medulinka medulinka komentáře u knih

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Doporučuji vsem milovnikum ducharskych příběhů. Bylo to napínavé, také se mi libilo prolinani současnosti a minulosti.

13.09.2020 4 z 5

Temné vábení Temné vábení Loreth Anne White

Na tuto knihu jsem se podle anotace moc těšila. Nemohu říci, že by to bylo zklamání, ale nebyla jsem ani výrazně nadšená. Asi jsem od toho čekala víc. Romantická linka v thrilleru, proč ne, ale chvilkami to za mě trochu zavánělo červenou knihovnou. Jinak se to četlo dobře.
3,5 *

16.02.2022 3 z 5

Na smrt Na smrt Jozef Karika

Tak tuto knihu dočíst byl pro mě celkem oříšek. Napsáno čtivě, to ano, ale musela jsem číst na etapy a vždy si dát po pár kapitolách pauzu... za mě hodně drsné a surové scény, nechutné, brutální, kterých bylo opravdu hodně a četlo se mi to těžko. Když už jsem si myslela, že snad nic horšího nemůže přijít, tak mě vždy děj vyvedl z omylu a přišlo něco dalšího, ještě strašnějšího a drsnějšího. Asi to ke knize patří, aby si čtenář představil, jak hrozná a krutá to byla doba a čeho všeho byli lidé schopní... já si to přečetla, ale znovu bych už po knize nesáhla a podruhé bych to číst nechtěla. Navíc nemohu ani říct, že by mě to nějak víc chytlo za srdce... ano, smutné příběhy a osudy lidí, ale něco tomu za mě chybělo, co by ve mě vyvolalo víc emocí, než jen šok a znechucení. Celkově depresivní, psycho čtení.

08.11.2021 3 z 5

Červený vrch Červený vrch Jamie McGuire

Kniha zakoupena v levných knihách za pár korun a musím říct, že mě to bavilo. Trochu mi to připomínalo seriál The walking dead. Kdo má rád zombie apokalypsy a postapo, tak proč ne... Pár zombie filmů jsem už viděla a toto byla první kniha s touto tematikou, kterou jsem si přečetla a bylo to takové příjemné zpestření, oddychovka. Věřím, že na toto téma byly napsány třeba lepší knihy, ale za mě to nebylo špatné.

29.04.2021 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Někdy je méně více... takové jsou moje dojmy z této knihy. Četla se dobře, chválím krátké kapitoly, děj zajímavý a opravdu originální, ale za mě to bylo přeci jen trošku překombinované.

12.04.2021 3 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Dana Stabenow

V anotaci mě hodně zaujalo prostředí, a to Aljaška a drsný sever. V knize je prostředí popsáno opravdu fantasticky. Kniha přináší čtenáři spoustu nových a zajímavých informací. Dozvídáte se něco o lovu krabů, o životě a těžké práci rybářů, o záludném počasí, které zde panuje, o zvycích a tradicích… Toto oceňuji a líbilo se mi to. Co se týká samotného krimi příběhu, tak zde jsem tak nějak od začátku zápletku tušila, nejedná se o nic šokujícího nebo převratného. Děj byl za mě takový volnější, rozvláčnější, větší napětí graduje až ke konci. Začala jsem tímto v pořadí 3. dílem série, možná si do budoucna přečtu i ty předchozí.

29.03.2021 3 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Kniha vypráví o vztahu patnáctileté studentky Vanessy s jejím o hodně starším profesorem. Vanessa navštěvuje soukromou elitní školu, kde se cítí osamělá, moc nezapadá do kolektivu, a proto má pocit, že jediným, kdo jí chápe, je její profesor, ke kterému se začne upínat. Vznikne mezi nimi vztah - nerovný a nezdravý. Prolíná se zde minulost, tedy rok 2000, kdy je Vanessa ještě studentkou a vzpomíná právě na to, co prožila a jak tento vztah vůbec vznikl... a současnost, tedy rok 2017, kdy je Vanessa už dospělou ženou, ale se svojí minulostí se pořád nemůže vyrovnat, neustále ji pronásleduje a její život je dosti neuspořádaný.

Téma silné a vážné, občas jsem měla co dělat, abych četla dál, protože se ve mě všechno bouřilo. Jsou zde hodně detailně popsány emoce a myšlenky hlavní hrdinky, což se mi líbilo a čtenář tak mohl nakouknout do hlavy této dívky, co se v ní odehrávalo. Musím ale říci, že ke konci knihy mi to přišlo už pořád dokola a hlavní hrdinka se pořád dokola užírala svými "démony" (což se dá asi pochopit), ale mě už to přišlo takové ohrané a už mě to trochu iritovalo. Také Vanessa jako dospělá mi někdy připadala jako malá holka, její chování mi připadalo někdy neadekvátní a štvalo mě. Malé Vanessy mi bylo líto, byla naivní a nechala se využívat, neměla zkušenosti a člověk s ní soucítil. Dospělá Vanessa - její chování jsem občas nechápala, jak neustále profesora omlouvala a zastávala se ho... jako-by se nechtěla podívat pravdě do očí, jako-by si neustále něco nalhávala. I když na druhou stranu, přiznat si tuto krutou pravdu asi nebylo snadné, takže nechci jí nijak tvrdě soudit. Šokoval mě přístup školy k záležitosti, pokud to takto chodí na soukromých elitních školách, tak to potěš... doufám, že ne.

Celkově tuto knihu hodnotím 3*, možná i 3,5.... nebylo to špatné, rozhodně zajímavé a neotřelé téma, hodně k zamyšlení, ale já se s hlavní hrdinkou nějak nedokázala ztotožnit, svým způsobem mě i trochu štvala a kniha by klidně mohla být za mě o kousek kratší (jak se Vanessa dokola pitvala ve své minulosti/pocitech, to už pak nepřinášelo nic nového).

20.01.2021 3 z 5

Jeden z nás lže Jeden z nás lže Karen M. McManus

Kniha se mi libila, byla ctiva. Pribeh je vypraven nekolika postavami, ktere se ve vypraveni stridaji, coz bylo fajn, neustale vyplouvaly na povrch nove informace, nebo spis tajemstvi, coz dodavalo knize napeti a me to udrzovalo v tom, abych cetla dal a dozvedela se vic. Rozuzleni pro me nebylo az tak necekane a sokujici, ke konci jsem zacinala neco tusit... ale i tak to bylo prijemne cteni, bavilo me to.

09.01.2021 4 z 5

Určitě zajímavý a originální fantasy příběh. Kniha mě zaujala už tou obálkou... V knize jsou také zvláštní až strašidelné fotografie, které knihu zpestřují. Jde určitě o četbu pro spíš mladší čtenáře, nebo pro milovníky fantasy žánru. Přiznám se, že jsem od toho očekávala víc. Tento první díl se mi ale celkem líbil, druhý díl jsem také přečetla, ten se mi líbil o něco míň, třetí díl jsem začala číst a nedočetla, nějak mě to přestalo bavit... třeba se k němu ještě někdy dostanu.

14.09.2020 3 z 5

Stín pochybnosti Stín pochybnosti Simon Booker

Kniha za pár peněz, od které jsem toho moc neočekávala, ale milé překvapení. Napínavé, četlo se to hezky.

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Další díl ze série Huldar a Freyja, takové volné pokračování. Severské mrazivé krimi. Mě se to líbilo. Moje maminka z toho třeba nadšená nebyla, pro ní to bylo až moc surové a prý bezútěšné. Já jelikož miluju Island, tak pro mě to bylo fajn čtení z prostředí Islandu. Ano, bylo to takové drsné, ale četlo se to dobře a líbilo se mi, jak to mezi Huldarem a Freyjou jiskří...

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Po serii prectenych detektivek a thrillerů jsem dostala chuť přečíst si tento hororový příběh a byla to fajn změna. Místy jsem se až bála, bylo to mrazivé, napínavé...cetlo se to dobře.

13.09.2020 4 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Kniha by měla být z edice Young adult, ale podle mě si jí klidně může přečíst i někdo, komu už není náct a bude se mu líbit. Zajímavý příběh, dobře se četl. Trošku mi to připomínalo Hunger Games nebo Příběh služebnice, ale rozhodně to nebyla žádná vykrádačka, protože tu byla spousta originality. Konec mě úplně dostal. Kniha mě dojala a doporučuji, rozhodně stála za přečtení.

12.09.2020 5 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Toto je má první kniha od autora p. Hartla. Musím říct, že nápad pojmout jeden příběh ze dvou různých úhlů pohledu (z pohledu dvou sourozenců) je opravdu zajímavý a netradiční. Četla jsem jako první příběh Jáchyma. Četlo se to moc hezky, bavilo mě to. Poté jsem začala číst příběh Veroniky a přiznám se, že jsem to nedočetla. Přečetla jsem pár stránek a nějak mě to přestalo bavit. Říkala jsem si, že se k tomu časem vrátím a knihu dočtu, ale nestalo se tak. Prostě už mě to nějak neláká.

27.09.2023 3 z 5

Tajemství pramenů Tajemství pramenů Jennifer McMahon

Od autorky jsem již četla dvě knihy, a to Zimní lidé - z té jsem byla nadšená a moc se mi líbila a pak Pozvaní - o něco slabší než Zimní lidé, ale také fajn čtení.
Na Tajemství pramenů jsem se tedy těšila. Opět se jednalo o takový duchařský, mystický příběh, možná i lehce strašidelný. Námět zajímavý - čarovné, záhadné jezírko... Kniha se četla dobře, byla čtivá. Celkově vůbec nebyla špatná, konec za mě překvapivý, ale na knihu Zimní lidé to nemělo. Myslím, že se bude líbit hlavně čtenářům, co mají rádi tyto duchařské žánry.

27.09.2023 3 z 5

Noci běsů Noci běsů Kateřina Šardická

Tak tohle se povedlo. Knihu jsem začala číst v sobotu večer a v neděli jsem jí dočetla, nemohla jsem se od ní odtrhnout. Líbilo se mi vykreslení života na odlehlé vesnici, tamních obyvatel, tradicí, zvyků a také magie. Příběhu nechyběla atmosféra, za mě tíživá, temná, strašidelná...
Trochu bych vytkla občasné překlepy, ale to je detail. A pak tu pro mě bylo pár nelogičností (jak už také někteří uváděli v přechozích komentářích). Není uvedeno, v jaké době se děj odehrává, ale z popisů je zřejmé, že pravděpodobně v nějaké starší době, protože obyvatelé si svítí svíčkami, lucernami, atd., nicméně chlapec si večer prohlížel Playboy, v pokoji stály krabice (mnohem více by mi tam seděly truhlice, nebo bedny). Přesto kniha byla čtivá a moc mě bavila.

25.01.2021 4 z 5

Poslední příliv Poslední příliv Sandrine Collette

Předně, tuto knihu bych úplně nenazývala thrillerem. Za mě spíš něco jako dobrodružný román, dejme tomu i částečně psychologický... Téma bylo zajímavé, četlo se mi to dobře, ale nevím, nějak tomu něco chybělo, nedokáži přesně říci co, ale prostě to nebylo čtení, které by mě úplně pohltilo a nepustilo a od čeho bych se nemohla odtrhnout. Každopádně za mě to nebylo špatné, ale ani nijak strhující.

07.12.2020 3 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Od této autorky jsem četla knihu Duch domu Ashbournu a libila se mi, proto jsem se vrhla na další, tedy Prizraky domu Carrowu. A bohuzel za me docela zklamani, predchozi kniha se mi libila vice. Zacatek knihy byl velmi slibny, v podstate kniha by byla celkem fajn, nebyt toho konce... V prubehu cele knihy napeti, duchove, mrazeni a pak prijde konec, ktery me osobne ke knize nesedel, nehodil se k ni a me to pokazilo cely dojem z knihy.

23.11.2020 3 z 5

Parazit Parazit Ruth Newman

Psychologický thriller. Konec byl pro mě překvapením...

06.10.2020 4 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Tuto knihu jsem četla už před nějakou delší dobou, ale pamatuji si, že to bylo dojemné a emotivní. Dojalo mě to... Hlavní hrdince jsem moc fandila. Příběh ze života.