Megi67 Megi67 komentáře u knih

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Naprosto skvělá fantasy kniha. Je to úplně něco jiného než stále opakující se upíři a podobně. Svět lovců stínů jsem si zamilovala i většinu z postav jsem si zamilovala - třeba takový Jace. :D Jedna z mála knih u které jsem neměla čas na to, abych se nudila. :D Přestože jsem viděla první film, kniha mě velice bavila, což u mě není tak časté. Většinou když první vidím film, tak mě kniha moc nezaujme protože vlastně příběh znám. Tato kniha je ale výjimkou. Za skvělou knihu dávám pět hvězdiček. :-)

15.07.2014 5 z 5

Konec Konec Daniel Handler

Úžasná kniha! I když vlastně nevíme všechna tajemství. Ale tím pádem je tato série originální. Ve většině sérií se minimálně v posledním díle všechny záhady dozvíte. Ale tady ne! Vůbec mi nevadí, že tajemství nejsou odhalena všechna, naopak mě to těší, protože zůstává zachována ta tajemná atmosféra. Jsem nad míru spokojená! Daniel Handler je prostě genius, stejně jako celá Řada nešťastných příhod je geniální. Copak si myslíte, že je to utajené všechno jen tak a v posledním díle vám ta všechna tajemství donesou na talíři i s podnosem? Pokud jste přečetli všechny díly víte toho poměrně dost.

02.08.2013 5 z 5

Napůl zlý Napůl zlý Sally Green

Knihu jsem si koupila kvůli obálce, ačkoliv musím přiznat, že anotace mě moc nezaujala. Začátek psaný ve 2. osobě, mě překvapil, ovšem mile na rozdíl od většiny lidí. Nutilo mě to pokračovat ve čtení, protože jsem prostě chtěla vědět, co se tam vlastně stalo. S Nathanem jsem se sžila a téměř okamžitě si ho oblíbila. Některé pasáže byly hodně kruté, ale jsem za to ráda. Právě tyto kruté scény ve mě vyvolávaly nejvíce emocí a každá dobrá kniha by v člověku měla vyvolat nějaké emoce. Nebyla to klasická romantická kniha pro teenagery, což je pro mě akorát plus, protože takové to ufňukané "já ho/ji hrozně miluju" mě už přestává bavit. Postavy byly skvěle vymyšlené a Nathana jsem si prostě zamilovala. Jak by tomu taky mohlo být jinak po tom všem, co si prožil? Kniha mě bavila od začátku až do konce a nemohla jsem se odtrhnout. Konec měl spád a dokonale mě navnadil na další díl, do kterého se hned pustím.

14.11.2016 5 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Upřímně, ze začátku mě kniha strašně nudila a vůbec se mi nechtěla číst dál. Ale od chvíle, co se tam objevil James to začalo být aspoň trochu zajímavý. Jinak nic moc.

28.11.2013 2 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

Skvělá kniha! Ten konec byl suprový. :D Všechno bylo popsáno tak skutečně! Nemám této knize co vyčíst, akorát jsem nepochopila proč autor napsal o Meer, že jí vlkodlak utrhl hlavu a pak byla jen v bezvědomí. Tohle bylo trochu nelogické, ale jiak není co vyčíst. :D Kniha opravdu suprová! Doporučuju!

20.07.2014 5 z 5

Zrádný anděl Zrádný anděl Ulrike Bliefert

Kniha mě opravdu velmi mile překvapila. Splnila má očekávání. Vlastně byla ještě lepší, než jak jsem čekala! :D

Selekce Selekce Kiera Cass

Tahle kniha mě upřímně úplně dostala. Čekala jsem, že to bude dobrá kniha, ale netušila jsem že bude až takhle dobrá! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout!

02.08.2015 5 z 5

Terienina minulost Terienina minulost Michaela Burdová

Byl to takový krátký, příjemný návrat do Mianthilie. :-)

09.02.2014 5 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha byla suprová a mile mě překvapila. Knihu jsem do rukou brala s nedůvěrou, ale přesvědčila mě o přesném opaku.

06.08.2013 5 z 5

Probuzení Probuzení Lisa Jane Smith

Já jako první četla knihu a až pak viděla seriál. Kniha se mi opravdu hodně líbila. Četla jsem různě po internetu, že první viděli seriál a kniha se jim nelíbila. Opravdu jsou tyto dvě věci rozdílné, ačkoliv jde o to samé. Já naopak první četla knihu a seriál se mi ze začátku nelíbil, kvůli jistým odlišnostem. Podle mého hodně záleží na pořadí knihy a seriálu a podle toho budete na to mít svůj názor. Aspoň mi to tak připadá. Já už od prvního dílu nemohla odtrhnout oči.

Lassie se vrací Lassie se vrací Eric Knight

Kniha je úžasná. Nádherný příběh psa věrného svému pánovi!!!!

Duch z opuštěného domu Duch z opuštěného domu Robert Lawrence Stine

Byla napínavá, místy i tajemná a odvažuji si tvrdit, že je nejlepší ze série Husí kůže. Ale to je ovšem věc názoru.

31.07.2013 5 z 5

Město z kostí: Oficiální obrazový průvodce k filmu Město z kostí: Oficiální obrazový průvodce k filmu Mimi O'Connor

Kniha je to opravdu úžasná!! Tolik zajímavostí z natáčení a... Já prostě nemám co dodat!! Prostě úžasné!!

25.09.2014 5 z 5

Pád Pád Lauren Kate

Kniha se mi opravdu moc líbila. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií. Opravdu super.

05.02.2014 5 z 5

Eragon Eragon Christopher Paolini

Kniha je opravdu pěkná, musím se tedy přiznat, že ke konci už se mi nechtělo číst a řekla bych, že konec byl zbytečně zdlouhavý, ale přesto jsem dočetla a musím říct, že celkově je kniha moc povedená. :-)

22.09.2013 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Opět skvělá kniha z této série. Opět to byl trošku jiný příběh. Prostě úžasné!!!

06.08.2013 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Předchozí díl se mi líbil více, ale myslím, že to bude hlavně tím, že jsem několikrát předtím viděla film a prostě jsem čekala, že se to teď stane tak a tak a tudíž to pro mne nebylo žádné překvapení.

06.08.2013 5 z 5

Eldest Eldest Christopher Paolini

Už asi třetím rokem se tohle snažím dočíst. Podařilo se mi to asi do první třetiny. A tady to vzdávám. Takovou nudu jsem ještě nezažila. Začínala jsem usínat po přečtení jednoho odstavce. I čtení náhodně vygenerovaných slov by bylo zábavnější.

02.01.2016

Jaro záhad Jaro záhad Angela Dorsey

Další super díl. Byl vskutku napínavý.

02.10.2014 5 z 5

Zima mrznoucích vod Zima mrznoucích vod Angela Dorsey

Opět skvělý díl úžasné série.

17.08.2013 5 z 5