miawallacova miawallacova komentáře u knih

Bachovy esence od A do Z - 38 esencí k harmonizaci těla i duše Bachovy esence od A do Z - 38 esencí k harmonizaci těla i duše Katarina Michel

Pro běžné uživatelné - dostačující

24.11.2015 3 z 5

O(byčejný) život O(byčejný) život Jaroslav Irovský

Trochu jsem se bála, že po Příbězích sráče bude další kniha o něco slabší, ale opak je pravdou a Obyčejný život mě bavil ještě víc. Super, extra speciál!

24.11.2015 5 z 5

Příběhy sráče Příběhy sráče Jaroslav Irovský

Pro milovnici Bukowského, jsou Příběhy sráče klasa! Tak se mi to líbí, tak to mám ráda a chci toho víc a víc a víc.

24.11.2015 5 z 5

Transformace vědomí 2 Transformace vědomí 2 Tomáš Keltner

Stejně jako první díl je i tato kniha skvělá, skvělá, skvělá. Není co vytknout.

24.11.2015

Transformace vědomí Transformace vědomí Tomáš Keltner

Není nejjednodušší tuhle knihu přečíst, ale čím více jí čtu, tím více chápu a tím jsem šťastnější, že mi padla do rukou. Nelze než se nad sebou hluboce zamyslet a přijmout to, co je v knize napsáno.

24.11.2015

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Není třeba tu opakovat všechna superlativa. Kniha je tak nadčasová až to bere dech. Tak se lidi proberme a nebuďme tím stádem ovcí.

15.08.2014 5 z 5

Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Intuice – Vědění, jež přesahuje logiku Osho

Okolnosti mě zavedly k této knize a ta mě naprosto odzbrojila. Díky

15.08.2014 5 z 5

Noční hlídka Noční hlídka Sarah Waters

Není to tak dobré jako Špičkou jazyka. Není to tak špatné jako Malý vetřelec :) Je pravdou, že jsem ze začátku knihy měla problém utřídit si kdo je kdo a pár postav bych vyškrtla, ale i tak to má tu správnou jiskru. Velmi povedený román.

28.02.2014 3 z 5

Proměny Proměny Publius Ovidius Naso

Knihu jsem náhodou našla na půdě a celé je to naprosto úžasné. Navíc ilustrace od Pabla Picassa jsou nádherné!

20.10.2013 5 z 5

Písně z Lesbu Písně z Lesbu Sapfó

Opravdu velká škoda, že písně nejsou kompletní. čtenář se docela snadno ztratí, ale i z toho mála dýchá něha na každé stránce. Krásné

20.10.2013 5 z 5

Polednice Polednice Julia Franck

přečetla jsem tedy ledasco, ale tohle jsem nedokázala. Knize jsem dala několikrát šanci, snažila se začíst, ale nešlo to.
Zvláštní je, že knihu četly 4 moje přítelkyně a ani jedna ji nedočetla. Pro mě je to nejpřeceňovanější kniha, která se tváří jako bestseller, ale je to jen celer.

09.10.2013 1 z 5

Nezbytné věci Nezbytné věci Stephen King

jedna z mých nejoblíbenějších Kingovek. Konec byl na mě. jako vždy, moc mysteriózní, ale jinak to byla opravdová lahůdečka. Lidská mysl, závist, strach... Kniha, nad kterou se čtenář opravdu zamyslí

09.10.2013 5 z 5

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

jako dítěti mi Kytici občas babička předčítala před spaním místo pohádek. Pro mě je to víc než sbírka balad, ale kus mého dětství. Kniha se u nás dědí z generace na generaci. Zkrátka srdeční záležitost. Knihu by měl znát opravdu každý.

17.09.2013 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

velká nuda, ale od Ernesta mě zatím nebavilo nic, takže zas tak velké zklamání to nebylo.

11.09.2013 3 z 5

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edward Albee

špičkové, ráda se k ní vracím a vždy najdu něco nového, co jsem předtím neviděla

27.08.2013 5 z 5

Sonety Sonety William Shakespeare

zatím jsem od W. S. nic jiného nečetla, ale Sonety byly naprosto nádherné. Nikdy mi poezie moc neříkala, ale k některým jsem se vracela znovu a znovu dokud jsem si je nevryla do paměti. Je to tak krásné, naprosto okouzlující. neznám dost superlativ abych mohla napsat jak mě tato kniha nadchla.

26.08.2013 5 z 5

Mám z toho takové smíšené pocity. Velmi zajímavý námět i zpracování, fotografie a odkazy na skutečné lidi dávají knize nádech ještě většího tajemna, ale nějak tomu chyběly koule. Kniha není ani horor, ani pohádka, ale některé detaily nejsou tak docela vysvětleny, takže pozornější čtenář, který prahne po tom, pochopit jak vše funguje se toho moc nedozví což je opravdu škoda. Určitě si přečtu i další díl.

26.08.2013 3 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

velmi nadčasové dílo, které je bravurně promyšleno do posledního detailu. Tíživá atmosféra sálá z každé stránky. Byla jsem fascinována po celou dobu a marně se snažila vžít do hlavní postavy a pochopit jak bych se asi zachovala já... Opravdu asi nejlepší kniha, kterou jsem četla.

26.08.2013

Nadaný žák Nadaný žák Stephen King

Nejlépe napsaná povídka, kterou jsem zatím četla. Milé překvapení, že se nejedná o nadpřirozeno, ale pouze o lidskou povahu! BRAVO

06.08.2013 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

milé, oddychové čtení, které mě ovšem nedokázalo vtáhnout do děje. Nejlépe knihu číst při silných depresích. Neštěstí druhých alespoň mně vždy zvedne náladu :D

06.08.2013 3 z 5