídovými papíry a s ilustracemi. Obrázky jsou pěkné jen ty černobílé, barevné mi spíš připomínaly dekorace na maringotkách u kolotočů. Text je pohádka pro dospělé, Kinga znám jinak.

16.02.2024 3 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Na tuhle knížku bylo v knihovně plno zámluvek, tak jsem si myslela, jaká to bude bomba. Čtivá, to ano, začátek mě hodně bavil (vtípky a úvahy Millie přesně moje!), jenže po hlavním zvratu se z toho vyklubala úplná blbost s nedomyšlenými detaily, hlavně v závěru. Pomstěno a vyřešeno až tak? I nic netušící dítě bylo rádo, že se ho zbavilo? A matka mrtvého syna je spokojená se zubní lekcí? Atd. No to mě podržte!

15.02.2024 3 z 5

Takové maličkosti Takové maličkosti Claire Keegan

Taková maličkost, tenká knížka přečtená během pár hodin. Poklidné vyprávění s vánoční atmosférou o irské rodině hodného a soucitného muže.

12.02.2024 3 z 5

Hra o dědictví Hra o dědictví Jennifer Lynn Barnes

Mám ráda záhady a tajemství, ovšem tady jsem si tedy na své bohužel nepřišla. Chudá Popelka, sídlo boháčů, průchozí skříně a skrýše, zbytečné hádanky a hlavolamy, až z anotace jsem zjistila, že je to vlastně knížka pro děti. No, dobře, pro mládež, a že je tady mladých pochvalných komentářů jak naseto! A ještě se jedná o sérii, ty ráda nemám, vlečou se a opakují, což jsem zjistila až doma a tak jsem se během čtení jen ujišťovala, že další pokračování rozhodně už nechci.

10.02.2024 3 z 5

Probuzení Probuzení Laurent Gounelle

Nelíbilo, psal to někdo, kdo si myslel, že covid neexistuje.

07.02.2024

Jdu Jdu Jean Echenoz

Mně tedy nebavil ani styl ani obsah, do čtení jsem se vyloženě nutila a to u beletrie považuju za ztrátu času. Naštěstí ta knížečka byla malinká. Cenu bych za ní nedala.

07.02.2024 2 z 5

Všeho schopní Všeho schopní Klas Ekman

Tohle mě bavilo, odpočinková detektivka, u které je všechno trochu přehnané a postavy se chovají až absurdně, sem tam černý humor, napínavé.

05.02.2024 4 z 5

Poslední věta Poslední věta Lisa Genova

Tak to jsem nedala. V polovině odloženo. Depresivní, smutné.

31.01.2024 3 z 5

Trýzeň a touha Trýzeň a touha Meg Mason

Jedna z knížek, kterou jsem nejdřív chtěla odložit rozečtenou, ale pak mě silně přitáhla a nepustila. Hlavní hrdinka s psychickou nemocí (depresí, bipolární poruchou, autismem, kdoví čím) je přímo nesnesitelná, její sestra Ingrid úplně opačná, se svými třemi chlapečky a mateřskými trablemi mě hodně bavila, protože tohle mám v rodině, postava Patricka úžasná, skvělé hlášky a můj humor, přestože je to spíš smutné.

29.01.2024 4 z 5