Stíny nad univerzitou přehled

Stíny nad univerzitou https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120254/stiny-nad-univerzitou-120254.jpg 4 20 20

Hrabství Oxfordshire představovalo během druhé světové války bezpečné útočiště pro děti, které prchaly z bombardovaného Londýna, desetiletému Chrisi Barnesovi toto místo ale štěstí nepřineslo.

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Oxford Shadows , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Stíny nad univerzitou. Přihlašte se a napište ho.

Lenka4
04.05.2014 4 z 5

Je dobré otevírat dveře do minulosti? A co dělat, když se za nimi objeví kostlivec? Hrdinka knihy našla, myslím, správné odpovědi na obě otázky. Průhledy do života v Anglii v posledním roce druhé světové války mají zvláštní silnou atmosféru. Příběh je zajímavý tématem i zpracováním. Vytknout lze snad jen ten nesouvisející a zavádějící titul. Doufejme, že šlo opravdu jen o výjimečný případ a nakladatel se napříště bude držet originálních názvů, nikoliv svého vydavatelského plánu.

mayinka
22.04.2013 4 z 5

spisovatelka Kate Ivoryova odhaluje stary, davno zapomenuty pribeh (kniha se mi libila vic, nez Zla krev. ALe je to mozna tim, ze ctu vice textu z obdobi druhe svetova valky. )Ale jeste tomu neco chybi - milostny pribeh, ktery proziva spisovatelka a ktery prolina dej pribehu.. Knihy V. Stallwood jsou optimisticke a vzdy se vse vyresi a vsechno tak klapne a informace se skoro bezpracne sypou, prestoze pametnici umiraji a nebo papir hori.
P.S. Vzdy u cteni musim mit hrnek caje s mlekem a pokazde mam chut na susenku (k nemu) - chute podle knizky :)

mladyhutnik
12.03.2013

Dobrý den - popravdě řečeno, překladatel (já) a odpovědný redaktor se dohadovali, proč by se to jako mělo jmenoval Stíny nad univerzitou, když tam žádná univerzita není a oba říkali, že to je divný název, ale nakonec to neúprosně vyřešil vydavatelský plán či co, ve kterém to stálo s tímto názvem. Mrzí mě, že jsem se včas důrazně neozval...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Stíny nad univerzitou v seznamech

Veronica Stallwood
anglická, 1939