mfajmanova mfajmanova komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Nejsilnější kniha, kterou jsem za poslední roky přečetla, ještě dlouho ve mně bude rezonovat. Krásné, hrozné, prostě silné, vůbec jsem se nemohla odtrhnout. Prečteno za pouhý jeden den.

02.10.2020 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Paní Mornštajnová je prostě top! Vtáhla mě do ponurého děje tak, že jsem měla pocit, že se příběh opravdu stal, ač je fiktivní.

26.07.2022 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Moje druhá knížka od Aleny Mornštajnové. Přečtena rychle, asi za tři dny. Musím samozřejmě srovnávat s Hanou, která mě hodně zasáhla a asi dlouho nebude mít konkurenci. Takže tak moc jako Hana se mi Tiché roky nelíbily, ale i tak byla knížka výborná. Četla jsem jedním dechem a až do konce příběhu mě něco dokázalo překvapit a zapadnout do souvislostí.

27.12.2020 5 z 5

Zapomenutá zahrada Zapomenutá zahrada Kate Morton

Úžasný, propracovaný příběh. Až nechápu, jak se autorce dokázal takhle dokonale poskládat. Bavilo mě to od první stránky až do úplného konce, což se mi u mnoha knížek nestává. Děkuji!

14.10.2022 5 z 5

Heřmánkové údolí Heřmánkové údolí Hana Marie Körnerová (p)

Moc hezké, poutavé čtení. Určitě si od autorky přečtu ráda něco dalšího.

05.09.2021 5 z 5

Svědectví o životě v KLDR Svědectví o životě v KLDR Nina Špitálníková

Každému, kdo si stále stěžuje, jak se máme v dnešní době špatně, bych tuto knížku doporučila jako " povinnou" četbu. Nějaké povědomí jsem o KLDR měla, ale že je to až takové, to jsem tedy netušila. Myslím, že tato kniha ve mně bude ještě dlouho rezonovat.

30.09.2022 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Samotnou prózu bych ohodnotila čtyřmi hvězdičkami, ale za přesah do reality přidávám i tu pátou. A těším se na filmové zpracování!

05.01.2021 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Krásná nadčasová knížka, kterou podle mne ale spíš ocení dospělí než děti. Alespoň mně ani mým dětem se v dětství nelíbila.

12.09.2022 4 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Tedy tolik bolesti a utrpení dostat do jedné knihy! Ač byl příběh místy až příliš silný, nemohla jsem se odtrhnout a přečetla téměř jedním dechem.

21.09.2021 4 z 5

Chirurg Chirurg Petra Dvořáková

Příjemný román, hezky se četl a bavilo mě to. Určitě zkusím od autorky něco dalšího.

14.02.2021 4 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

Hezká, milá knížka, která potěší srdce každého knihomola. Příběh byl takový jednodušší, ale i tak mě čtení bavilo.

13.12.2022 4 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Knížka se mi moc líbila, četla se dobře a vyhovovaly mi krátké kapitoly, ty já mám tuze ráda. Malinko mne zklamalo zakončení, čekala jsem asi trochu víc, ale rozhodně čtení nelituji.

07.10.2022 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Hezká knížka, moc dobře se četla. Speciálně od vyprávění Minky jsem se nemohla odtrhnout.

24.09.2022 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

To bylo tedy něco! Napínavé, nepředvídatelné a úžasné čtení. Vůbec jsem se nemohla odtrhnout a přečetla jsem během jednoho dne. Děkuji!

16.08.2022 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Moc hezky se to četlo a s mírným odstupem si časem určitě přečtu i Cilčinu cestu.

30.07.2021 4 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Velmi silné téma v krásném zpracování.

30.09.2023 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Velmi slušný začátek série, ve které budu s chutí pokračovat. Bylo to čtivé, svižné, za mě tedy naprostá spokojenost.

18.09.2023 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Moje třetí knížka od Colleen a rozhodně ne poslední! To se tak dobře čte! Člověk se nemůže odtrhnout, pořád si říká "ještě kousek, kousíček" a najednou je konec. Stejně jako u předchozích autorčiných knížek jsem zatoužila být znovu mladá a aspoň ještě jednou prožít ten úžasný pocit zamilovávání se. Děkuji!

16.11.2022 5 z 5

9. listopad 9. listopad Colleen Hoover

Moje druhá knížka od Colleen a opět jsem nadšená. Krásný, pro mne nepředvídatelný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Do 300 stran dokázala autorka vměstnat tolik děje, co jiní nedokážou do 500, a přitom tam nic nechybělo. Děkuji!

23.10.2022 5 z 5

Hora mezi námi Hora mezi námi Charles Martin

Skvělá, krásně napsaná knížka s poutavým příběhem.

10.03.2022 5 z 5