Záhada Bodleyho knihovny přehled

Záhada Bodleyho knihovny https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31853/zahada-bodleyho-knihovny-31853.jpg 3 42 42

Ze známé Bodleianovy knihovny v Oxfordu se neustále ztrácejí cenné knihy. Kate Ivoryová je pověřena odhalením zloděje. Zaměstnanci knihovny Kate nedůvěřují, neboť v podezření z krádeží knih se ocitá překvapivé množství lidí. Během svého pátrání naráží Kate stále znovu a znovu na zprávy o vraždě: před rokem byla nalezena zardoušená mladá knihovnice. Může to mít nějakou spojitost s krádežemi knih? Když jeden z účastníků kurzu tvůrčího psaní odevzdá znepokojující rukopisy, v nichž se neznámý pachatel doznává ke strašlivému zločinu, situace se vyhrotí… Přeložil Tomáš Butala.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Oxford Exit , 1994

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Záhada Bodleyho knihovny. Přihlašte se a napište ho.

Dada077
včera 4 z 5

Nebolo to až také hrozné čítanie. Taký anglicky suchý text, aj román. Pre tých, čo majú radi kvalitu pomaly čítaného a vnímaného textu.

Aghatte
16.03.2021 2 z 5

Knihu jsem si přihodila do košíku, když už stejně platím poštovné, zaujala krásnou obálkou a tajemným názvem. 80kč se mi ale zdá skoro hodně.

Líbila se mi linka, kterou vyprávěl Vivian.
Druhá dějová linie s Kate byla o dost horší. Bohužel, to co vytýkali a posmívali se těm spisovatelkám Sisterhood of the veil, bylo hlavní náplní knihy. Stejně tak to, co vytýkala v kurzu psaní - stejné chyby byly v obsahu s Kate.
Jakoby to psaly dvě různé autorky.
Jedna část čtivá, zajímavá, napínavá, druhá chaotická, nesympatická, plná náhod a nesmyslů.
Také prostředí knihoven, zákulisí jsem vůbec nepobrala. Autorka mi ho nedokázala mnoha slovy přiblížit ani o centimetr. Stále je to neznámý svět, a vůbec jsem ten systém nepochopila, tudíž vlastně ani zápletku, jelikož jsem nepochopila, v čem tkví ten hlavní problém.
Nikoho z aktérů jsem si neoblíbila, dokonce bych občas sama Kate zaškrtila, jak byla protivná. Její přítel, minulý a současný, jeden větší blb než druhý.
Takže sympaticky mi z toho vyšla pouze Izza a sousedovic děti, které tak hanlivě neustále napadala.
Možná si půjčím nějaký další díl, ale rozhodně už ho nekoupím, škoda peněz.

Haduwig
29.08.2020 1 z 5

Nuda, fakt hrozná nuda. K tomu se z nějakého důvodu střídá forma (chvíli er forma, chvíli ich forma formou kurzu psaní nebi dopisů), jsou tu nudné nebo nesympatické postavy a... prostě to nečtěte, není to dobrá detektivka.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Záhada Bodleyho knihovny v seznamech