mayinka mayinka komentáře u knih

Zabouchnutá do tebe Zabouchnutá do tebe Carole Matthews

Kniha, ktera by v normalnim zivote nefungovala. ALE! Knizky jsou od toho, abychom mohly snit a fantazirovat :) takze jsem se zamilovala do masajskeho bojovnika a hledam si na netu obrazky z Masai mary. Asi zacnu setrit :) na vylet.

15.09.2013

Zrádná věrnost Zrádná věrnost Nora Roberts

Tak tohle jsem ani nedocetla. Moc a moc pritazena za vlasy a postavy ohnute aby to pasovalo do predstavy autorky. Takhle to v zivote nefunguje.

30.08.2013

Důvěrné tajnosti Důvěrné tajnosti Fern Michaels (p)

Ja nevim, je to knizka, kterou jsem precetla, ale uz si ji znovu nepujcim. Prislo mi to jak nerealna smyslenina. Takhle to proste v zivote nefunguje (mozna zaplat Buh).

11.08.2013

Potopa Potopa Eliška Horelová

Dalsi knizka meho mladi, po ktere v pripade delsi nemoci znovu saham.
Je to kniha psana zenou pohledem dospivajiciho chlapce.... ale je poznat, ze takhle kluci neuvazuji. Ale to nesnizuje obsah knihy. Chtelo by to dat do skolni literatury pro prvni stupen. At se vi.
citat: "stal jsem ve fronte a slysim jak pani zada prodavace o pul kila sunky,... prodavac ji odpovida,... pani to neni sunka, to je atrapa. Pani se nedala a povida,... to nevadi,.. dejte mi tedy pul kila atrapy."

11.08.2013 5 z 5

Ztroskotání na vysněné řece Ztroskotání na vysněné řece Vojtěch Vacke

Tohle je knizka meho detstvi :) je rozmacenim krabata jak jsem ji stale s sebou nosila a cetla. Byla se mnou ve vane, na rece, v bazenu i na zahrade. Je to pribeh skolni tridy, ktere se ujme dospelak a vezme je s sebou do lodenice a pak s nimi vyjede na reku. Tam proziji ruzne pribehy,... setkani s cikanskou trojkou, kradeze jidla z jejich spolecnych zasob, vareni gulase u uplne cizi pani......

11.08.2013

Príbeh služobníčky Príbeh služobníčky Margaret Atwood

Nedokazala jsem se zacist a knihu docist.

Piknik a jiné pohromy Piknik a jiné pohromy Gerald Durrell

Leslie, Margo a Larry sourozenci s matkou na panenske plavbe :) neskutecny pribeh. Vtipna knizka.

09.07.2013

Vůně snu Vůně snu Jennifer Blake (p)

Moje velmi oblibena kniha, je cela rozmacena - jak mi nekolikrat navlhla v koupelne :) cetla jsem ji nekolikrat. A dokonce diky ni, jsem se zacala zajimat o Romanovce a ruskou historii.

Šarlatové pírko Šarlatové pírko Maeve Binchy

Cetla jsem, ale nedocetla. Nebavilo me to. Bylo jasny od zacatku, kam spisovatelka miri a potrebovala na to 598 stranek textu.

06.07.2013

Filé z platýse Filé z platýse Gerald Durrell

Jedete vlakem, na dovolenou nebo do prace ci skoly. Berte ji. Zlepsi Vam naladu.

Růženka je z příbuzenstva Růženka je z příbuzenstva Gerald Durrell

Parada, chechtala jsem se!! nahlas ve vlaku :) doporucuji jako oddechovou knihu, co si muzete i navzajem predcitat.

Chytněte mi guerézu Chytněte mi guerézu Gerald Durrell

A od precteni tehle knihy nemam rada zoo. Kazde zvire, co lidi v zoo vidi, ma nekde nejake rodice, ktere bud museli zastrelit, odehnat nebo ..... Chapu ale .....

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

co vsechno clovek neprecte misto uceni :)
K precteni doporucuji, ale protoze to byla takova mensi jatka :) tak jsem skoro cekala, ze se dostavi i Harry :)

25.05.2013

Červenka nese smrt Červenka nese smrt Jo Nesbø

obdobi druhe svetove,... je zajimave, aktualni a malo se o nem mluvi. Jasne je to fikce, ale zrovna tady se mohou vsichni zamyslet, co vsechno se mohlo zazit ve valce, po valce a jak to ovlivnilo soucasnost.
Libi se mi i vlozene anglicke vety - co nevim, to si dohledam a doma vzdycky to prectu nahlas i s kontextem, at se dozvi taky neco noveho :)
akorat proc tam musi byt takova krvava jatka se vsemi, kdo ma Harryho trochu rad?

25.05.2013

Jedenáct Jedenáct Mark Watson

hlavni hrdina Xavier je kladas a pritom ma pohnuty zivotni pribeh, ktery mu ovlivnil cely zivot. Nasledky jeho chovani nebo jednani posilaji do interakce zivotu jinych postav. Zacala jsem se zamyslet nad svym zivotem. Jak svym chovanim rozhybavam zivotni pribehy jinych lidi. To je panecku zamyslenicko.

14.05.2013

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Pri cteni, jsem chvilku premyslela, co mi to jen pripomina.... a nasla jsem .... Stieg Larsson a jeho knihy.. Tedy jako seznamovaci a zahrovaci knizka s Jo Nesbo je to fajn (mela jsem verzi s anglictinou v textu) ale dal cekam neco lepsiho :)

10.05.2013

Stíny nad univerzitou Stíny nad univerzitou Veronica Stallwood

spisovatelka Kate Ivoryova odhaluje stary, davno zapomenuty pribeh (kniha se mi libila vic, nez Zla krev. ALe je to mozna tim, ze ctu vice textu z obdobi druhe svetova valky. )Ale jeste tomu neco chybi - milostny pribeh, ktery proziva spisovatelka a ktery prolina dej pribehu.. Knihy V. Stallwood jsou optimisticke a vzdy se vse vyresi a vsechno tak klapne a informace se skoro bezpracne sypou, prestoze pametnici umiraji a nebo papir hori.
P.S. Vzdy u cteni musim mit hrnek caje s mlekem a pokazde mam chut na susenku (k nemu) - chute podle knizky :)

22.04.2013 4 z 5

Zlá hra Zlá hra Veronica Stallwood

Kate Ivoryva z Oxfordu,... zatim nejslabsi kniha autorky (mnou ctena). Nechat vystrilet nebo jinak sprovodit ze sveta pul akademicke obce a pritom nechat Kate cmuchat a odhalovat zlociny beztrestne je naivni. A nakonec z toho jeste kouka pro Kate rande.
Jak by byl ten zivot jednoduchy :) kdyby to byla pravda.

22.04.2013 4 z 5

Kavárna nad Prahou Kavárna nad Prahou Lenka Reinerová

Napred jsem o L.Reinerove videla dokument, potom jsem v knihovne potkala jeji knihy. Kavarna nad Prahou je vzpominkova knizka na vsechny jeji zname - E.E.Kische, J. Haška, Rilke, F. Kafku,M. Broda, Weiskopfa,F. Langera, Goldstückera, Foglara a R. Guttmanna (toho jsem si musela vyhledat). ...."Kam jen zmizely ty kavarny, premyslim casto, kdyz se toulam Prahou - kavarny, v nichz clovek mohl nad salkem cerne kavy (takzvana turecna u nvas dikybohu jeste nebyla k mani) pul dne nebo treba cely diskutovat a kout plany."

14.04.2013

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

"v tech poslednich minutach, na skutecnem konci sveta, kdosi utahuje sroubek tenci nez rasa, kdosi s utlym zamestim narovnava kvetiny,...." jiny konec sveta, James Richardson
jedenact let a zivota za sebou, narocna svetova situace - a stejne prijde prvni laska a zklamani s rodici,... a den ma nahle 72 hodin.

14.04.2013