miawallacova miawallacova komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Není třeba tu opakovat všechna superlativa. Kniha je tak nadčasová až to bere dech. Tak se lidi proberme a nebuďme tím stádem ovcí.

15.08.2014 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

velmi nadčasové dílo, které je bravurně promyšleno do posledního detailu. Tíživá atmosféra sálá z každé stránky. Byla jsem fascinována po celou dobu a marně se snažila vžít do hlavní postavy a pochopit jak bych se asi zachovala já... Opravdu asi nejlepší kniha, kterou jsem četla.

26.08.2013

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

jako dítěti mi Kytici občas babička předčítala před spaním místo pohádek. Pro mě je to víc než sbírka balad, ale kus mého dětství. Kniha se u nás dědí z generace na generaci. Zkrátka srdeční záležitost. Knihu by měl znát opravdu každý.

17.09.2013 5 z 5

Špičkou jazyka Špičkou jazyka Sarah Waters

5 z 5 * pro mě tematicky jedna z nejpovedenejsich knih o lesbicke lasce... dokonce mnohem lepsi než tolik protagovana "Studna osameni"
Viktoriánská anglie popsaná tak poutavě, že cítíte vůni ve vzduchu

30.11.-0001 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

zatím jsem od W. S. nic jiného nečetla, ale Sonety byly naprosto nádherné. Nikdy mi poezie moc neříkala, ale k některým jsem se vracela znovu a znovu dokud jsem si je nevryla do paměti. Je to tak krásné, naprosto okouzlující. neznám dost superlativ abych mohla napsat jak mě tato kniha nadchla.

26.08.2013 5 z 5

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nejlépe napsaná povídka, kterou jsem zatím četla. Milé překvapení, že se nejedná o nadpřirozeno, ale pouze o lidskou povahu! BRAVO

06.08.2013 5 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Absolutní špička. Opravdu skvělá kniha, ke které se ráda vracím a často nad ní přemýšlím. Daleko lepší než toliko opěvovaná Nana. Kniha o životě, o marnotratnosti, šancích, prohrách, alkoholu... Detailní pasáže mi tentokrát nevadily, ba naopak dávají knize ten správný šmrnc

29.07.2013 5 z 5

Černý Petříček Černý Petříček Karolina Světlá (p)

kniha je nejlepší před spaním, dokáže uspat v rekordním čase... i přesto je SKVĚLÁ, stačí se začíst a vychutnat si ji.

27.01.2013 4 z 5

Plechový bubínek Plechový bubínek Günter Grass

pro mě naprosto srdeční záležitost, především první polovina knihy. i když píšu recenzi bezmála 4roky po přečtení knihy, mám stále v živé paměti některé úryvky. Naprosto dech beroucí styl psaní a celé je to tak krásně surové, divné, magické, nostalgické... Nic lepšího jsem zatím nečetla

11.01.2013 5 z 5

Písně z Lesbu Písně z Lesbu Sapfó

Opravdu velká škoda, že písně nejsou kompletní. čtenář se docela snadno ztratí, ale i z toho mála dýchá něha na každé stránce. Krásné

20.10.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

velká nuda, ale od Ernesta mě zatím nebavilo nic, takže zas tak velké zklamání to nebylo.

11.09.2013 3 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

milé, oddychové čtení, které mě ovšem nedokázalo vtáhnout do děje. Nejlépe knihu číst při silných depresích. Neštěstí druhých alespoň mně vždy zvedne náladu :D

06.08.2013 3 z 5

Zlodějka Zlodějka Sarah Waters

velmi podobný styl jako u Affinity i když Zlodějka je mnohem čtivější a napínavější. Oceňuji zápletku, kterou jsem opravdu neprokoukla a knihu si tak ještě více vychutnala. Bravo!

29.07.2013 5 z 5

Paní Dallowayová Paní Dallowayová Virginia Woolf

Mocná kniha a i když knihy nečtu vícekrát než-li jednou na Paní Dallowayovou mám stále chuť. Vrátit se k ní, jít pro květiny, procházet se po ulicích... skvělá kniha o skvělé ženě, psána skvělou ženou

20.01.2013 5 z 5

Studna osamění Studna osamění Radclyffe Hall (p)

Toliko opěvovaná kniha, kdysi mezník lesbismu, velký tajem a nedostupná kniha...
Pro mě to bylo zklamání, asi jsem do této knihy vkládala své naděje a nesplněné touhy, nebo jsem jí četla moc mladá...
Nebylo to špatné, nebylo to to co jsem čekala, ale nebylo to nejlepší.

19.01.2013 3 z 5

Hořké moře Hořké moře Jakuba Katalpa (p)

první lesbická kniha od české spisovatelky co mě dokázala uspokojit. Díky

15.01.2013 5 z 5

Denník Anny Frankovej Denník Anny Frankovej Anne Frank

komentář typu "čekal jsem od toho víc" je dle mého naprosto neadekvátní vzhledem k situaci a věku dívky.
Pro mě hodně poutavé čtení. Moje matka nevěřila, že to napsalo dítě.
Nezapomínat na tak významnou osobu našeho světa.

10.01.2013 5 z 5

Pí a jeho život Pí a jeho život Yann Martel

Asi bych se o této knize ani nedozvěděla, kdybych v kině neviděla ukázku. První dvě kapitoly mě málem přiměly knihu odložit a zahrabat někam hluboko, ale celá Indická Zoo byla i přesto dost poutavě popsána a tak jsem se propracovala ke zlatému středu celé knihy. Úžasné, poutavé a pro mě (čtenářku výhradně S. Kinga) něco naprosto nového. Není třeba zde rozpitvávat jak na mě kniha působil,. protože poslední kapitola, kdy jsem čekala už jen na nějaký nudný prolog mě dostala z celého příběhu nejvíce
BOMBA

10.01.2013 5 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Pro milovnici Bukowského, jsou Příběhy sráče klasa! Tak se mi to líbí, tak to mám ráda a chci toho víc a víc a víc.

24.11.2015 5 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Knihu jsem náhodou našla na půdě a celé je to naprosto úžasné. Navíc ilustrace od Pabla Picassa jsou nádherné!

20.10.2013 5 z 5